Fotografije

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
vlakoljub
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 83
Pridružen: 12.02.2006, 23:28
Kraj: Brežice

Odgovor Napisal/-a vlakoljub »

Je možno kje najti fotografije in/ali video posnetke s prizorišč hujših nesreč (npr. v Divači, Brestanici...)?
bojan
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 731
Pridružen: 15.01.2006, 19:54

Odgovor Napisal/-a bojan »

Upam, da me ne bo kdo razumel napak, vendar bi rad v zvezi s fotografijami v galeriji rad povedal, da jih je veliko precej presvetlih. Sicer nisem gledal vseh "info" podatkov, podajam pa primer ene od Gapijevih fotk.

Če pogledate histogram spodnje fotografije takoj lahko vidite, da manjka temnejših delov slike - skoraj tretjina histograma - v temnem delu - je popolnoma brez informacije. Predvidevam, da ima Gapi preveč na temno nastavljen monitor, ali pa na kameri nastavljeno kompenzacijo krepko v plus - kakorkoli že, fotografije so preosvetljene in tako neuporabne.

Kot sem že rekel, ne me razumet, kot da hočem "šimfat" :wink: rad bi le, da je galerija čimboljša.

LPB

Slika
LPB
Uporabniški avatar
gapi_1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 25.09.2005, 12:17

Odgovor Napisal/-a gapi_1 »

Maš prav, se opravičujem, stvar je pa v tem: Imam malo slabši fotkič pa mi veliko fotk vrže ven nekoliko pretemnih. včasih to niti ni bil problem. Sem pa pred dobrim mesecem zamenjal monitor nazaj na starega, ker mi je moj crknu. :x In res je na njemu vse bolj temno. sem poskušal že vse nastavitve, vendar enostavno ni gre posvetliti slike. Tak da potem mi ne preostane drugega, kot da naredim zadevo kot je. Se bom pa cimprej potrudil z nabavo boljsega monitorja.lp
bojan
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 731
Pridružen: 15.01.2006, 19:54

Odgovor Napisal/-a bojan »

gapi_1 napisal/-a:Maš prav, se opravičujem, stvar je pa v tem: Imam malo slabši fotkič pa mi veliko fotk vrže ven nekoliko pretemnih. včasih to niti ni bil problem. Sem pa pred dobrim mesecem zamenjal monitor nazaj na starega, ker mi je moj crknu. :x In res je na njemu vse bolj temno. sem poskušal že vse nastavitve, vendar enostavno ni gre posvetliti slike. Tak da potem mi ne preostane drugega, kot da naredim zadevo kot je. Se bom pa cimprej potrudil z nabavo boljsega monitorja.lp
Če se monitor ne da nastaviti res nujno potrebuješ novega. Fotič ti verjetno niti ne naredi pretemnih slik... Najlažje to prekontroliraš s histogramom slike, ki ga zna pokazati večina programov, ki so za editiranje fotografij.

Kakorkoli že - želim ti čimprej čimboljši monitor :wink: pa kar se da uspele slike v galeriji.

LPB
LPB
Odgovori