pozdrav

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
amater
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 61
Pridružen: 05.08.2007, 20:41

pozdrav

Odgovor Napisal/-a amater »

Jaz sem pa nov na tem forumu in na tej spletni strani. Opažam, da ste tu gor vsi nekako povezani z železnico in vlaki. Ali profesionalno ali pa samo ljubitelsko.
Sem eden iz med tistih ki jih mati narava ni obdarila s "sokolskim" vodom.
Čeprav je bil moj sanjski poklic strojevodja. In sem že kot otrok sanjal o tem kako vozim vlak po naši lepi mirenski dolini. In ko sem končal osnovno šolo, so ravno tisto leto ukinili strojevodski program ( usmerjeno izobraževanje ). Po kančani srednji strojni šoli sem se zopet zanimal za ta poklic. Tisto leto sem začel nositi tudi očala. In z strojevodsko kareijero je bilo konec. Dokončal sem študij strojništva, vendar mi misel na železnico in vse kar je povezano z vlaki kar ne da miru.
A obstaja kakšen poklic ( delo ) pri katerm lahko nosiš očala in si še vedno povezan neposredno z vlaki? ( da ne čepiš po cele dneve v pisarni in buliš v računalnik)?
Morda bo pa vedel kdo povedati kaj pametnega.

Drugče pa fantje le tako naprej. Z veseljem prebiral razne komentarje in
" potopise" on tej naši železni cesti.
p.s. lansko let smo z prejatelji prepotvali z vlakom kar doberšen del naše deželice, saj smo združili in prevozili mali in veliki slovnski železnški krog v enem dnevu in smo na vlakih naredili en orek "šiht"
lp J.
Uporabniški avatar
N€jc
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 555
Pridružen: 14.10.2006, 18:00
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a N€jc »

Pozdravljen na forumu 8) in veliko zanimivega branja (ter pisanja) ti želim :wink: .
Zadnjič spremenil N€jc, dne 13.08.2007, 19:52, skupaj popravljeno 1 krat.
Kdor nikdar ne začne, ne more nikdar končati.
Uporabniški avatar
CSX
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 62
Pridružen: 19.06.2007, 9:40

Odgovor Napisal/-a CSX »

Lep pozdrav tudi tebi!
Ja tudi jaz bi rad bil strojevodja, upam da mi bo uspelo, ker nekaj pravijo
da bo v jeseni šola za strojevodje. Sam ni še nič sigurno.
Drugače so v moji "žlahti" že skoraj tradicionalno "ajznponarji" :D :D
Bi bil že skoraj greh če ne bi bil tudi jaz!

Ej za druge šihte pa ne vem! Bo mogoče kdo drug znal kej povedat!
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Pozdrav amater in ostali!!

Iz srca privoščim vsakomur, ki je duševno in telesno popolnoma zdrav, in hrepeni po želji postati strojevodja, da mu to srčno uspe!! Že kot majhen otrok, sem pri petih letih sanjal, da bi bila moja največja želja postati ravno strojevodja, in že pri petih letih sem vedel, da to nikoli ne bo mogoče, in tako je še danes!! In še danes hrepenim po neuresničljivi želji!! :cry:

Zato fantje, vso srečo na pravi poti! :wink:
kondukter
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 931
Pridružen: 15.11.2005, 0:04
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a kondukter »

Amater in CSX pozdravljena na forumu in seveda dobrodošla. :lol:
CSX, upam da ti bo uspelo glede izobraževanja in morebitne zaposlitve.
Amater, na železnici je kar lepa "paleta" poklicev, ki so vezani na vlake in katere lahko opravljaš kljub temu, da nosiš očala. Ker ne vem iz katerega kraja si ti ne morem veliko svetovati za poklic ( ali bolje predlagati! ), ampak glede na to, da imaš končano fakulteto za strojništvo, mislim da bi ne bilo slabo poskusiti v Centralnih delavnicah Ljubljana ali Maribor...To je le predlog... :wink:
A karte so?!? Pa tačke s sedežev......prosim!
amater
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 61
Pridružen: 05.08.2007, 20:41

Odgovor Napisal/-a amater »

Sem iz dolenjske.
Hvala za nasvet kondukter
lahko še do kaj predlaga in svetuje?
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: pozdrav

Odgovor Napisal/-a milchy »

amater napisal/-a:Jaz sem pa nov na tem forumu in na tej spletni strani. Opažam, da ste tu gor vsi nekako povezani z železnico in vlaki. Ali profesionalno ali pa samo ljubitelsko.

lp J.
če bi bili ljubitelji krompirja, potem bi imel forum ime 'Ljubitelji krompirja.info', če bi bili pa ljubitelji cvička pa najbrž 'cviček.info', tako pa je 'vlaki.info' .....

:lol: :lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
OrientExpress
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 453
Pridružen: 03.06.2006, 12:46

Odgovor Napisal/-a OrientExpress »

kondukter napisal/-a:Amater in CSX pozdravljena na forumu in seveda dobrodošla. :lol:
CSX, upam da ti bo uspelo glede izobraževanja in morebitne zaposlitve.
Amater, na železnici je kar lepa "paleta" poklicev, ki so vezani na vlake in katere lahko opravljaš kljub temu, da nosiš očala. Ker ne vem iz katerega kraja si ti ne morem veliko svetovati za poklic ( ali bolje predlagati! ), ampak glede na to, da imaš končano fakulteto za strojništvo, mislim da bi ne bilo slabo poskusiti v Centralnih delavnicah Ljubljana ali Maribor...To je le predlog... :wink:
Hm, Amater, kot diplomiran strojnik imaš gotovo na voljo veliko več bolj perspektivnih in bolje plačanih služb, kot so pa tiste na SŽ :wink: No, ampak ideali in želje iz otroštva pač zahtevajo žrtve ...

Mimogrede, tudi sam sem kot otrok želel postati strojevodja (kot mnogi drugi :)), pa sedaj ugotavljam, da bi se najbrž z leti v tem poklicu vse bolj dolgočasil - čeprav ima železnica vedno svoj čar, so strojevodje veliko bolj omejeni s progami, predpisi in državnimi mejami kot pa npr. vozniki tovornjakov.

Poleg tega pa, če si inženir, dvomim, da ti ne bi delo strojevodje (=tehnika) prej ali slej postalo dolgočasno. Pa tudi upravljanje z vlaki postaja z novejšimi lokomotivami vse bolj enostavno, kot slišim (razen, ko nagaja elektronika :D ) Od daleč je vse lepše in skrivnostnejše, kot pa če ti vožnja vlakov pomeni garanje za vsakdanji kruh. No, o tem ti bodo vedeli več povedati naši profesionalci - npr. Dolfe, ki je bojda (govori se) peljal že čisto vse kar se premika po tirih SŽ :wink:
Po nji peljal te ženico
bom na Dunaj, v Gradec, v Trst ... in v Carigrad:)
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Odgovor Napisal/-a cokla »

Delo strojevodje ni in ne sme biti nikoli dolgočasno. Vsko vlečno vozilo pa mora upravljati ( kljub elektroniki ) še vedno upravljati človaška roka. Seveda pa je druga stvar ali imaš občutek ali pa delaš z odporom in ti je iti v službo muka. To pa je že druga tema< :shock:
amater
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 61
Pridružen: 05.08.2007, 20:41

Odgovor Napisal/-a amater »

cokla napisal/-a:Delo strojevodje ni in ne sme biti nikoli dolgočasno. Vsko vlečno vozilo pa mora upravljati ( kljub elektroniki ) še vedno upravljati človaška roka. Seveda pa je druga stvar ali imaš občutek ali pa delaš z odporom in ti je iti v službo muka. To pa je že druga tema< :shock:
Po moje je res lepo. če greš z veseljem v službo in da delo opravljaš s srcem. :D Ne pa da greš z odporon in strahom v službo. Brrrrr
Uporabniški avatar
PEČAN
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 163
Pridružen: 18.08.2007, 21:39
Kraj: Soški koridor

Odgovor Napisal/-a PEČAN »

Fantje, nekaj sem slišal, da naj bi se v Jeseni ali proti koncu leta pričel tečaj za strojevodje. :lol: :lol: Ali mogoče kdo kaj ve o tem ali tečaj bo ali ne in na katerih sekcijah za vleko vlakov primankuje ali bo primankovalo kadra zaradi upokojevanja strojevodji :?: :?: :?:
LP
Jimmy
Uporabniški avatar
hulk
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 599
Pridružen: 23.09.2005, 9:30
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a hulk »

Na Jesenicah nas kronično primanjkuje. :?
Uporabniški avatar
CSX
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 62
Pridružen: 19.06.2007, 9:40

Odgovor Napisal/-a CSX »

Meni je "fotr" nekaj rekel, da bo šola za strojevodje tam okoli novega leta!
Če je to kaj res pa nisem prepričan!!

Mogoče kdo drug kaj ve?

LP 8)
SIMY
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 948
Pridružen: 20.02.2006, 20:29
Kraj: Štajerska

Odgovor Napisal/-a SIMY »

V mariboru poteka šola za strojevodje in mislim da se bo zdaj enkrat zaključila,kdaj bo pa novo šolanje pa ne vem,redno glej razpise delovnih mest.
amater
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 61
Pridružen: 05.08.2007, 20:41

Odgovor Napisal/-a amater »

SIMY napisal/-a:V mariboru poteka šola za strojevodje in mislim da se bo zdaj enkrat zaključila,kdaj bo pa novo šolanje pa ne vem,redno glej razpise delovnih mest.
Kje pa železnica objavlja prosta delavna mesta? Na straneh zavoda za zaposlovanje, ali morda še kje?
Odgovori