Pokritost železniških prog z GSM signalom v Sloveniji

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Pokritost železniških prog z GSM signalom v Sloveniji

Odgovor Napisal/-a 541 »

Pa da ne bomo preveč zašli v eni izmed tem, odpiram novo. 8)
Barbarpapa1 napisal/-a:Malo Off Topic

Me je 541 zirititral, da sem včeraj malo spremljal signal na mojem mobitelu (ko sem se vračal domov iz Poljčan) in sem ugotovil naslednje:

Usek Križni vrh - Slovenska Bistrica (Črešnjevec). Signal pade na nulo od kilometerskega kamna 566 in ga praktično ni (občasno ena črtica na indikatorju telefona) do kilometerskega kamna 567.4

Pragersko - Rače. Signal na indikatorju mojega telefona kaže eno črtico (v mojem primeru pri tej jakosti signala telefoniranje in pošiljanje sporočil ni mogoče) med kilometerskima kamnoma 579 in 580 (kos proge v gozdu).

Zanimivo pa je, da je v tunelu Črešnjevec maksimalen, upade na eno črtico (samo za par sekund) šele ob izvozu vlaka iz tunela, ko brežina delno zakriva progo (izgleda, da je ena bazna postaja na slovenskobistriški strani v ugodnem položaju.

Telefon je tipa Motorola E365.

Pa oprvičujem se za to off-topic temo.

LP

Jože
Motorola je znana po dobrem sprejemu, tako da če nimaš signala z Motorolo, potem ga zares ni. Si pa torej pri Mafni. Če boš pogledal nad predorom Črešnjevec, je steber za anteno RDZ (Radio Dispečrsko Zvezo). Pred par leti je tja pristavila svoj piskrček (oziroma bazno postajo :lol: ) še Mafna. :wink: No predor pa mogoče pokriva katera druga bazna postaja, to se nikoli ne ve, kam zaide signal. :oops: Ne omogoča pa M@ izpisa celice (Cell info), ki vsaj približno pove, od kod prihaja signal.
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3626
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

Sicer je tale prispevek neumesten, ampak moram reči, da me silno moti hrvaški signal, ki udira globoko na Slovensko ozemlje, tudi po več kilometrov in se odraža tako na železnici kot cesti. Ne bi rad govoril o kakšni politiki hrvaške, vendar v primerjavi z Italjani in Avstrijci, ki so korektni, hrvatje še dolgo ne bodo v EU! :twisted:
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Regan 664 napisal/-a:Sicer je tale prispevek neumesten, ampak moram reči, da me silno moti hrvaški signal, ki udira globoko na Slovensko ozemlje, tudi po več kilometrov in se odraža tako na železnici kot cesti. Ne bi rad govoril o kakšni politiki hrvaške, vendar v primerjavi z Italjani in Avstrijci, ki so korektni, hrvatje še dolgo ne bodo v EU! :twisted:
Saj po tem bo pa njihov signal po celi EU. :twisted:
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4637
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Regan 664 napisal/-a:Sicer je tale prispevek neumesten, ampak moram reči, da me silno moti hrvaški signal, ki udira globoko na Slovensko ozemlje, tudi po več kilometrov in se odraža tako na železnici kot cesti. Ne bi rad govoril o kakšni politiki hrvaške, vendar v primerjavi z Italjani in Avstrijci, ki so korektni, hrvatje še dolgo ne bodo v EU! :twisted:
Za Avstrijce ne vem, Italijanski signal pa dobiš daleč zunaj Italije,saj npr v Izoli so stalno na voljo vsaj 2-3 njihovi operaterji.
Po moje pa prehajanja signala tujega operaterja k nam (in obratno) sploh ni problem ampak prej dobrodošlo.Veliko ljudi hodi vsakodnevno čez mejo (opravki, trgovine, delo,...) in pri tem upoablja svoj signal in jim ni treba plačevati rominga.
Tudi Mobitelov signal prihaja do Reke, Buj,Savudrije,Trsta, celo do Ronk,Gradiško, itd.
Sicer pa ima vsak telefon možnost vklopa/izklopa samodejnega iskanja omrežja.
To je samo moje mnenje!!
LEP DAN
Igor
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

ti problemi s tujim signalom so enostavno rešljivi .....
tudi sam sem imel probleme s tujim signalom in preklapljanjem nanj, sploh na službenem telefonu ....
greš v nastavitve telefona in nastaviš signal na ročno, kjer si izbereš svojega operaterja in vsi problemi odpadejo (razen onih s tem, da ni pokritosti s signalom - to pa bo moral vsak ponudnik gsm storitev sam urediti, a kot je poznano so ceste dobro pokrite, za pokritost železnice jim je pa kaj malo mar )

lp M.
milan11
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 27.09.2006, 12:25

Ničelni signal

Odgovor Napisal/-a milan11 »

To še ni vse, znano je tudi, da je signal na progi Grobelno - odcep za Loče, med kilometrima 542 in 557 skoraj ničelni.
Razen na čisto kratkih odesekih po ena črtica.
Mislijo tukaj operaterji kaj ukrepati ?
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

Zanimivo je, da sem se pred kratkim peljal v Emoni v avstrijskem vagonu prvega razreda. Signal je bil boljši kot na vseh vlakih, telefon je večino poti kazal poln signal. Kaj imajo Avstrijci na teh vagonih kaj za ojačitev GSM signala? :roll:
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Se mi zdi, da je nasploh pokritost z GSM signalom zadne čase boljša.
Vsaj kar se Mobitela tiče.

lp
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

Dolfe napisal/-a:Se mi zdi, da je nasploh pokritost z GSM signalom zadne čase boljša.
Vsaj kar se Mobitela tiče.

lp
To je res, da je pokritost vedno boljša. Samo npr. na Pendolinotu mora biti signal od zunaj že precej dober, da se lahko pogovarjaš v vlaku. Kar naprej slišim, ko se kdo pogovarja po telefonu in mu prekinja ... :-# V avstrijskem vagonu, ki sem ga omenil, pa teh težav ne bi bilo na celotni poti - vsaj po indikatorju signala sodeč ne. Razen, če se je telefon lagal. :^o :oops:
Uporabniški avatar
N€jc
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 555
Pridružen: 14.10.2006, 18:00
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a N€jc »

Med Podnartom in Kranjem, natančneje od bivše postaje Besnica pa do nekje 2 kilometra naprej proti kranju tudi ni signala. Zanimivo je gledat nekoga ko se na tej relaciji pogovarja po gsmu, kar naenkrat se mu zgubi signal, in potem se prov čudi kaj je narobe :twisted:
Kdor nikdar ne začne, ne more nikdar končati.
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

Res imajo avstrijski vagoni prvega razreda, ki vozijo v EC Emona, ojačevalnik signala - danes sem opazil napis "Sendeverstärker an Board", spodaj pa napisa A1 in T Mobile. Sicer danes to očitno ni delovalo, ker je bilo pomanjkanje signala hujše kot na ICSu. :?
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

Slikano z GSMom :oops: :

Slika

Slika

Bi si morali tudi na ICSu kaj takšnega omisliti, samo operaterja treba nažicati, da opremita Pendolinote z ojačevalniki. [-o<
Uporabniški avatar
SandiP
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1572
Pridružen: 11.11.2007, 9:39
Kraj: Ljubljana Moste
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a SandiP »

Avtoceste nimajo "štroma" nad glavo, v vagonu je pa tudi malo več "železja"
okoli tebe, kot v kabini avtomobila. Po moje tudi to malo vpliva na signal...
Meritve so pa z eno drezino delal, ker se baje zaradi napajanja merilne
opreme ni dalo zmenit za potniški vlak... Pravi "Radio Hodnik" v Simobilu.

:?
Uporabniški avatar
Jembah
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1859
Pridružen: 05.11.2006, 17:38
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Jembah »

Tudi sredi Rackega gozda ni signala, pa je dalec na okoli sama ravnina pa se 100 oddajnikov na Pohorju.
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

CenzlovPepe napisal/-a:Avtoceste nimajo "štroma" nad glavo, v vagonu je pa tudi malo več "železja"
okoli tebe, kot v kabini avtomobila. Po moje tudi to malo vpliva na signal...
Meritve so pa z eno drezino delal, ker se baje zaradi napajanja merilne
opreme ni dalo zmenit za potniški vlak... Pravi "Radio Hodnik" v Simobilu.

:?
Kako je možno, da ima v Dolgi Gori v prometnem uradu T-Mobite (HR) boljši signal kot Mobitel in Simobil skupaj? A zdaj, ker je to edina linija z zunanjim (neželezniškim) svetom, naj sredi Slovenije človek gostuje pri Hrvatih!? :twisted:
Jembah napisal/-a:Tudi sredi Rackega gozda ni signala, pa je dalec na okoli sama ravnina pa se 100 oddajnikov na Pohorju.
M@ nima, S! ima skozi signal, in sicer odkar je bil postavljen oddajnik Bukovec.
Odgovori