vožnja z lokomotivo

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
Uporabniški avatar
Mirče
Strojevodja I
Strojevodja I

OdgovorNapisal/-a Mirče » 11.11.2006, 8:49

Omenjeni išpektor je Ratkovič in zadnje čase nas kar pridno obiskuje po postajah na primorskem.
Uporabniški avatar
Brižita
Strojevodja I
Strojevodja I
Kraj: Ljubljana

Vožnja v lokomotivi

OdgovorNapisal/-a Brižita » 31.01.2007, 13:09

Tudi jaz bi se rad enkrat peljal v lokomotivi, zato bi rad pridobil dovolilnico. Zanima me na koga na vleki naj se obrnem. Koliko možnosti imam, da dobim dovoljeneje glede na to, da so razlogi zakaj bi se peljal v lokomotivi pač to, da sem si želel postati strojevodja a to zaradi šolanja v čisto drugi smeri verjetno nikoli ne bom. Rad bi se peljal z različnimi lokomotivami, moram zato za dovolilnico prositi vsakič posebej, jo bom zato še težje dobil.

Hvala za morebitne odgovore.

Miha
Uporabniški avatar
RisPo
Strojevodja I
Strojevodja I

OdgovorNapisal/-a RisPo » 31.01.2007, 13:11

mene tudi zanima, pa še nekaj, ima kdo iz Celja to dovolilnico in je na tem forumu?
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I

Re: Vožnja v lokomotivi

OdgovorNapisal/-a Regan 664 » 03.02.2007, 8:34

Brižita napisal/-a:Tudi jaz bi se rad enkrat peljal v lokomotivi, zato bi rad pridobil dovolilnico. Zanima me na koga na vleki naj se obrnem. Koliko možnosti imam, da dobim dovoljeneje glede na to, da so razlogi zakaj bi se peljal v lokomotivi pač to, da sem si želel postati strojevodja a to zaradi šolanja v čisto drugi smeri verjetno nikoli ne bom. Rad bi se peljal z različnimi lokomotivami, moram zato za dovolilnico prositi vsakič posebej, jo bom zato še težje dobil.

Hvala za morebitne odgovore.

Miha

Miha, vleka ima sama s sabo toliko dela, da vprašanje, če te bodo sploh imeli zamar. No, razen, če imaš na vleki kakšne zveze (pa ne mislim internetne)....

Sicer pa ne vem, kako imate to na štajerskem, ampak pri nas je tako, da greš tja, kjer imajo e-loki štart npr. Celje Čret, pocukaš strojevodjo za rokav, se predstaviš in poprosiš, če se lahko pelješ v lokomotivi. Ko si včasih zaželim vožnje z e-lok ali d-lok grem s potnikom na Kozino in potem na strojnega za Koper, ter s prvim tovornim nazaj iz Kopra.

Ker so dizli moja strast, grem tudi na bohinjsko progo, med drugim na avtovlak in se peljem z reganom ali s španko.

S strojevodji NIMAM slabih izkušen, ker so fejst ljudje in mi do sedaj še nihče ni rekel ne.
Nejc

OdgovorNapisal/-a Nejc » 03.02.2007, 8:40

Jaz sem se v četrtek peljal spredaj v 312 in moram zelo zelo pohvalit majstra spredaj - po domače strojevodjo, ki mi je reku nej vprašam če me kaj zanima, vendar to ni bilo potrebno, ker že marsikaj poznam na progi. Sem ga pa vprašal kako deluje ASN, mi je pa razložu s takim veseljem, da ni za povedat!! :D:D

Aja, vlka zahvala gre tut našmu članu foruma @kondukterju, ki me je spravil noter.
Nejc

OdgovorNapisal/-a Nejc » 03.02.2007, 8:42

Jaz sem se v četrtek peljal spredaj v 312 in moram zelo zelo pohvalit majstra spredaj - po domače strojevodjo, ki mi je reku nej vprašam če me kaj zanima, vendar to ni bilo potrebno, ker že marsikaj poznam na progi. Sem ga pa vprašal kako deluje ASN, mi je pa razložu s takim veseljem, da ni za povedat!! :D:D

Aja, vlka zahvala gre tut našmu članu foruma @kondukterju, ki me je spravil noter.

P.S. Pred dvema letomoa in pol, ko smo šli z ICS-om v Koper (glej rubriko Fotopisi), sem pa enostavno potrkal, vprašal če lahk vidim kak to laufa, pa mi je reku da sploh ni problema, pa še reku mi je nej se usedem. In tako sma od Lj. do Kopra pokramljala.

Skrata, strojevodje ste zakon!!
Uporabniški avatar
hulk
Kontrolni
Kontrolni
Kraj: Gorenjska

OdgovorNapisal/-a hulk » 03.02.2007, 10:45

Nekaj se šušlja, da bo naš direktor (mojster strojevodja) priskrbel dovolilnico vsakemu, ki napiše 1000 postov. Za vsakih 1000 postov se dobi dovolilnica za relacijo po izbiri forumaša. Dolfe jo je že izkoristil za vožnjo do Dobove in nazaj. :lol:
Nejc

OdgovorNapisal/-a Nejc » 03.02.2007, 12:53

hulk napisal/-a:Nekaj se šušlja, da bo naš direktor (mojster strojevodja) priskrbel dovolilnico vsakemu, ki napiše 1000 postov. Za vsakih 1000 postov se dobi dovolilnica za relacijo po izbiri forumaša. Dolfe jo je že izkoristil za vožnjo do Dobove in nazaj. :lol:

Uau, gremo pridno poste pisat, da nas bo mojster nagradil... Sam še 548 jim mam za napisat (tale je 452-i).

\:D/ \:D/
Uporabniški avatar
RisPo
Strojevodja I
Strojevodja I

OdgovorNapisal/-a RisPo » 03.02.2007, 12:58

Nejc napisal/-a:
hulk napisal/-a:Nekaj se šušlja, da bo naš direktor (mojster strojevodja) priskrbel dovolilnico vsakemu, ki napiše 1000 postov. Za vsakih 1000 postov se dobi dovolilnica za relacijo po izbiri forumaša. Dolfe jo je že izkoristil za vožnjo do Dobove in nazaj. :lol:

Uau, gremo pridno poste pisat, da nas bo mojster nagradil... Sam še 548 jim mam za napisat (tale je 452-i).

\:D/ \:D/

Jaz pa še sam 913 objav :roll: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Kraj: Na cesti

OdgovorNapisal/-a Dolfe » 03.02.2007, 19:23

Hulky,.....jaz bi repete. [-o< :mrgreen:
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
bart
Strojevodja I
Strojevodja I

OdgovorNapisal/-a bart » 16.03.2007, 13:04

Dolfe ti kar vrjamem.

Nejc z evrom namesto e, ali si se že peljal v kabini?

Kar se pa postov tiče, sem pa še daleč.

Si bom moral kar dovolilnico zrihtat. Samo me skrbi, da bom seminarsko bolj težko prodal uradnikom. :wink: :lol: 8)

Moram meha ujet, čas se jim izteka. :(

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov