dodatna kompozicija

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
Uporabniški avatar
N€jc
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 555
Pridružen: 14.10.2006, 18:00
Kraj: Gorenjska

dodatna kompozicija

Odgovor Napisal/-a N€jc »

Danes sem u ljubljani na žel. postaji doživel, da so 2 minuti pred odhodom vlaka (2408) zaradi prenatrpanosti dodali zraven šeeno kompozicijo. Določi to prometnik al kdo? zdi se mi da se to ne zgodi prav pogosto, da naknadno dodajo, ali pač?. Ponavadi smo do Škofje loke kot v konzervi :oops:
Kdor nikdar ne začne, ne more nikdar končati.
Uporabniški avatar
jure80
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1120
Pridružen: 08.06.2006, 20:59
Kraj: Ljubljana - Žalec

Odgovor Napisal/-a jure80 »

Zanimivo, da so samo 2 minuti pred odhodom dodali kompozicijo, vredno pohvale. =D> Sicer jest kaj takega še nisem dočakal.
LP
Izidor
Uporabniški avatar
E.L.
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 598
Pridružen: 20.08.2006, 11:47
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a E.L. »

Naj nehajo ukinjat vlake :( !!! Saj je promet v porastu :D, ne pa, da je taka gneča :? .
Have a nice day!
Uporabniški avatar
gomulka014
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 454
Pridružen: 18.11.2005, 13:24
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a gomulka014 »

Čisto možno je tudi, da sta bili že v osnovi za ta vlak mišljeni 2 garnituri, pa je bila druga pripravljena šele tik pred odhodom ...
Uporabniški avatar
N€jc
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 555
Pridružen: 14.10.2006, 18:00
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a N€jc »

Kot vem, za Jesenice niso ukinili nobenega vlaka, zadnja leta je z novim voznim redom celo eden ali dva več. Sicer pa kaj je lepšega kot se usest na vlak in prpelat v ljubljano oz. domov brez kolon, zastojev in razrahljanih živcev...

Ob petkih je ta vlak vedno iz dveh kompozicij, med tednom pa zelo redko.
Kdor nikdar ne začne, ne more nikdar končati.
Uporabniški avatar
WORMS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 218
Pridružen: 04.04.2006, 10:03
Kraj: ŠTAJERSKA

Re: dodatna kompozicija

Odgovor Napisal/-a WORMS »

N€jc napisal/-a:Danes sem u ljubljani na žel. postaji doživel, da so 2 minuti pred odhodom vlaka (2408) zaradi prenatrpanosti dodali zraven šeeno kompozicijo. Določi to prometnik al kdo? zdi se mi da se to ne zgodi prav pogosto, da naknadno dodajo, ali pač?. Ponavadi smo do Škofje loke kot v konzervi :oops:
Prometnik to sam že ne more določiti. Železnica je pač tako tog sistem, da o takih stvareh odločajo veliki "šefi" v Lb. Verjetno je vlak redno sestavljen iz dveh gr. 312 in je bila druga pač iz objektivnih razlogov dodana zadnji trenutek in to nima veze z gnečo. Kot sem že napisal žal prometnik ne more na lastno pest dodati garniture,oziroma to odrediti , pa če tudi polovico potnikov ostane na peronu. :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Uporabniški avatar
N€jc
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 555
Pridružen: 14.10.2006, 18:00
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a N€jc »

potem je to bl zakomplicirano, kot zgleda... :?
Kdor nikdar ne začne, ne more nikdar končati.
Uporabniški avatar
jure80
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1120
Pridružen: 08.06.2006, 20:59
Kraj: Ljubljana - Žalec

Odgovor Napisal/-a jure80 »

Res je, železnice so pač državna institucija kjer veljajo stroga toga pravila.
LP
Izidor
Uporabniški avatar
E.L.
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 598
Pridružen: 20.08.2006, 11:47
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a E.L. »

Nejc, žal so bili ukinjeni vlaki. Spomladi letos sem prišel na postajo, da bi zutraj ujel lokalni vlak (po šeti uri, tisti, ki ima odhod 6:15 je že odpeljal), kupim karto, vlaka pa ni (po starem voznem redu pa bi moral peljati) :evil: !!! In potem sem moral kupiti karto IC, ker tri ure nisem imel namen čakati na vlak, že tako sem IC čakal .... :)o~~ :)o~~ :)o~~ :)o~~ dve uri.
Have a nice day!
Uporabniški avatar
E.L.
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 598
Pridružen: 20.08.2006, 11:47
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a E.L. »

jure80 napisal/-a:Res je, železnice so pač državna institucija kjer veljajo stroga toga pravila.
Po zamudah sodeč so po strogosti .... (naj si misli vsak sam).
Have a nice day!
gorza
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 05.10.2006, 21:10

Re: dodatna kompozicija

Odgovor Napisal/-a gorza »

WORMS napisal/-a:
N€jc napisal/-a:Danes sem u ljubljani na žel. postaji doživel, da so 2 minuti pred odhodom vlaka (2408) zaradi prenatrpanosti dodali zraven šeeno kompozicijo. Določi to prometnik al kdo? zdi se mi da se to ne zgodi prav pogosto, da naknadno dodajo, ali pač?. Ponavadi smo do Škofje loke kot v konzervi :oops:
Prometnik to sam že ne more določiti. Železnica je pač tako tog sistem, da o takih stvareh odločajo veliki "šefi" v Lb. Verjetno je vlak redno sestavljen iz dveh gr. 312 in je bila druga pač iz objektivnih razlogov dodana zadnji trenutek in to nima veze z gnečo. Kot sem že napisal žal prometnik ne more na lastno pest dodati garniture,oziroma to odrediti , pa če tudi polovico potnikov ostane na peronu. :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Ste mel pač gorenjci srečo, da so se vas "šefi" v Lj usmilili in vam dali še eno kompozicijo. Pol je pa čez deset minut v Dobovo odpeljal vlak samo z eno 312 in so bili pač zasavci in posavci kot v konzervi do Litije. :roll:
Uporabniški avatar
N€jc
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 555
Pridružen: 14.10.2006, 18:00
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a N€jc »

E.L. napisal/-a:Nejc, žal so bili ukinjeni vlaki. Spomladi letos sem prišel na postajo, da bi zutraj ujel lokalni vlak (po šeti uri, tisti, ki ima odhod 6:15 je že odpeljal), kupim karto, vlaka pa ni (po starem voznem redu pa bi moral peljati) :evil: !!! In potem sem moral kupiti karto IC, ker tri ure nisem imel namen čakati na vlak, že tako sem IC čakal .... :)o~~ :)o~~ :)o~~ :)o~~ dve uri.
To se pa nebi strinjal. Ker zjutraj proti jesenicam že kar nekaj let vozi samo ta lokalni vlak (okrog 6.15), in eden okrog petih že, še tisti IC nekaj časa umes ni vozil, oz je šel pred šesto že iz lj. zdej pa spet kasneje. Bil je dodan pred mislim da tremi leti vlak do kranja okrog 6.45. potem pa do desetih ni povezave. (razen za vikende gre en izredni umes). Za eno leto je biu res ukinjen ta ob desetih, vendar so ga dali nazaj. Sicer pa logično da je več vlakov zjutraj v obratni smeri (Jes-Lj.), čeprav ga od 8.00 napprej tudi skoraj 4 ure ni. :evil: :roll:
Kdor nikdar ne začne, ne more nikdar končati.
Uporabniški avatar
gapi_1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 25.09.2005, 12:17

Re: dodatna kompozicija

Odgovor Napisal/-a gapi_1 »

WORMS napisal/-a:Prometnik to sam že ne more določiti. Železnica je pač tako tog sistem, da o takih stvareh odločajo veliki "šefi" v Lb. Verjetno je vlak redno sestavljen iz dveh gr. 312 in je bila druga pač iz objektivnih razlogov dodana zadnji trenutek in to nima veze z gnečo. Kot sem že napisal žal prometnik ne more na lastno pest dodati garniture,oziroma to odrediti , pa če tudi polovico potnikov ostane na peronu. :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Bi se strinjal, da je sistem zelo tog. Pravzapravi bi vprasal, za koliko casa vnaprej se dela razpored garnitur oz. lokomotiv. Je vse skupaj določeno ze ob vpeljavi voznega reda, ali se to periodično določa. je pa očitno, da je vcasih razpored narejen prevec nepremišljeno, saj ob kaksnem dogodku (inf. dnevi, kak drug enkraten dogodek) sistem sploh ne predvidi moznega povecanja stevila potnikov. :evil:
Uporabniški avatar
WORMS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 218
Pridružen: 04.04.2006, 10:03
Kraj: ŠTAJERSKA

Odgovor Napisal/-a WORMS »

Razpored (turnus) se naredi za voznoredno obdobje z možnimi popravki. Kar pa se tiče npr. informetivnih dnevov se določeni vlaki ojačajo, kar se določi operativno za vsak primer posebej. Je pa tega res manj kot včasih.
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Kadar so informativni dnevi, se pobere vse kar je sposobno vozit. Od vagonov, siemensov, do gomulk. Ljubljanska postaja je takrat dobesedno pometena.
Res je pa tudi, da kaj veliko ni jemati............ :?

lp

Če ni....., še vojska ne vzame. press
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Odgovori