Zakaj se to uporablja ??

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
Odgovori
Uporabniški avatar
BoBi19
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 486
Pridružen: 18.03.2007, 12:37
Kraj: Maribor

Zakaj se to uporablja ??

Odgovor Napisal/-a BoBi19 »

Danes sem z vlakom 2911 šel Slovensko Bistrico. Pritegnila me je ta stvarca. Kaj je to črpalka za lokonotive mogoče ?? Mogoče bo kdoveč vedel kot jaz.

Slika

Slika

In kaj bi lahko pomenil ta znak ?

Slika

Moje kurje znanje ne pozna odgovorov :lol: :lol:
Lp Boštjan
Uporabniški avatar
TERMINATOR
Mojster
Mojster
Prispevkov: 621
Pridružen: 11.02.2007, 11:45

Odgovor Napisal/-a TERMINATOR »

8) Za kaj se rabi un hidrant nimam pojma. Mogoče namesto klime, v
pričakovanju toplotnega udara ali pa za hlajenje Meha :lol:

Oznaka pa pomeni da je priključek v prostem profilu proge in bi te lahko
zadel vlak, če bi se sprehajal okoli njega.
Uporabniški avatar
RisPo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1023
Pridružen: 01.11.2006, 14:24

Odgovor Napisal/-a RisPo »

Mislim, da je ta cev za gorivo (beri kurilca :D)
Dameton
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 147
Pridružen: 12.07.2006, 14:29
Kraj: Slovenska Bistrica

Odgovor Napisal/-a Dameton »

Tista cev se uporablja za prečrpavanje goriva iz vagonov v cisterne - tovornjake. Ta zadeva je stara komaj 1 leto, prej tega ni bilo.
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.
regan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 122
Pridružen: 19.12.2005, 15:15
Kraj: Postojna

Odgovor Napisal/-a regan »

V torek ko sem šel z vlakom skozi Slovensko Bistrico so na tem tiru točno na tem mestu stale štiri cisterne čeških železnic, kar je verjetno povezano z to napravo za prečrpavanje.
Barbarpapa1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1639
Pridružen: 09.11.2005, 22:40
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Barbarpapa1 »

Pozdrav

Vsakodnevno se z vlakom vozim Iz Mb v Poljčane in nazaj. Večkrat sem opazoval cisterne na tem mestu, poleg čeških so tukaj pogoste tudi hrvaške. Na hrvaških cisternah redno piše, da so namenjene prevozu živil, enkrat mi je celo uspelo razbrati, da je v njih melasa. Za koga to prečrpavajo, mi ni znano (čeprav se mi po glavi mota oljarna GEA).


P.S. Da je zadeva namenjena živilom, kaže tudi oprema tega "črpališča". Vsi ventili in fazonski kosi (kolena itd) so iz nerjavnega jekla, kot je po predpisih za živila...


LP

Jože
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

V GEO ne smejo več voziti vagonov po cesti, zato je bilo zgrajeno prečrpališče. In tako kot je rekel Jože, pretovarjajo jedilna olja oziroma surovine zanje (ja, ja, "Domače olje iz GEE". ;) )

Kaj več o tem ter koliko se tukaj prečrpava, pa mogoče kdo drug.
Uporabniški avatar
Jembah
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1859
Pridružen: 05.11.2006, 17:38
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Jembah »

Tako je tukaj se precrpava olje za oljarno GEA. Vcasih so potisnili cisterno za postajo na rampo, kjer je cakal tovornjak s prikolico, ki je imela dosti koles :lol: :lol: :lol: in potem horuk po cesti v Bistrico.
Barbarpapa1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1639
Pridružen: 09.11.2005, 22:40
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Barbarpapa1 »

Jutro

Sem sedaj zjutraj pogledal in opazil, da prikolic za prevoz vagonov (mislim, da so bile od firme Culemeyer, nisem pa siguren) ni več pri postaji. Včasih so znale tam biti celo dve prikolici. Tako, da je ostala samo še klančina....

LP

Jože
Uporabniški avatar
OrientExpress
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 453
Pridružen: 03.06.2006, 12:46

Odgovor Napisal/-a OrientExpress »

Jembah napisal/-a:Tako je tukaj se precrpava olje za oljarno GEA. Vcasih so potisnili cisterno za postajo na rampo, kjer je cakal tovornjak s prikolico, ki je imela dosti koles :lol: :lol: :lol: in potem horuk po cesti v Bistrico.
nočem spet preveč jambrat o ukinjenih progah in genialni komunistični železniški politiki ... ampak a ni tudi do Slovenske Bistrice obstajala nekoč proga, ki bi bila (če bi še bila) danes krasen industrijski tir :D ?
Po nji peljal te ženico
bom na Dunaj, v Gradec, v Trst ... in v Carigrad:)
Uporabniški avatar
TERMINATOR
Mojster
Mojster
Prispevkov: 621
Pridružen: 11.02.2007, 11:45

Odgovor Napisal/-a TERMINATOR »

OrientExpress napisal/-a:
Nočem spet preveč jambrat o ukinjenih progah in genialni komunistični železniški politiki ... ampak a ni tudi do Slovenske Bistrice obstajala nekoč proga, ki bi bila (če bi še bila) danes krasen industrijski tir :D ?
:lol: Dobro, da jim je uspel prehod na električno vleko in progo KP-DIV.
ko so bojda vse pospravili :lol: :lol:
Uporabniški avatar
OrientExpress
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 453
Pridružen: 03.06.2006, 12:46

Odgovor Napisal/-a OrientExpress »

TERMINATOR napisal/-a: :lol: Dobro, da jim je uspel prehod na električno vleko in progo KP-DIV.
ko so bojda vse pospravili :lol: :lol:
no, se strinjam, stvari niso tako črne, to jim je res treba priznat :) - ampak če sem lahko malo žleht :D:

najprej je Tito zapravil Trst in Gorico, da je dobil nazaj domobrance (+ to, da je bil Stalinov zaveznik - Angloameričani so bili tako še manj radodarni z italijanskim ozemljem), potem so morali pa luko Koper iz nič postavljat. Elektrifikacijo so pa tako ali tako začeli Italijani, so jo potem naši po vojni samo potegnili od Postojne do Ljubljane in naprej - pa še nesrečnih italijanskih 3000 V. Včasih ni dobro biti prvi - Hrvati imajo sedaj boljših 25 kV.

Sej so komunisti naredili tud kaj pametnega, recimo socialni sistem (ja, in tisti elektrificirani tir do Kopra + zaraščene zagorske proge okol Kumrovca :D), ampak glede človekovih pravic, gospodarstva in infrastrukture pa jao ... :roll:

Ampak to že ne sodi več na ta forum, a ne jure80 :wink:?
Po nji peljal te ženico
bom na Dunaj, v Gradec, v Trst ... in v Carigrad:)
Dameton
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 147
Pridružen: 12.07.2006, 14:29
Kraj: Slovenska Bistrica

Odgovor Napisal/-a Dameton »

Danes sem se malo sprehajal po postaji in sem naredil nekaj slik.

Slika
Slika
Slika
Slika
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.
Odgovori