Izvozni signal MB_Studenci

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
Odgovori
Signal
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1826
Pridružen: 24.01.2008, 9:37
Kraj: Maribor - levi breg

Izvozni signal MB_Studenci

Odgovor Napisal/-a Signal »

Že pred leti sem opazil, da skupinski IS K1 v določenih primerih kaže čudne signalne znake. Navajam primera s terena:
- izvoz v odklon s tira 4 v smer MB: na IS K1 gori mirna rumena luč
- izvoz v premo s tira 6 v smer ZM: na IS K1 gorita utripajoča rumena in mirna rumena luč
Zdi se , da je rumena utripajoča v odvisnosti od smeri izvoza (MB ali ZM) in ne od vožnje čez kretnice (v premo ali v odklon). Ker smer kaže smerno kazalo, me zanima, zakaj je tako.

Lp Signal
Uporabniški avatar
WORMS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 218
Pridružen: 04.04.2006, 10:03
Kraj: ŠTAJERSKA

Odgovor Napisal/-a WORMS »

Izvozna signala K1 in K2 (iz kurilnice) sta dvopomenska izvozna signala kar pomeni, da IS K1 tudi predsignalizira lego uvoznega signala A3 p. Maribor, oziroma lego prostornega signala G na cep. Ptujska cesta.

Zdi se mi, da si malo pomešal signalne znake, saj se na postaji MB. Studenci v smer ZM iz tira 6 izvaža v premo, tako, da je logično, da gori rumena mirna luč , iz tira 4 v smeri MB se pa izvaža v odklon, tako, da je smiselno da gori rumena mirna in rumena utripajoča luč

:train2 :train2 :train2 :train2 :train2 :train2 :train2
Signal
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1826
Pridružen: 24.01.2008, 9:37
Kraj: Maribor - levi breg

Odgovor Napisal/-a Signal »

Worms, motiš se. Bom opisal primera, ko po mojem IS K1 kaže napačno.
Tir 4:
Izvoz je, ne glede na smer, vedno v odklon. IS K1 pa ne kaže omejene hitrosti pri izvozu v smer MB, čeprav bi moral. Zakaj?
Tir 6:
Izvoz v smer ZM je v premo. IS K1 pa kaže omejeno hitrost pri izvozu v smer ZM, čeprav bi moral kazati previdno, pričakuj stoj ali prosto, pričakuj omejeno hitrost. Zakaj?

IS K1 sem opazoval mnogokrat, saj sem se nekoč vozil na relaciji MB - Ruše vsaki dan na šiht in nazaj (dolg postanek na MB-Studenci, izvoz Poljčanarja...).

Lp Signal

P.S.
Če nimam prav, se ti za prvi stavek opravičujem.
Odgovori