vozni red 2008/09

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
Odgovori
Uporabniški avatar
BoBi19
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 486
Pridružen: 18.03.2007, 12:37
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a BoBi19 »

Prosim za pomoč...

V torek, 16.12.2008 se odpravljam v ljubljano z vlakom, ampak nikakor ne vem, kdaj mi pelje vlakk iz PRAGERSKEGA proti LJUBLJANI, ker je vozni red samo do 14.12.2008. Prosim če mi lahko kdo pove odhode iz pragerskega tako, da je med 12 in 13 uro v Ljubljani, je pa vseeno ali se prestopa ali ne...
Hvala že v naprej..

Lp Boštjan
Lp Boštjan
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Bobi 19, Tu imaš vse informacije. Oziroma, nov vozni red, ki začne veljati 14.12.2008.
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
BoBi19
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 486
Pridružen: 18.03.2007, 12:37
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a BoBi19 »

Kako sem pa to spregledal :oops: :oops: Hvala... :)
Lp Boštjan
tomibus
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 103
Pridružen: 18.11.2005, 17:42
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a tomibus »

V Ljubljani je vozni red normalno v prodaji. Veliki (kurir) stane 4 EUR. Sem zelel le sproocit, ker sem prejsnji teden spraseval na to temo.

Lep pozdrav!
Tomi
363.007

Odgovor Napisal/-a 363.007 »

tomibus napisal/-a:V Ljubljani je vozni red normalno v prodaji. Veliki (kurir) stane 4 EUR. Sem zelel le sproocit, ker sem prejsnji teden spraseval na to temo.

Lep pozdrav!
Tomi
zanimivo, spet prodajalni .

lp,Miro
Signal
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1826
Pridružen: 24.01.2008, 9:37
Kraj: Maribor - levi breg

Odgovor Napisal/-a Signal »

4€ je preveč za VR brez cenika in z obilo reklamami. Tudi napake so menda vsakoletna stalnica.
Zato se na potovanju raje zanesem na VR na wap-u, kot pa na tiskano izdajo.

Lp Signal
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3868
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Signal napisal/-a:4€ je preveč za VR brez cenika in z obilo reklamami. Tudi napake so menda vsakoletna stalnica.
Zato se na potovanju raje zanesem na VR na wap-u, kot pa na tiskano izdajo.

Lp Signal
A WAP je pa brezplačen :?:
Tine
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Tin€ napisal/-a:
Signal napisal/-a:4€ je preveč za VR brez cenika in z obilo reklamami. Tudi napake so menda vsakoletna stalnica.
Zato se na potovanju raje zanesem na VR na wap-u, kot pa na tiskano izdajo.

Lp Signal
A WAP je pa brezplačen :?:

Če imaš služben ...... :lol:
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Signal
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1826
Pridružen: 24.01.2008, 9:37
Kraj: Maribor - levi breg

Odgovor Napisal/-a Signal »

WAP seveda ni brezplačen (nimam službenega mobilnika). Vendar je strošek prenosa podatkov zanemarljiv pri 3 do 4 kratni uporabi na leto.
Tolikokrat potujem na daljših, zazankanih relacijah na SŽ (za potniške blagajnike je takšna "zapletena" vozovnica kar trd oreh).

Lp Signal
Uporabniški avatar
Lisinski D296
Kurjač
Kurjač
Prispevkov: 44
Pridružen: 21.06.2007, 21:06

Odgovor Napisal/-a Lisinski D296 »

Vceraj sem si koncno nabavil novi vozni red, Kurir izdajo, in ena stvar mi ni cisto jasna. Gre za ex vlak Olympus, sedaj kot 314/315 ("Agram")podaljšan do Beljaka. Pri pregledu vožnje vlakov (str.44) je naveden kot EC vlak, podobno v voznem redu za mednarodni promet (str.75), v voznem redu za notranji promet pa je oznacen kot mednarodni vlak (MV, str. 84, 94), potem pa spet EC na str.97 (proga Jesenice - Ljubljana). :?:
Kaksen je sedaj uradno po novem rang tega vlaka? Je sploh lahko kategoriziran kot EC vlak, glede na to da vozi ponoči? Nisem sicer od stroke, ampak ce prav razumem bi v tem primeru moral biti to EuroNight (EN) vlak. Pri cemer dvomim, da bi mu podelili to oznako, ce sta spalnik in lezalnik se vedno ista kot na ex Olympusu.
Lisinski je od 296 padel na 499, zdaj je ze pri 1198. Cifra je vse nizja, vagoni pa vse boljsi. :) In za razliko od Venezie se vedno vozi gor in dol.
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

vlaka 296/297 ni več in lahko zamenjaš nik ;)
Peter
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 61
Pridružen: 16.06.2006, 18:42
Kraj: Bled

Odgovor Napisal/-a Peter »

Ali ima vlak 314/315 res v sestavi vagon na relaciji Skopje (390) - Beograd (314) - Ljubljana oz. Ljubljana (315) - Beograd (337) - Skopje, kot je navedeno v novem voznem redu, ki ga izdaja Thomas Cook?

Če v Ljubljani stoji vlak le 4 minute (314) oz. 7 minut (315), je to le malo časa za odklop/priklop vagona...

Lep pozdrav,
Peter
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4763
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Tudi letošnji vozni red ni imun pred napakami. Pred nedavnimi prazniki so mi telefonirali sorodniki, da sta med prazniki samo dva vlaka iz Mosta na Soči do Ljubljane: RG600 (odhod kruto zgodaj za otroke ob 6:09) in LP 4291 s kruto poznim prihodom v Lj ob 21:31. To so dejansko rezultati dobljeni na strani SŽ "Vozni red s cenikom".
Seveda je to čista dezinformacija, saj je ob 11:58 iz Mosta odhod vlaka LP 4292 s prihodom v Lj ob 14:30 (EC 211). Ampak od navadnih potnikov je težko pričakovati, da bodo preverjali podatke na uradnih spletnih straneh prevoznikov. Tako se prav uspešno preganja potnike. Podobne žalostinke sem že sam, oziroma moji znanci, doživel nekaj let nazaj z odhodom vlaka iz Metlike v Ljubljano, zanašajoč se na vozni red postaje Lj v obliki male knjižice.

LPL
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Ljubitelj napisal/-a:Tudi letošnji vozni red ni imun pred napakami. Pred nedavnimi prazniki so mi telefonirali sorodniki, da sta med prazniki samo dva vlaka iz Mosta na Soči do Ljubljane: RG600 (odhod kruto zgodaj za otroke ob 6:09) in LP 4291 s kruto poznim prihodom v Lj ob 21:31. To so dejansko rezultati dobljeni na strani SŽ "Vozni red s cenikom".
Seveda je to čista dezinformacija, saj je ob 11:58 iz Mosta odhod vlaka LP 4292 s prihodom v Lj ob 14:30 (EC 211). Ampak od navadnih potnikov je težko pričakovati, da bodo preverjali podatke na uradnih spletnih straneh prevoznikov. Tako se prav uspešno preganja potnike. Podobne žalostinke sem že sam, oziroma moji znanci, doživel nekaj let nazaj z odhodom vlaka iz Metlike v Ljubljano, zanašajoč se na vozni red postaje Lj v obliki male knjižice.

LPL

Ne razumem, kaj bi rad povedal.

Kot se lepo vidi, je na strani SŽ vozni redto lepo napisano. Pozabili pa so obesiti zvonček, da bi zacingljal: "Tukaj glej!, Tukaj glej!, Tukaj glej!, .... "


Bojda se naslednji vozni red pripravlja v slikcah. Tako bodo vsi prišli na svoj račun. press
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Dolfe napisal/-a:
Ljubitelj napisal/-a:Tudi letošnji vozni red ni imun pred napakami. Pred nedavnimi prazniki so mi telefonirali sorodniki, da sta med prazniki samo dva vlaka iz Mosta na Soči do Ljubljane: RG600 (odhod kruto zgodaj za otroke ob 6:09) in LP 4291 s kruto poznim prihodom v Lj ob 21:31. To so dejansko rezultati dobljeni na strani SŽ "Vozni red s cenikom".
Seveda je to čista dezinformacija, saj je ob 11:58 iz Mosta odhod vlaka LP 4292 s prihodom v Lj ob 14:30 (EC 211). Ampak od navadnih potnikov je težko pričakovati, da bodo preverjali podatke na uradnih spletnih straneh prevoznikov. Tako se prav uspešno preganja potnike. Podobne žalostinke sem že sam, oziroma moji znanci, doživel nekaj let nazaj z odhodom vlaka iz Metlike v Ljubljano, zanašajoč se na vozni red postaje Lj v obliki male knjižice.

LPL

Ne razumem, kaj bi rad povedal.

Kot se lepo vidi, je na strani SŽ vozni redto lepo napisano. Pozabili pa so obesiti zvonček, da bi zacingljal: "Tukaj glej!, Tukaj glej!, Tukaj glej!, .... "


Bojda se naslednji vozni red pripravlja v slikcah. Tako bodo vsi prišli na svoj račun. press
Bravo Dolfe, čakal sem nato, da bo nekdo udaril!

Mislim da bi najraje vsak potnik imel ob sebi nekoga s potniškega prometa, po možnosti z računalnikom, ki bi mu v vsakem trenutku razgrnil na mizo vse možne zveze, prestope, itd. Nihče pa nebi dva klika več naredil na spletni strani SŽ-ja. [-(

Potem pa jokajo, ker ni bilo vlaka, ali je morebitnega zamudil. Slika
Odgovori