Železniški transport v vojnih razmerah

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
Odgovori
miha30
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 387
Pridružen: 29.11.2010, 20:40

Železniški transport v vojnih razmerah

Odgovor Napisal/-a miha30 »

Pred časom sem listal po Pravilu za tenk... ne vem kateri, verjetno bi lahko bil kakšen t34, t55, t72, m84 ali kaj v tem smislu... Tam je bilo na dolgo in široko obdelano vkrcanje tanka na vagon, izkrcanje tanka iz vagona v kolikor toliko normalnih razmerah. V primeru najhujše nuje ali pod sovražnikovim ognjem pa se procedure izkrcanja tanka iz vagona precej spremenijo, tedaj posadka zasede tank, ga spravi v pogon, na vagonu zasuka za 90° in zapelje bočno dol iz vagona...
Glede na to, da je železniški transport v vojnem času izjemnega pomena, domnevam, da obstajajo skrbno premišljeni načrti ravnanja v vojnem času, in po mojem bi bilo zelo zanimivo, če bi starejši forumaši kaj napisali o tem.
bronz
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 435
Pridružen: 03.09.2009, 6:35

Re: Železniški transport v vojnih razmerah

Odgovor Napisal/-a bronz »

miha30 napisal/-a:.......to, da je železniški transport v vojnem času izjemnega pomena, domnevam, da obstajajo skrbno premišljeni načrti ravnanja v vojnem času, in po mojem bi bilo zelo zanimivo, če bi starejši forumaši kaj napisali o tem.
Strogo zaupno,tako da po moje tudi stari mački ne vedo veliko otem :lol: :lol:
Ni ga junaka...............................................................................................................
Uporabniški avatar
marklinfan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 571
Pridružen: 01.08.2006, 19:47
Kraj: Stari grad Celje
Kontakt:

Re: Železniški transport v vojnih razmerah

Odgovor Napisal/-a marklinfan »

bronz napisal/-a:
miha30 napisal/-a:.......to, da je železniški transport v vojnem času izjemnega pomena, domnevam, da obstajajo skrbno premišljeni načrti ravnanja v vojnem času, in po mojem bi bilo zelo zanimivo, če bi starejši forumaši kaj napisali o tem.
Strogo zaupno,tako da po moje tudi stari mački ne vedo veliko otem :lol: :lol:
Pri nas je še kar dosti upokojenih strih mačkov - oficirjev. Mogoče se pa kdo najde in kaj napiše. Obstaja pa literatura sigurno v nemščini oz. francoščini :wink:
[url=http://myrencontres.com]site de flirt internet[/url]
bronz
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 435
Pridružen: 03.09.2009, 6:35

Re: Železniški transport v vojnih razmerah

Odgovor Napisal/-a bronz »

Mislim ,da je tu govora o bivši JLA in bivši JŽ,tako da tisto z nemščino in francoščino ne bo šlo skoz.
Sicer me pa res zanima koliko upokojenih oficirjev bere naš forum...
Ni ga junaka...............................................................................................................
Odgovori