Izpadla "pandrol španga"

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
Odgovori
Barbarpapa1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1639
Pridružen: 09.11.2005, 22:40
Kraj: Maribor

Izpadla "pandrol španga"

Odgovor Napisal/-a Barbarpapa1 »

Dober večer.

Danes popoldne sem se vračal iz službe in iztopil na Teznu. Ker sem imel malo časa, sem si ogledoval progo in videl naslednje:

Izpadla "Pandrol španga" (Na tiru proti Mariboru):

http://barbarpapa1.moj-album.com/album/ ... os=2711154

Še drugi pogled na isto mesto:

http://barbarpapa1.moj-album.com/album/ ... os=2711157

In pa sama "španga" nekaj pragov naprej:

http://barbarpapa1.moj-album.com/album/ ... os=2711157


Slike so slabe, ker so narejene s pomočjo handy-ja, pa slik tudi ne znam dajat v samo besedilo :roll: .

Si predstavljam, da to ne predstavlja neke velike nevarnosti za železniški promet. Me pa zanima, kolikšna sila je potreba za izvlek sponke (in koliko za vstavljanje) in ali je sploh možno. da pride do česa takega samo vsled vibracij, ki jih povzroča promet?

Pa da bi Vam spojke dobro držale...

LP

Jože
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

Nameščanje teh sponk se opravlja z vzodom oziroma ŽGP ma tud nek stroj. Kakšne sila je za to potrebna, pa ne vem. :oops:

Izpadejo pa zaradi vibracij, ki jih povzročajo vlaki, seveda se to zgodi dokaj redko in sicer kolikor sem opazil, če se zgodi, se to zgodi hitro po namestitvi, kasneje pa še redkeje. Izpad ene takšne sponke pa ne pomeni nobene nevarnosti. Pred remontom namreč delavci še ob odprtem tiru odstranijo vsako drugo pritrditev (izmenično notranjo in zunanjo), pa hitrosti vlakov sploh ne zmanjšajo. Tako so npr. v Ponikvi lansko zimo, ko je zapadel zadnji sneg in prekinil izvajanje remonta, na desnem tiru bile odstranjene vsake druge pritrditve, pa je kak mesec po tistem tiru potekal promet z voznoredno hitrostjo (razen na koncu je bil en majhen odsek znižan na 50 km/h, ker je verjetno počila tirnica).

Dodajanje slik med tekst pa:

[img]link%20do%20slike[/img] :D

Med MB Tezno in MB je hitrost še omejena na 50 km/h? Pa če smo že pri tem, če se kdo kaj vozi po Zasavju - kako je s Trbovljami? ;)
Zadnjič spremenil 541, dne 31.03.2006, 20:22, skupaj popravljeno 1 krat.
kondukter
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 931
Pridružen: 15.11.2005, 0:04
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a kondukter »

V Trbovljah so na potniški postaji zamenjali prevozne tire, prestavili signale, seveda še prej zamenjali kretnice. Sedaj tlakujejo izredno dolg peron, katerega so na mestu starega obnovili in kar precej podaljšali. Počasna vožnja pa še ostaja!
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

kondukter napisal/-a:...sedaj tlakujejo izredno dolg peron, katerega so na mestu starega obnovili in kar precej podaljšali...
Pomeni, da bo Trboveljska postaja postala "močnejša" kot ostale, da se bodo ustavljali tudi vlaki višjega ranga?

Ko smo že pri peronih, kako dolgi so na glavnih in kako na regionalnih progah. Na naši postaji, t.j. Šmartno ob Paki sta perona tako dolga, da lahko ustavita dve garnituri Fiatov. Sicer so na celotni relaciji Celje - Velenje peroni tako dolgi, vendar me zanima številčno, koliko?
Barbarpapa1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1639
Pridružen: 09.11.2005, 22:40
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Barbarpapa1 »

Zdravo

Hvala za hitri odgovor.

Glede MB pa mislim, da tista omejitev kar ostaja. Zjutraj se namreč "sprehodimo" do Teznega (Mislim, da gre še počasneje, kot 50Km/h :D ) , nazaj pa je isto. Bom moral enkrat iti s Pohorcem v Poljčane, da bom videl, če bomo kaj hitrejši....Ja, pa na table bom poskusil pogledati...

LP

Jože
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

V soboto je bilo 50 km/h. Glej pa, če je kakšna črna tabla z belimi številkami (to so namreč počasne vožnje). :)
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Na postaji Trbovlje je od četrtka počasna vožnja v celoti 50 km/h.
Ta bo verjetno še nekaj časa, do prevzema.
Za vse je to kar prijetno, tako da tistega "cijazenja" ni več toliko čutiti.

lp
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Odgovori