Podstavni voziček: Dvoosni - vs. - troosni

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Pogon dizel lokomotiv

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Nurmi napisal/-a: Ko smo že pri dizlih,sem se zmeraj spraševal kako bi bilo,če bi se namesto Ameriških lokomotiv uresničil,en drug partijski scenarij.In bi po naših progah vozili Ruski "Sergei" ali pa "Taigatrommli" kakor je komu ljubše.Ljubitelj pa še kdo si populijo lase in pogrizejo nohte do kosti. :wink:
Nurmič, kako pa bi izgledalo, v kolikor bi uspela, po današnjih vrednotah - korupcija Nemcev. Našemu predsedniku so podarili tri (od štirih) V300, pričakovali pa so masovni nakup V200.Joško je bil očitno super majster v .... in je potegnil za nos Nemce in se uvlekel tam notri .... američanom, saj je vedel od kod bo lahko vlekel denar.

Dejstvo je, da so iz Nemčije prihajale tudi po drugi svetovni vojni k nam le parne lokomotive. Američani so nam poslali kao nekaj parnih lokomotiv v obliki UNNRA paketa. 62-ke so pa bile itak namenjene za dejavnost med drugo svetovno vojno na osvobojenih evropskih ozemljih, oz. takoj po koncu vojne. Človek bi lahko na hitro povlekel paralelo med 33-ko in 62-ko (JŽ), seveda tu govorim le o politiki "osvobajanja" ozemlja, saj američani niso bili nič kaj boljši. Igrali so morda še bolj umazano igro od Nemcev, le da so jo zavili v celofan. Seveda je pa potrebno omeniti, da pri ameriškem ekspanzjonizmu ni bilo tako masovnih človeških žrtev, kar se Evrope tiče.

Kar se pa današnjih časov tiče, sem pa prav vsesel prav vsakega ameriškega poraza, saj nam le ti diktirajo svojo denarno politiko. Zato močno upam, da jim nikoli več ne uspe pritio s svojim "poslom" na naše tire.

Se opravičujem, ker sem v svoje pisanje vpletel tudi politiko. Morda me boste zaradi tega razumeli, ravno tako pričakujem, da se ne boste strinjali z mano, ampak kljub temu navijam za Evropske proizvajalce železniških vozil, pa naj se začnejo na S ali pa kaj podobnega :!:
Tine
Odgovori