Začetniška vprašanja

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
Odgovori
Uporabniški avatar
alexa-lol
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 111
Pridružen: 06.08.2009, 20:59

Re: Začetniška vprašanja

Odgovor Napisal/-a alexa-lol »

Mene pa zanima kako točno, v kakšnem sosledju, poteka promet po železnici. Prebral sem, da more prevoznik (SŽ) 2 tedna prej objaviti vozni red vlakov. Zdaj me pa zanima kaj naredijo če vlak zamudi. Se jim podre sistem? Zanima me kako majo to poštimano tovorni vlaki. A je to tko, da oni pač rezervirajo prostor na železnici za pot proti Ljubljani ob npr. odhodu 9.00 iz Luke Koper ali se to odvija spontano.

Zanima me tudi če vlaki SŽ vozijo tudi v tujini, npr. tovorni vlak, ki kaj naloži v Kopru. A pelje samo do Hodoša al nadaljuje po madžarski?

hvala lp
Uporabniški avatar
alexa-lol
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 111
Pridružen: 06.08.2009, 20:59

Re: Začetniška vprašanja

Odgovor Napisal/-a alexa-lol »

Mene zanima če vse vlake sestavijo v ranžirni postaji v Zalogu ali katerega sestavijo tudi na postaji v Ljubljani (kjer imajo tudi kar nekaj tirov)

lp
Nejc

Re: Začetniška vprašanja

Odgovor Napisal/-a Nejc »

alexa-lol napisal/-a:Mene zanima če vse vlake sestavijo v ranžirni postaji v Zalogu ali katerega sestavijo tudi na postaji v Ljubljani (kjer imajo tudi kar nekaj tirov)

lp
Kje pa! Potniške vlake sestavljajo na izhodiščnih postajah, tovorne pa na ranžirnih, ki jih je v Sloveniji kar nekaj. Nekateri vlaki pridejo že sestavljeni iz tujine.

In prosim, v bodoče bodi pri definiranju vprašanja čim bolj jasen in nedvoumen. Zgleda da Dolfetovega posta nisi vzel preveč resno, oziroma sklepam, da ga sploh nisi prebral. :roll:
kekec
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 16
Pridružen: 14.01.2008, 19:59

Re: Začetniška vprašanja

Odgovor Napisal/-a kekec »

Zanima me, kdo in kdaj se odloči katera in koliko garnitur bo vozilo v določenem vlaku.

Hvala za odgovor
Uporabniški avatar
Cepi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 14.12.2007, 18:34
Kraj: Izlake

Re: Začetniška vprašanja

Odgovor Napisal/-a Cepi »

Odgovorni za sestavo voznega reda na SŽ.
Nejc

Re: Začetniška vprašanja

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Cepi napisal/-a:Odgovorni za sestavo voznega reda na SŽ.
Morda se motim, ampak neposredno sproti, se mi pa zdi da nadzornik lokomotiv in garnitur. :oops:
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Začetniška vprašanja

Odgovor Napisal/-a cokla »

Nejc napisal/-a:
Cepi napisal/-a:Odgovorni za sestavo voznega reda na SŽ.
Morda se motim, ampak neposredno sproti, se mi pa zdi da nadzornik lokomotiv in garnitur. :oops:
V naprej je določeno kašna garnitura in ali mora biti ojačana bo. Nadzornik pa neposredno določa garniture ( številke ). In seveda ukrepa ob morebitnih okvarah , zamenjuje itd. Zaradi okvar tudi prihaja do odstopanj predvidene sestave in se lahko ( vedno pogosteje ) zgodi , da pripelje namesto dveh Simensov eden ali celo Gomulka ali klasika. In namesto dvojnika Kanarčkov eden... #-o Posledica pa je - potnik skoraj v kabini zaradi gneče.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
SZ ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 436
Pridružen: 26.01.2007, 11:33
Kraj: Nova Štifta

Re: Začetniška vprašanja

Odgovor Napisal/-a SZ ljubitelj »

MMG: Cokla (ker je veliko v Kamniku) ali pa kdo drug:

a se v Kamnik še kdaj vozi trojnik kanarčkov? Ko sem hodil v srednjo šolo, je bil to kar običaj. Seveda le v konicah.
Hvala za odgovor že vnaprej.
Lep pozdrav vsem

Tadej
Tomaž97
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1709
Pridružen: 07.06.2009, 19:30
Kraj: Proga št. 62

Re: Začetniška vprašanja

Odgovor Napisal/-a Tomaž97 »

Trojnik Kanarčkov :shock: :shock: :o
Nejc

Re: Začetniška vprašanja

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Tomaž97 napisal/-a:Trojnik Kanarčkov :shock: :shock: :o
Kaj je to čudnega? :lol:

Vsaka barva ima svoj link. :wink:
dingo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 531
Pridružen: 08.08.2009, 15:42

Re: Začetniška vprašanja

Odgovor Napisal/-a dingo »

Opa to pa je že kar impresivno. :shock: Vsak kanarček je dolg ,če se ne motim okoli 24m. Se pravi je vlak sestavljen iz 4 garnitur že dolžine 100m
whistler
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 716
Pridružen: 31.05.2007, 19:19
Kraj: Gorenjska

Re: Začetniška vprašanja

Odgovor Napisal/-a whistler »

dingo napisal/-a:Vsak kanarček je dolg ,če se ne motim okoli 24m. Se pravi je vlak sestavljen iz 4 garnitur že dolžine 100m
Nihče pa ne pomisli na Gomulko. Štiričlenska garnitura (kakršne so še v prometu) v dolžino meri 84m. Torej je dvojnik Gomulk dolg kar 168m. Koliko kanarčkov pa je to? :mrgreen:
Čisto tako za intermezzo.
Vlak je vedno hitrejši!
Nejc

Re: Začetniška vprašanja

Odgovor Napisal/-a Nejc »

dingo napisal/-a:Opa to pa je že kar impresivno. :shock: Vsak kanarček je dolg ,če se ne motim okoli 24m. Se pravi je vlak sestavljen iz 4 garnitur že dolžine 100m
Od kod ti to??? Garnitura 713/715 je dolga 48 metrov, se pravi je trojnik dolg slabih 150 metrov.
dingo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 531
Pridružen: 08.08.2009, 15:42

Re: Začetniška vprašanja

Odgovor Napisal/-a dingo »

Od kod ti to??? Garnitura 713/715 je dolga 48 metrov, se pravi je trojnik dolg slabih 150 metrov.
Na garnituri sem prebral (očitno se je nanašalo le na prikolico/motornik). Sej če bi jaz malo logike vklopu :oops:
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Začetniška vprašanja

Odgovor Napisal/-a cokla »

V Kamnik se vozi le sestava štirih ( 4 ) garnitur ...in to strojno zjutraj za prva dva vlaka iz Kamnika. Oba vlaka sta sestavljena iz dvojnika. In to je tudi največ kar je v redni sestavi na kamniški progi. Je pa povečano število vlakov v konicah tako , da je verjetno količina potnikov večja. :-k
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Odgovori