Popust pri mesečni karti

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
iNDigo
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 04.10.2010, 10:34

Popust pri mesečni karti

Odgovor Napisal/-a iNDigo »

Lep pozdrav vsem, ki ustvarjate ta forum in vsem, ki na njem sodelujete.
Imam eno vprašanje glede popustov na vožnje, če si družinski član strojevodje. Moj, zdaj že pokojni oče je bil strojevodja, še vedno pa po njem dobivam pokojnino. Zanima me, če bi uspel kot njegov sin uveljavljati kak popust na mesečno vozovnico Lj-Kr. Upam, da se kdo razpiše in mi pove, kaj mi je narediti. Hvala.
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Popust pri mesečni karti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Najenostavneje ti bo, če se oglasiš na potniški blagajni in povprašaš blagajničarko. Za začetek ti bo dala še najbolj prave informacije. Morda tudi kakšen sprevodnik na vlaku, vendar ti pač ne vedo vsega.
Mislim pa, da bi lahko dobil popust na osnovi režijske karte SP-5. To zagotovo že imaš.
Obstaja pa tudi možnost, da si pogledaš stran Slovenskih Železnic in morda tu najdeš pravo informacijo.

lp
Dolfe
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
Dino S
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1499
Pridružen: 18.09.2008, 16:19
Kraj: Rogaška Slatina

Re: Popust pri mesečni karti

Odgovor Napisal/-a Dino S »

Samo ne na postaji v Celju, tam so njabolj nesposobne blagajničarke (ne zna natisnit karte za ICS, ne ve če za ICS 1. razred tudi velja popust, ji rečeš karto do Munchna pa te gleda začudeno pa vpraša kolegico če to oni sploh lahko v Celju naredijo, rečeš karto za ICS 1. razred do LJubljane ona pa: 1. RAZRED??? (z velikimi črkami sem zato napisal ker je to zelo glasno začudeno vprašala), jz rečem ja prvi razred ona pa me še gleda kakih 5 sekund začudeno pol gre tiskat vozovnico pa me še parkrat vmes začudeno pogleda...)
...
kondukter
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 931
Pridružen: 15.11.2005, 0:04
Kraj: Celje

Re: Popust pri mesečni karti

Odgovor Napisal/-a kondukter »

Dino S napisal/-a:Samo ne na postaji v Celju, tam so njabolj nesposobne blagajničarke (ne zna natisnit karte za ICS, ne ve če za ICS 1. razred tudi velja popust, ji rečeš karto do Munchna pa te gleda začudeno pa vpraša kolegico če to oni sploh lahko v Celju naredijo, rečeš karto za ICS 1. razred do LJubljane ona pa: 1. RAZRED??? (z velikimi črkami sem zato napisal ker je to zelo glasno začudeno vprašala), jz rečem ja prvi razred ona pa me še gleda kakih 5 sekund začudeno pol gre tiskat vozovnico pa me še parkrat vmes začudeno pogleda...)
Skoraj ne morem verjeti, da so moje sodelavke tako zelo nesposobne [-X ! Saj tudi tebi pisanje ne gre čisto od rok ( pravopis ), pa se nihče ne jezi tako močno, kot se ti. :mrgreen:
A karte so?!? Pa tačke s sedežev......prosim!
joco02
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 15
Pridružen: 02.12.2009, 21:04

Re: Popust pri mesečni karti

Odgovor Napisal/-a joco02 »

Popust dobiš na podlagi SP-5 do katerega imaš pravico kot sin železničarja,čeprav praviš,da je oče pokojni.Obstaja samo problem:ali hodiš v šolo sklepam,da ja potem si upravičen na podlagi potrdila o vpisu.Z potrdilom o vpisu v srednjo-višjo šolo se oglasi na potniški blagajni in uredil boš vse potrebno. 8)
Najlepši čar - je biti železničar.
Uporabniški avatar
Dino S
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1499
Pridružen: 18.09.2008, 16:19
Kraj: Rogaška Slatina

Re: Popust pri mesečni karti

Odgovor Napisal/-a Dino S »

kondukter napisal/-a:
Dino S napisal/-a:Samo ne na postaji v Celju, tam so njabolj nesposobne blagajničarke (ne zna natisnit karte za ICS, ne ve če za ICS 1. razred tudi velja popust, ji rečeš karto do Munchna pa te gleda začudeno pa vpraša kolegico če to oni sploh lahko v Celju naredijo, rečeš karto za ICS 1. razred do LJubljane ona pa: 1. RAZRED??? (z velikimi črkami sem zato napisal ker je to zelo glasno začudeno vprašala), jz rečem ja prvi razred ona pa me še gleda kakih 5 sekund začudeno pol gre tiskat vozovnico pa me še parkrat vmes začudeno pogleda...)
Skoraj ne morem verjeti, da so moje sodelavke tako zelo nesposobne [-X ! Saj tudi tebi pisanje ne gre čisto od rok ( pravopis ), pa se nihče ne jezi tako močno, kot se ti. :mrgreen:
Ni moja služba pisanje pravopisa in mislim da je moja mešanica slenga/štajerskega narečja itd dovolj razumljiva.
Drugače pa me to, da ne znajo nekaterih vozovnic natisnit ne moti tako kot to, ko te začudeno gledajo ko hočeš karto za 1. razred, sploh pa zgoraj opisan primer ko je glasno in začudeno (osuplo) rekla: 1. RAZRED???, potem pa še me kakšnih 5sekund začudeno gledala preden se je počasi spravla tiskat vozovnico.
...
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Popust pri mesečni karti

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Že za drugi razred se mečejo na zobe,da je predrago.Vozili bi se v ŽLJ razredu z udobjem prvega s črtico.Razumem njeno začudenje,saj ste v manjšini.Po navadi z karto drugega razreda zasedejo kupeje prvega in cefrajo sprevodniku živce,barantajo,se delajo budale in pizdulirajo.

Ljudje na šalterju so ogledalo obnašanja potnikov in obratno.
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
iNDigo
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 04.10.2010, 10:34

Re: Popust pri mesečni karti

Odgovor Napisal/-a iNDigo »

No, da se vrnemo k temi.
Sem na višji šoli v Kranju ja. Zanima me v bistvu prav to, kaj me pride bolj poceni, da si naredim mesečno kot študent ali kot sin strojevodje in pa če slučajno kdo ve, če se to dvoje loh kombinira, da mesečna potem pride čim manj. Mal je stiska s kešem, pa sprašujem, da se nam čez par let po glavi tolkel, zakaj tega nisem drgač porihtal. Hvala!
Uporabniški avatar
Cepi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 14.12.2007, 18:34
Kraj: Izlake

Re: Popust pri mesečni karti

Odgovor Napisal/-a Cepi »

Ne vem kako je sedaj.

Vem pa kako je bilo v času mojega šolanje pred cca.5-10 leti

Sin prometnika na postaji Hrastnik je plačeval za mesečno oz. letno karto 10 % polne cene karte. Študentje in dijaki pa smo jo plačevali s 30 % popustom na polno karto.

Lp
joco02
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 15
Pridružen: 02.12.2009, 21:04

Re: Popust pri mesečni karti

Odgovor Napisal/-a joco02 »

Kot sinu železničarja se to najbolj (trenutno še)splača,tako,da če imaš potrdilo o vpisu kar na potniško blagajno in v akcijo seveda če imaš vse ostale priloge(SP-5)brez njih ne gre.
LP
če boš imel še kakšno vprašanje kar na plan z njim.
Najlepši čar - je biti železničar.
atlantis
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 99
Pridružen: 06.10.2010, 18:25

Re: Popust pri mesečni karti

Odgovor Napisal/-a atlantis »

=D> 8)
Signal
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1826
Pridružen: 24.01.2008, 9:37
Kraj: Maribor - levi breg

Re: Popust pri mesečni karti

Odgovor Napisal/-a Signal »

Nurmi napisal/-a:Že za drugi razred se mečejo na zobe,da je predrago.Vozili bi se v ŽLJ razredu z udobjem prvega s črtico.Razumem njeno začudenje,saj ste v manjšini.Po navadi z karto drugega razreda zasedejo kupeje prvega in cefrajo sprevodniku živce,barantajo,se delajo budale in pizdulirajo.

Ljudje na šalterju so ogledalo obnašanja potnikov in obratno.
Se ne strinjam s teboj.
Potniški blagajnik se mora znati obnašati. Nobeno zavijanje z očmi, povešanje ustnice in ostalo grimasiranje ne pride v poštev. Prav tako so neumestna, 'neumna', odvečna vprašanja.
Prav bi bilo, da bi omenjeno celjsko blagajničarko nadrejeni podučili o komuniciranju s strankami.
Prijeten preostanek dneva
Signal
iNDigo
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 04.10.2010, 10:34

Re: Popust pri mesečni karti

Odgovor Napisal/-a iNDigo »

SP-5 sem nazadnje imel leta 2002. S katero dokumentacijo bi se mogel prikazati na blagajno SŽ, da mi bi to izkaznico zopet naredili?
tango
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 127
Pridružen: 05.11.2009, 0:35

Re: Popust pri mesečni karti

Odgovor Napisal/-a tango »

Očetovo številko zaposlenega (šestmestno število) ter za vsak slučaj potrdilo o vpisu ter osebni dokument.
grega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1618
Pridružen: 12.09.2006, 17:29
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Re: Popust pri mesečni karti

Odgovor Napisal/-a grega »

pa če se prav spomnem bolše da kupiš polletno, ker dobiš tako za dva meseca brezplačno. 4x mesečna je enako kot polletna pri letni pa še dva meseca zram.

MMG tko je blo pred dvema letoma.......
Odgovori