Ogrevanje na gomulki

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
Uporabniški avatar
tunelolog
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 142
Pridružen: 28.09.2005, 12:16
Kraj: Radovljica

Ogrevanje na gomulki

Odgovor Napisal/-a tunelolog »

Spoštovani!

Imam eno pobožno željo :pope Da bi se že enkrat končno normalno ogrevalo na gomulkah. Vsako jutro pridemo do Ljubljane povsem pregreti in prešvicani :jezn. Predvsem velja to za vlaka 2405 in 2419 :train1 .
Upam, da se bodo stvari obrnile na bolje. Srčno upam.

LP Š
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4763
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Če gretja gomulk niso uredili v več kot 30 letih uporabe, ga tudi sedaj, ko izdihujejo ne bodo. Če si prešvican niti ni tako hudo, jaz sem v njihovi in svoji mladosti uničil usnjeni čevelj, ker sem se nehote dotikal grelnika pod sedežem.

Bolje prešvican, kot bos :evil:

LPL
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Ogrevanje na gomulki

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

tunelolog napisal/-a:Spoštovani!

Imam eno pobožno željo :pope Da bi se že enkrat končno normalno ogrevalo na gomulkah. Vsako jutro pridemo do Ljubljane povsem pregreti in prešvicani :jezn. Predvsem velja to za vlaka 2405 in 2419 :train1 .
Upam, da se bodo stvari obrnile na bolje. Srčno upam.

LP Š

Gomulka je pač Gomulka in njen večni problem ogrevanja. Načeloma je potrebno svoje želje posredovati sprevodniku, ki to potem prenese strojevodji. Drugače žal ne gre.

Prvotno je Gomulka imela vgrajene termostate, ki pa niso bili funkcionalni. Pred cca 20 leti so šli v posodobitev avtomatike, namestili nove - boljše termostate pa spet ni bilo nič. Predvsem je krivda v skoraj nikakršni izolaciji in v katastrofalnih oknih, ki ne tesnijo. V takšnem okolju zmrzne vsaka avtomatika. Delno krivdo pri motnji v avtomatiki nosijo tudi potniki sami. Bodisi da ne zapirajo prehodnih vrat med oddelki, bodisi da se hitro najde kdo, ki mu je prevroče in odpre okno. Termostati so montirani na končnih stenah, nad prehodnimi vrati in so zato vseskozi podhlajeni. Potem pa greje, greje ......

lp
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
Dirigent
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 976
Pridružen: 21.09.2005, 21:21

Novi čevlji

Odgovor Napisal/-a Dirigent »

Ja, tisto o čevljih pa drži...
Pred leti sva se z ženo peljala z gomulko v Koper. Grela je tako, kot je bilo v prejšnjih prispevkih opisano. Takoj po prvih korakih po izstopu je odpadle peta desnega čevlja. Idealna prilika in izgovor za nabavo novih čevljev! V Piranu je bila zadeva urejena....
Gomulka je zakon na vseh nivojih-press
Uporabniški avatar
jure80
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1120
Pridružen: 08.06.2006, 20:59
Kraj: Ljubljana - Žalec

Re: Novi čevlji

Odgovor Napisal/-a jure80 »

Dirigent napisal/-a:Ja, tisto o čevljih pa drži...
Pred leti sva se z ženo peljala z gomulko v Koper. Grela je tako, kot je bilo v prejšnjih prispevkih opisano. Takoj po prvih korakih po izstopu je odpadle peta desnega čevlja. Idealna prilika in izgovor za nabavo novih čevljev! V Piranu je bila zadeva urejena....
Gomulka je zakon na vseh nivojih-press
Pr men je enkrat Gomulka tok grela, da mi je stopilo čevelj, ko sem jih mel blizu grelca, tako da sem mel pol udrti čevelj, ko se je ohladil. :lol:
LP
Izidor
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Zanimivo, za kaj se vse lahko uporabi gomulkin električni grelec. Eni ga imajo za pručko, drugi vanj skrivajo pištole, tretji ga preklinjajo, kadar je mrzel, ......... :lol:

Nisem pa še slišal, da bi ta grelec sam zlezel pod čevlje. press :oops:


lp
Dolfe Slika
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
whistler
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 716
Pridružen: 31.05.2007, 19:19
Kraj: Gorenjska

Re: Ogrevanje na gomulki

Odgovor Napisal/-a whistler »

tunelolog napisal/-a:Imam eno pobožno željo :pope Da bi se že enkrat končno normalno ogrevalo na gomulkah. Vsako jutro pridemo do Ljubljane povsem pregreti in prešvicani :jezn. Predvsem velja to za vlaka 2405 in 2419 :train1 .
Upam, da se bodo stvari obrnile na bolje. Srčno upam.
Gomulka in njeno ogrevanje: ali greje na ful :mad1 ali pa sploh ne greje :zima
V Ljubljani potniki verjetno zgledajo kot bi že pretekli en maraton. Sam se vozim do Kranja in v mrzlih jutrih prav komaj čakam da pride lepo pregreta gomulka.

Sicer pa je Gomulka res zakon!!! Zame najboljša potniška garnitura kar jih premorejo SŽ. In prav v dobro voljo me je spravila, ko je pripeljala danes kot vlak 2404, katerega običajno vozi 312-ka.
Vlak je vedno hitrejši!
Uporabniški avatar
tunelolog
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 142
Pridružen: 28.09.2005, 12:16
Kraj: Radovljica

Re: Ogrevanje na gomulki

Odgovor Napisal/-a tunelolog »

Dolfe napisal/-a:Gomulka je pač Gomulka in njen večni problem ogrevanja. Načeloma je potrebno svoje želje posredovati sprevodniku, ki to potem prenese strojevodji. Drugače žal ne gre.

Prvotno je Gomulka imela vgrajene termostate, ki pa niso bili funkcionalni. Pred cca 20 leti so šli v posodobitev avtomatike, namestili nove - boljše termostate pa spet ni bilo nič. Predvsem je krivda v skoraj nikakršni izolaciji in v katastrofalnih oknih, ki ne tesnijo. V takšnem okolju zmrzne vsaka avtomatika. Delno krivdo pri motnji v avtomatiki nosijo tudi potniki sami. Bodisi da ne zapirajo prehodnih vrat med oddelki, bodisi da se hitro najde kdo, ki mu je prevroče in odpre okno. Termostati so montirani na končnih stenah, nad prehodnimi vrati in so zato vseskozi podhlajeni. Potem pa greje, greje ......

lp
Posredujem mnenje mojega jutranjega sotrpina na gomulki:

Razlaga, da gre za slabo izolacijo pa katastrofalna okna pa potnike, ki ne zapirajo vrat ali pa celo odpirajo okna... drzi samo delno (za naivne), vsem ostalim pa je jasno da, če so termostati stalno "podhlajeni", jih je treba pač ustrezno prenastaviti pa bodo OK !!! (seveda je tudi to tehnika, ki že 40 let zajeb... in bo to verjetno počela še naslenih 40 let.)

Ostane torej zanašanje na sprevodnika, ki pa seveda pride (ali ne pride) do vlakovodje, ko smo vsi že skuhani - torej spet precej jalovo.

A pa je kdo morda pomislil, da se pri Conrad Electronic v BTCju dobi (brezžični) termostat, ki meri temperaturo v vagonu, kaže pa jo v strojevodski kabini že za 15-20 EUR?? S tako preprosto napravo bi strojevodja točno vedel kaj se tisti trenutek dogaja v vlaku (če ga to seveda zanima) in bi temu primerno lahko tudi reagiral...

Ampak kot poznam reakcije v SŽ sistemu vem, da je tudi to zanašanje precej jalovo, žal.......

LP Š
Uporabniški avatar
N€jc
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 555
Pridružen: 14.10.2006, 18:00
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a N€jc »

Toseprau morm jutri zjutraj v kratkih hlačah na vlak :lol:
Kdor nikdar ne začne, ne more nikdar končati.
Uporabniški avatar
tunelolog
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 142
Pridružen: 28.09.2005, 12:16
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a tunelolog »

N€jc napisal/-a:Toseprau morm jutri zjutraj v kratkih hlačah na vlak :lol:
Jaz bom pa prinesel smrekove vejce, da se bomo lahko savnali :tree. Pa še ene dve flaše vode, da bo več pare :wink: .

LP Š
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Ogrevanje na gomulki

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

tunelolog napisal/-a:...............A pa je kdo morda pomislil, da se pri Conrad Electronic v BTCju dobi (brezžični) termostat, ki meri temperaturo v vagonu, kaže pa jo v strojevodski kabini že za 15-20 EUR?? S tako preprosto napravo bi strojevodja točno vedel kaj se tisti trenutek dogaja v vlaku (če ga to seveda zanima) in bi temu primerno lahko tudi reagiral...

Ampak kot poznam reakcije v SŽ sistemu vem, da je tudi to zanašanje precej jalovo, žal.......

LP Š
Še ne dolgo tega je eden izmed generalnih direktorjev prepovedal menjavati pregorele žarnice, ker so bile 50% še dobre. Kaj šele, da bi vgrajevali vesoljsko tehnologijo s termostati....... :lol:

Sicer pa potnikom načeloma ni nikoli prav, pa če se peljejo v celi vlakovni garnituri le trije. Lep primer je siemensov Desiro, ki ima zelo dobro uravnavano temperaturo. Vedno se najde nekdo, ki mu izbrana temperatura ne paše. Izkušnje pa govorijo, da so ponavadi najglasnejši tisti, ki so zaviti v bundah ali plaščih. Da bi se gospod/gospa slekel/slekla, to pa ne! :?

lp
Dolfe
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
tunelolog
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 142
Pridružen: 28.09.2005, 12:16
Kraj: Radovljica

Re: Ogrevanje na gomulki

Odgovor Napisal/-a tunelolog »

Dolfe napisal/-a:Izkušnje pa govorijo, da so ponavadi najglasnejši tisti, ki so zaviti v bundah ali plaščih. Da bi se gospod/gospa slekel/slekla, to pa ne! :?

lp
Dolfe
Zjutraj sem vedno v sami srajci, pa še ta mi je preveč.

Sicer pa bodo SŽ sedaj dobile novega generalnega direktorja, pa se bo mogoče kaj spremenilo na bolje :lol: .

Kar pa se tiče Siemensa, sem velikokrat doživel, da je hkrati grel in hladil. Bolj kot je hladil, bolj je grel. In obratno.

LP Š
Uporabniški avatar
N€jc
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 555
Pridružen: 14.10.2006, 18:00
Kraj: Gorenjska

Re: Ogrevanje na gomulki

Odgovor Napisal/-a N€jc »

tunelolog napisal/-a:
Dolfe napisal/-a:Izkušnje pa govorijo, da so ponavadi najglasnejši tisti, ki so zaviti v bundah ali plaščih. Da bi se gospod/gospa slekel/slekla, to pa ne! :?

lp
Dolfe
Zjutraj sem vedno v sami srajci, pa še ta mi je preveč.

Sicer pa bodo SŽ sedaj dobile novega generalnega direktorja, pa se bo mogoče kaj spremenilo na bolje :lol: .

Kar pa se tiče Siemensa, sem velikokrat doživel, da je hkrati grel in hladil. Bolj kot je hladil, bolj je grel. In obratno.

LP Š
Če majo pa preveč štroma, nek ga je treba ponucat :lol:
Kdor nikdar ne začne, ne more nikdar končati.
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Ogrevanje na gomulki

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

tunelolog napisal/-a:
Kar pa se tiče Siemensa, sem velikokrat doživel, da je hkrati grel in hladil. Bolj kot je hladil, bolj je grel. In obratno.

LP Š
To je le navidezno. Dogaja pa se, ko je zunanja temperatura nižja od 18 °C.

lp
Dolfe
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3626
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Re: Ogrevanje na gomulki

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

tunelolog napisal/-a:Zjutraj sem vedno v sami srajci, pa še ta mi je preveč.
Na tvojem mestu bi prisedel h kaki mični Gorenjki 8) , ki se pelje v Ljubljano. Po moje je tudi njej srajca z nedrčkom popolnoma odveč. :twisted: :lol: :lol:
Odgovori