Društvo "Krilato kolo" Maribor

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
sole63
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 30
Pridružen: 05.05.2010, 11:03

Društvo "Krilato kolo" Maribor

Odgovor Napisal/-a sole63 »

Pozdrav vsem .
Eno novost bi rad razširil po forumu . Končno se društvo za ohranjevanje parne vleke » Krilato kolo« iz Maribora začelo prebijati iz sence . Namreč v tem letu smo naredili dve veliki zadevi . Glede na to da je sedaj šele 08.02. tekočega leta mislim da ni kar tak .
Namreč prva velika stvar ter novost da je društvo vzelo v najem prostor velikosti cca 2000 m2 na Taborju v krogu oddelka za vzdrževanje lokomotiv v Mariboru . Tam pripravljamo projekt postavitve proge za modelno železnico 5¨ in 7 ¼¨ . Dolžina še ni določeno precej ker se bo projekt rastegnil na več let . Denar je tisti kateri diktira tempo izgradnje .
Druga velika stvar je nabava drezine za premik vagonov , z dizelskim pogonom , normalnega tira in priprava za restavracijo in »oživljanje« ter potem postavitev nazaj na šine . Slike bom pozneje objavil ker mi neko mora še enkrat pojasniti kako to gre glede da je en od tistih sajtova ne delojoč ( prek njega sem enkrat uspel postaviti fotografije ).
Za enkrat toliko
L.P.
Šole
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Re: Društvo "Krilato kolo" Maribor

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

sole63 napisal/-a:Druga velika stvar je nabava drezine za premik vagonov , z dizelskim pogonom , normalnega tira in priprava za restavracijo in »oživljanje« ter potem postavitev nazaj na šine .
Tega glih nerazumem, torej zakaj bi vi rabili normalnotirno drezino za premik vagonov, če pa grete na majšo merilo?

Upam da bo projekt hitro oživel, ker to bo res zanimivo videt. Veliko sreče pri vsem.
LP Anej
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Društvo "Krilato kolo" Maribor

Odgovor Napisal/-a Tono »

Pozdravljen Šole,

iskrene čestitke k zagonu društva.

Slike lahko objaviš na strani www.mojalbum.si in jih potem povežeš na forum. Če rabiš pomoč, me kontaktiraj.

Lp,

Tono
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
sole63
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 30
Pridružen: 05.05.2010, 11:03

Re: Društvo "Krilato kolo" Maribor

Odgovor Napisal/-a sole63 »

Hvala na lepim željama . Upam da bomo uspešni .
Glede vprašanja za drezino : društvo je za očuvanje kulturne dediščine predvsem za parno vleko . To pomeni da nismo omejeni na modele . Sicer ker sredstev ni toliko da bi nabavili ali pa restavrirali kakšno pravo parno lokomotivo ( vsaj za enkrat ) se tudi ukvarjamo z modeli . Njihovo izdelavo in uporabo . Glede da so to modeli v razmerah 1:12 , 1:8 in 1:4 to niti ni tak malo . Posebna ugodnost je tista da je prostor katerega smo zakupili pri nekdanji Kurilnici v Mariboru ter imamo povezavo z enim tirom do kompletnega železniškega omrežja . Zaradi tega smo se odločili da bi ohranili tudi tisto malo motorno drezino . Sicer ni na paro ampak je definitivno kulturna tehnična dediščina Slovenskih železnic in kot takšna nam zanimiva . Dodatno je in dovolj majhna da bi si je lahko z našimi močmi uredili , ne da bi plačali usluge komu drugem . Zraven še par fotografij mojega bodočega modela JŽ 016 v 1:8 in nabave drezine .
L.P.
Šole

http://www.mojalbum.com/sole63/krilato- ... o/18482112
http://www.mojalbum.com/sole63/krilato- ... o/18482112
http://www.mojalbum.com/sole63/krilato- ... 8/18481893
http://www.mojalbum.com/sole63/krilato- ... 1/18481990
http://www.mojalbum.com/sole63/krilato- ... 2/18481992
sole63
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 30
Pridružen: 05.05.2010, 11:03

Re: Društvo "Krilato kolo" Maribor

Odgovor Napisal/-a sole63 »

Tono mislim da mi ni najbolj uspelo prikačiti zraven .
Povej če imaš več izkušenj z tem kje delam napako ?
L.P.
Šole
Zadnjič spremenil sole63, dne 09.02.2011, 11:25, skupaj popravljeno 1 krat.
sole63
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 30
Pridružen: 05.05.2010, 11:03

Re: Društvo "Krilato kolo" Maribor

Odgovor Napisal/-a sole63 »

Ne vem za kaj ne uspeva prepoznati velikost slike ?
Hm...
Šole
Barbarpapa1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1639
Pridružen: 09.11.2005, 22:40
Kraj: Maribor

Re: Društvo "Krilato kolo" Maribor

Odgovor Napisal/-a Barbarpapa1 »

Zdravo

@Sole63, slike naj bodo velikosti 800 x 600 pikslov. Povej, v katerem brskalniku pišeš prispevke, pa ti bomo verjetno vedeli pomagati naprej....

LP

Jože
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Re: Društvo "Krilato kolo" Maribor

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

Tvoj problem je ker si dal link od strani in ne od slike.
Torej naredi takole.
ko si v albumu pa gledaš sliko, daj desni gumb in kopiraj mesto slike. Potem pa naredi tako
kot si naredo.


A tale drezina je iz Hoč?
Slika
LP Anej
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Društvo "Krilato kolo" Maribor

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Sem nekolikanj popravil povezave vendar so to le povezave do strani. MojAlbum ni lih prijazen do foruma kar se slik tiče :? ?
Goran
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Re: Društvo "Krilato kolo" Maribor

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

Gorchi napisal/-a:Sem nekolikanj popravil povezave vendar so to le povezave do strani. MojAlbum ni lih prijazen do foruma kar se slik tiče :? ?
Zakaj ne? Če sem pa jaz njegovo sliko lahko pokazal.
LP Anej
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Društvo "Krilato kolo" Maribor

Odgovor Napisal/-a Tono »

Dejansko gre za premikalno lokomotivo podjetja za impregnacijo železniških pragov iz Hoč. Vozilo je bilo v zasebni lasti, zato z dediščino SŽ nima kaj skupnega. Je pa pohvalno, da se takšne zadeve ohranijo. Močno pa dvomim, da bo kdorkoli temu vozilu dovolil na tire v sklopu Javne železniške infrastrukture.
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
sole63
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 30
Pridružen: 05.05.2010, 11:03

Re: Društvo "Krilato kolo" Maribor

Odgovor Napisal/-a sole63 »

Vse je točno kaj je Tono napisal . Iz Hoč je . V zasebni lasti je nazadnje bila . Ne vem kako je bilo prej ampak dvomim da je v času SFRJ bilo kaj privat vezano na železnico . Ampak da ne prejudiciram bom prvo preveril . Za neko veliko vožnjo sigurno da ne bomo dobili dovoljenja . Itak pri nas glede takšnih stvari so same težave . V avstriji se održujejo skupi drezin , no ko bo in ali bo se bo videlo . Za male premike tu na in okrog naše parcele pa bo . To tudi nekaj velja . Bom še enkrat poskusil to z slikami . Prvič sem to delal tako da ...
Pozdrav
Šole
sole63
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 30
Pridružen: 05.05.2010, 11:03

Re: Društvo "Krilato kolo" Maribor

Odgovor Napisal/-a sole63 »

Hvala Gorchi , poskusil sem pa deluje povezava na sliko , to je tak nekak . Glih se vidi to kaj treba . Lokomotiva v izgradnji , risba ter drezina .
L.P.
Šole
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Društvo "Krilato kolo" Maribor

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Šole, vse pohvale za vaš trud. Bi te pa opomnil na eno malenkost, JŽ serija 016 ni obstajala, obstajala je serija 16.

Pri označevanju serije parnih lokomotiv sta v špilu dve različici in sicer dvomestna (od 01 do 99) in tromestna (od 101 do 199). Baje pa naj bi bila celo ena sama serija (parna) in seveda tudi lokomotiva serije 2xx. Tale podatek ne jemljite kot verodostojen, saj sem ga slišal pred približno 30 leti, spomin pa tudi svoje naredi. Je pa zanimivo, da na JŽ-ju ni nobene predstavnice serije 2xx. Morda s skupnimi močmi razrešimo ta misterij.
Tine
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Društvo "Krilato kolo" Maribor

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

AnejTS napisal/-a:
Gorchi napisal/-a:Sem nekolikanj popravil povezave vendar so to le povezave do strani. MojAlbum ni lih prijazen do foruma kar se slik tiče :? ?
Zakaj ne? Če sem pa jaz njegovo sliko lahko pokazal.
Seveda si, samo je treba malce več dela (desni klik na sliko, pa kopiraj mesto slike... recimo da se mi ni dalo to počet ;) )
Goran
Odgovori