Začetniška vprašanja

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
Odgovori
Uporabniški avatar
Dino S
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1499
Pridružen: 18.09.2008, 16:19
Kraj: Rogaška Slatina

Re: Začetniška vprašanja

Odgovor Napisal/-a Dino S »

...und für die Folgejahre seien Verbindungen nach Slowenien, Kroatien und Italien geplant.
Misija nemogoče :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
(razen če se bodo priklopli hrvaško lok. na vlak)
...
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: Začetniška vprašanja

Odgovor Napisal/-a milchy »

... Taurus II (1116-xxx) ne more peljat po Sloveniji (po Hrvaški pa lahko ;) )
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Začetniška vprašanja

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

milchy napisal/-a:... Taurus II (1116-xxx) ne more peljat po Sloveniji (po Hrvaški pa lahko ;) )
Samo v primeru da jim ga Siemens ali pa kdo drug šenka. :lol:
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
Dino S
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1499
Pridružen: 18.09.2008, 16:19
Kraj: Rogaška Slatina

Re: Začetniška vprašanja

Odgovor Napisal/-a Dino S »

milchy napisal/-a:... Taurus II (1116-xxx) ne more peljat po Sloveniji (po Hrvaški pa lahko ;) )
Mislil sem na to, da Hrvati ne dovolijo nikomur pa njihovih železnicah furat.
...
Ajznponar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 858
Pridružen: 09.07.2009, 22:24

Re: Začetniška vprašanja

Odgovor Napisal/-a Ajznponar »

Da ne bom smetil v novi temi, bom svoj prvi post (beri: prosim za razumevanje, če sem kaj storil narobe) dal kar sem. Torej, ali se uradno sploh sme fotografirati železniško infrastrukturo (lokomotive, vlake, proge, mostove itd.) in to po možnosti še objavljati po spletu? V jugoslovanskih časih je menda to bilo najstrožje prepovedano (nekje sem že dolgo nazaj bral intervju z Bratetom, kakšne težave je imel, ko je hotel pred upokojitvijo pofotkati parne lokomotive in da je knjigo o njih lahko izdal samo v tujini) in menda so tudi v samostojni Sloveniji kar za dolgo pozabili na ta paragraf (se še spominjam sredi 90. let, ko je neka tabla prepovedovala fotografiranje tiste okrogle stavbe v Zalogu). Kako je s tem danes? Če hočem kaj poškljocati, že zadostuje, da pazim le na mimovozeče vlake ali se je treba še vedno skrivati tudi pred možmi (in ženami) v modrem?
Uporabniški avatar
Dino S
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1499
Pridružen: 18.09.2008, 16:19
Kraj: Rogaška Slatina

Re: Začetniška vprašanja

Odgovor Napisal/-a Dino S »

Ajznponar napisal/-a:Da ne bom smetil v novi temi, bom svoj prvi post (beri: prosim za razumevanje, če sem kaj storil narobe) dal kar sem. Torej, ali se uradno sploh sme fotografirati železniško infrastrukturo (lokomotive, vlake, proge, mostove itd.) in to po možnosti še objavljati po spletu? V jugoslovanskih časih je menda to bilo najstrožje prepovedano (nekje sem že dolgo nazaj bral intervju z Bratetom, kakšne težave je imel, ko je hotel pred upokojitvijo pofotkati parne lokomotive in da je knjigo o njih lahko izdal samo v tujini) in menda so tudi v samostojni Sloveniji kar za dolgo pozabili na ta paragraf (se še spominjam sredi 90. let, ko je neka tabla prepovedovala fotografiranje tiste okrogle stavbe v Zalogu). Kako je s tem danes? Če hočem kaj poškljocati, že zadostuje, da pazim le na mimovozeče vlake ali se je treba še vedno skrivati tudi pred možmi (in ženami) v modrem?
To je pri nas preteklost, mogoče keremu ajzenponarju ne bo všeč, če boš njega slikal.
...
Uporabniški avatar
ivy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3877
Pridružen: 21.01.2008, 20:06
Kraj: Maribor

Re: Začetniška vprašanja

Odgovor Napisal/-a ivy »

Pred časom sem doživel, da me je prometnik na tovorni postaji Tezno prijazno
opozoril, da ne smem fotografirat. :? :roll:
Edina dilema, pri tem kadar nič ne delaš, je, da ne veš kdaj si gotov.
space
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 407
Pridružen: 06.01.2009, 20:39

Re: Začetniška vprašanja

Odgovor Napisal/-a space »

mogoče so imeli kak sumljiv tovor :shock: :twisted: šala.......
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: Začetniška vprašanja

Odgovor Napisal/-a milchy »

Dino S napisal/-a:
Ajznponar napisal/-a:Da ne bom smetil v novi temi, bom svoj prvi post (beri: prosim za razumevanje, če sem kaj storil narobe) dal kar sem. Torej, ali se uradno sploh sme fotografirati železniško infrastrukturo (lokomotive, vlake, proge, mostove itd.) in to po možnosti še objavljati po spletu? V jugoslovanskih časih je menda to bilo najstrožje prepovedano (nekje sem že dolgo nazaj bral intervju z Bratetom, kakšne težave je imel, ko je hotel pred upokojitvijo pofotkati parne lokomotive in da je knjigo o njih lahko izdal samo v tujini) in menda so tudi v samostojni Sloveniji kar za dolgo pozabili na ta paragraf (se še spominjam sredi 90. let, ko je neka tabla prepovedovala fotografiranje tiste okrogle stavbe v Zalogu). Kako je s tem danes? Če hočem kaj poškljocati, že zadostuje, da pazim le na mimovozeče vlake ali se je treba še vedno skrivati tudi pred možmi (in ženami) v modrem?
To je pri nas preteklost, mogoče keremu ajzenponarju ne bo všeč, če boš njega slikal.

meni osebno tudi ni všeč, da me kdo slika kadar sem v službi, ali kadar sem kje drugje ...... ni pa sploh nič narobe, da si za slikanje pridobiš(te) dovoljenje za gibanje po železniškem območju in fotografiranje (ki je mmg zastonj), a o tem smo že pred par leti razpredali ali je potrebno ali ne ..... (vsak ima pravico do svojega mnenja o tem)
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Začetniška vprašanja

Odgovor Napisal/-a cokla »

milchy napisal/-a: meni osebno tudi ni všeč, da me kdo slika kadar sem v službi, ali kadar sem kje drugje ......
No , če se giblješ na prostoru , ki je javen ti ne sme bit v nadlego. Kaj pa ko ti druge fotografiraš?

MMG- zato jaz nikoli ne prilepim slik , ki prikazujejo obraz. Brez dovoljenja , seveda.

Če pa že se obraz da zretuširat.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: Začetniška vprašanja

Odgovor Napisal/-a milchy »

cokla napisal/-a:
milchy napisal/-a: meni osebno tudi ni všeč, da me kdo slika kadar sem v službi, ali kadar sem kje drugje ......
No , če se giblješ na prostoru , ki je javen ti ne sme bit v nadlego. Kaj pa ko ti druge fotografiraš?

MMG- zato jaz nikoli ne prilepim slik , ki prikazujejo obraz. Brez dovoljenja , seveda.

Če pa že se obraz da zretuširat.
mogoče še nisi opazil, da ne objavljam fotk, na katerih bi prav posebej slikal zaposlene na železnici (razen, če sami niso dovolili)
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Začetniška vprašanja

Odgovor Napisal/-a cokla »

milchy napisal/-a:
mogoče še nisi opazil, da ne objavljam fotk, na katerih bi prav posebej slikal zaposlene na železnici (razen, če sami niso dovolili)
Milan , sej te ne kritiziram niti nisem rekel , da jih objavljaš. Pravim le ,da je najbrž tudi drugim nelagodno ( kot tebi in meni in še komu ) če opazi fotoaparat uperjen v njega...
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: Začetniška vprašanja

Odgovor Napisal/-a milchy »

je res .... in če se le da, se obrnem proč .....
LJ363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1529
Pridružen: 30.07.2007, 17:27

Re: Začetniška vprašanja

Odgovor Napisal/-a LJ363 »

Slika se marsikaj, ni pa vse za objavit, vsekakor se je pametno zamislit, kaj je za v domači album, kaj pa za v javnost.
Uporabniški avatar
andreya
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 306
Pridružen: 09.12.2007, 11:24

Re: Začetniška vprašanja

Odgovor Napisal/-a andreya »

Zdaj pa mi je jasno, zakaj je tako malo ženskih članic na tem forumu....ker se vsi obrnete stran, ko vas hoče kdo fotografirat...... :P :oops:
Slika
Življenje brez tveganja je kot potovanje z vlakom, ki je ostal na železniški postaji.
Odgovori