Knjižna polica: katere knjige o železnici trenutno berete?

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
Odgovori
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Knjižna polica: katere knjige o železnici trenutno beret

Odgovor Napisal/-a Tono »

ŽC še ni ugotovil, da sem si "dolpotegnil" naslednjo knjigo:

Naslov: Mašinovođa i ložač na lokomotivi
Avtor(ji): Ničota, Mihailo Št. (avtor)
Vir: knjige
Jezik: srbski
hrvaški
Leto: 1935
Format: 4°
Založnik: "jadran"
Izvor: Narodna in univerzitetna knjižnica (Digitalizirano v okviru storitve EOD)
URN: URN:NBN:SI:DOC-9S2OR7J2
COBISSID: 93110016

http://www.dlib.si/details/URN:NBN:SI:D ... ageSize=25

Dlib časti vseh 569 strani strokovnega branja!

Lp,

Tono
Zadnjič spremenil Tono, dne 06.01.2014, 10:04, skupaj popravljeno 1 krat.
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Knjižna polica: katere knjige o železnici trenutno beret

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Tono, če bi vprašal mene, bi ti jo pa lahko posodil......

LPL
Peter 5
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 609
Pridružen: 20.01.2013, 13:40
Kraj: Maribor

Re: Knjižna polica: katere knjige o železnici trenutno berete?

Odgovor Napisal/-a Peter 5 »

Pozdravljeni!

G. Košir me je prosil, da zanj na "Vlakih info" objavim spodnje vabilo, ker ima sam težave z dostopom (izgubil je geslo).
Nisem želel odpirati nove teme, zato sem izbral to, katere naslov vsaj približno ustreza predmetu mojega pisanja.

Avtor knjige v nastajanju g. Košir tudi prosi člane foruma, da če veste kaj več, kot je že objavljeno na forumu, da mu le-to sporočite na njegov e-naslov < marko@kosir.info >!

Lep pozdrav - Peter


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ copy/paste ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
VABILO!

Ob nastajanju nove knjige Motorni in elektromotorni vlaki v Sloveniji vas vljudno vabimo na predstavitev do sedaj zbranega gradiva o motornikih na Slovenskih železnicah.
Predstavitev bo 21. junija 2018 ob 11. uri v trgovini Karakondžula na sedežu založbe Pro-Andy, ki je v drugem nadstropju, nasproti izhoda iz dvigala v jugo-zahodnem delu Trgovskega centra City, ulica Vita Kraigherja 5 v Mariboru.

Avtor knjige v nastajanju Marko Košir in založnik Andrej Ivanuša sva se odločila, da nadaljujeva s pisanjem knjig o Slovenskih železnicah. Pri iskanju gradiva za novo knjigo o motornikih sva naletela na več virov, ki pa se v nekaterih delih razlikujejo, ponekod celo izključujejo. Namen dogodka je predstaviti do zdaj zbrano gradivo, ki zajema obdobje od 1945 do 1970, čim večjemu številu poznavalcev in ljubiteljev žleznic in tako mogoče najti odgovore na nekatere nerazjasnjene podatke.
Po jedrnati predstavitvi do zdaj znanega bo sledil pogovor o predstavljeni temi, s čimer se bo mogoče kdo od obiskovalcev spomnil kakega že na pol pozabljenega dogodka in s tem pomagal pri pisanju knjige.

V Mariboru, 14. junija 2018



Avtor teksta v nastajanju:
Marko KOŠIR
Založnik:
Andrej IVANUŠA
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Odgovori