Oznake potniških vagonov

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
Uporabniški avatar
gomulka014
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 454
Pridružen: 18.11.2005, 13:24
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a gomulka014 »

Matej napisal/-a:Baat vagoni, ki so nekaj časa stali v Mostah so bili zadnji in v jeseni 2005 razrezani za staro železo.
Jih ni nekaj stalo tudi na zapuščenih in zaraslih tirih okoli postaje Maribor Tezno?


Morda kdo ve, kje se nahajata tista dva, ki vozita na avtovlaku Bohinjska Bistrica - Most na Soči? Ko sem se ta vikend vozil po tisti progi, sem videl tudi avtovlak, ki pa je namesto Baat-a imel v sestavi naš edini Blm vagon ...
Matej
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 143
Pridružen: 30.09.2005, 16:30

Odgovor Napisal/-a Matej »

Iz Maribora so Baat-i izginili že prej, tista dva za avtovlak sta pa v Gorici, ker je Gorica domovna postaja avtovlaka.
Uporabniški avatar
gapi_1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 25.09.2005, 12:17

Odgovor Napisal/-a gapi_1 »

Če torej prav razumem, obstajata sedaj pri nas samo še dva Baat-a, tista ki vozita v sestavi avtovlaka? :?
Matej, kaj ni pred časom bilo nekaj Baat-ov (sicer še v JŽ barvah) tudi pri delavnicah na Ptuju?Ali se motim? :oops:
Mimogrede...se pa spomnim, da so nekaj Baat-ov razrezali tudi leta 2003, na gasilski vaji "VLAK 2003" v Zagorju.
Lp
Matej
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 143
Pridružen: 30.09.2005, 16:30

Odgovor Napisal/-a Matej »

V voznem stanju sta samo tista v avtovlaku, tako je.
Na Ptuju stoji en Baat v zeleni barvi, za ograjo pri delavnici, sicer je na njem bolj malo barve, delavnici je na njem preizkušala vse sorte barv, tako da je pisan, mislim pa, da je v galeriji ena slika.
Uporabniški avatar
gapi_1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 25.09.2005, 12:17

Odgovor Napisal/-a gapi_1 »

Sem poiskal sliko Baat-a v galeriji, zgleda res precej pisano :roll: . Drugače sem pa mislil, da je še kakšen več parkiran na Ptuju.
Matej, mogoče veš če je kje ohranjen še kak nevozen Baat?
Matej
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 143
Pridružen: 30.09.2005, 16:30

Odgovor Napisal/-a Matej »

Najbrž, da ni nikjer več nobenega. Je pa v Ljubljani vagon z oznako BNR, ki je Baat vagon predelan v službeni vagon, v galeriji sem videl sliko katere avtor si ti :)
Uporabniški avatar
gapi_1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 25.09.2005, 12:17

Odgovor Napisal/-a gapi_1 »

ja tista fotografija je nastala čisto mimogrede, bo treba enkrat se sprehodoti do tega vagona in si ga malo pobliže ogledati. :wink:
Uporabniški avatar
gapi_1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 25.09.2005, 12:17

Odgovor Napisal/-a gapi_1 »

Mimogrede, kaj ni pred časom zraven tega BNR vagona stal tudi še en podoben vagon z oznako BPL? Mogoč se motim :oops:
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

fotke obeh vagonov si lahko pogledata na http://www.vlaki.net --> muzej ( številke slik pa so od 5175 - 5180 - res pa je , da niso najboljše kvalitete, a bodo v kratkem boljše)

M.
Uporabniški avatar
gapi_1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 25.09.2005, 12:17

Odgovor Napisal/-a gapi_1 »

Milchy, zanimive slike :) . Morda veš kje so vsi ti vagoni sedaj, nazadnje ko sem bil v muzeju jih namreč tam nisem opazil.
Lp
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

Vagoni so točno tam, kjer so ti slikani leta 2002, no vsaj v soboto, ko sem bil v muzeju so še bili. Drži pa, da so slike malo slabše in že pripravljam nove, posnete z boljšim fotoaparatom.
Uporabniški avatar
gapi_1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 25.09.2005, 12:17

Odgovor Napisal/-a gapi_1 »

Pa so res še vedno tam. :oops:
Sem mel danes malo časa pa sem skočil malo pogledat. Videl sem tudi 25-ko, ki zgleda res skoraj kot nova. Žal pa nisem uspel izvedeti nobenih zanimivih informacij, ker je pač ob ponedeljkih muzej zaprt. lp
Uporabniški avatar
gapi_1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 25.09.2005, 12:17

Odgovor Napisal/-a gapi_1 »

Ko pa že ravno teče tema o vagonih, mogoče ima kdo podatek, koliko potniških vagonov je v voznem parku SŽ?
Uporabniški avatar
gomulka014
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 454
Pridružen: 18.11.2005, 13:24
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a gomulka014 »

Nov oplesk, nove oznake :lol: ... LOL

Slika
Uporabniški avatar
gapi_1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 25.09.2005, 12:17

Odgovor Napisal/-a gapi_1 »

...nekateri imajo pa res mal preveč časa, da se jim da takole igrat :roll:
Se mi zdi, da takšni vse bolj komaj čakajo, da pride kakšen vagon ali garnitura sveže prebarvana iz revizije, da si lahko dajo duška. :x

Pa še nekaj bi vprašal, zakaj na potniških vagonih ob straneh v kvadratu piše: naprimer sedeži 11-76. Podobno sem zasledil tudi že pri gomulkah. Kaj je razlog, da se ne začne s številko 1?
Rad pa bi tudi vedel, kaj točno pomeni tista manjša številka na steklu na vratih vsakega potniškega vagona, ki se nahaja pod tablo na kateri je napisana relacija na kateri vozi vagon. Mogoče le inventarska številka vagona ali kaj drugega?
Odgovori