Uniforme za strojevodje

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
Uporabniški avatar
kretnica
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 260
Pridružen: 09.01.2008, 16:09

Re: Uniforme za strojevodje

Odgovor Napisal/-a kretnica »

desiro napisal/-a:Meni se bi kar prav zdelo, da bi imeli mašinfirerji uniforme, po možnosti podobne kot sprevodniki, le s par dodatnimi našitki (pilot stil). Ne da bi bil zgolj bolj ponosen na pripadnost podjetju, kot je zpisal @Tono, ampak bi pridobil tudi večjo avtoriteto, predvsem na EMG/DMG garniturah, saj poznate pregovor: "Obleka naredi človeka!" 8) 8)
Lp Nejc

To bi blo pa res super. Jupi [-X [-X

Verjetno se samo hecaš.
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3867
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Uniforme za strojevodje

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Strojevodjo prepoznaš po "kuzli", pozimi ti je v dodatno pomoč še bunda.
Tine
Uporabniški avatar
Jembah
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1859
Pridružen: 05.11.2006, 17:38
Kraj: Maribor

Re: Uniforme za strojevodje

Odgovor Napisal/-a Jembah »

Zakaj se mi zdi, da so samo ljubitelji navduseni nad uniformami :lol: :lol: :lol: Predlagam, da se na SŽ poda predlog, da vsak ljubitelj dobi uniformo, da jih bomo mi iz kabine ze na dalec prepoznali :mrgreen: .
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Re: Uniforme za strojevodje

Odgovor Napisal/-a 541 »

Tono in vsi ostali - zadnja sprememba Pravilnika o službeni obleki je vzela službena oblačila še vodjem nadzornih postaj (nekdanjim šefom postaj) in strokovnim sodelavcem ("SSovcem", nekoč pomočniki šefov). Večina še sicer nosi službene obleke, nenazadnje tudi zato, ker so zadnje dobili kak mesec po spremembi Pravilnika o službeni obleki, in sicer zato, ker je Labod rabil skoraj 2 leti, da je dobavil službene obleke. Prometniki ravno toliko, da nismo raztrgani hodili naokoli ... No saj te nove so pa tako kvalitetne, da bomo kmalu spet na istem. :lol:
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Uniforme za strojevodje

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

karbidovka napisal/-a:
Jembah napisal/-a:Zakaj se mi zdi, da so samo ljubitelji navduseni nad uniformami :lol: :lol: :lol: Predlagam, da se na SŽ poda predlog, da vsak ljubitelj dobi uniformo, da jih bomo mi iz kabine ze na dalec prepoznali :mrgreen: .
No, priznati je treba, da je to zelo dobra ideja.
Bomo povprašali g. Pahorja, če bo kaj doniral v ta namen. :wink:
Ah, Tono, daj no. #-o
Revež nima niti za burek. Ne pozabi, na kofe hodi na Kolodvorsko 11. Slika
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Re: Uniforme za strojevodje

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

Tono in konkurenca že vedo kako se uniforme uporabljajo, z katerim namenom in kako to zgleda:

Slika

Slika

Izjeme potrjujejo pravilo
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
dare20
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 371
Pridružen: 10.02.2011, 15:59

Re: Uniforme za strojevodje

Odgovor Napisal/-a dare20 »

Mojster_Strojevodja napisal/-a:Tono in konkurenca že vedo kako se uniforme uporabljajo, z katerim namenom in kako to zgleda:

Dajto no, tudi v Sloveniji velja predpis iz varnosti in zdravja pri delu, da je potrebno uporabljati ustrezno delovno opremo. To je celo Sindikat Strojevodij podpisal skupaj z svetom delavcev in ne sprenevedajmo se. Zakon velja za vse.
Prav tako so napisali celo v OCENI TVEGANJA za delovno mesto Strojevodja. Toliko o tem.
Zadnjič spremenil Dolfe, dne 12.07.2011, 12:30, skupaj popravljeno 2 krat.
Razlog: Zaključek za citat dodal, m Dolfe
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Re: Uniforme za strojevodje

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

Aha Super!

Kaj si pa hotel s tem povedati. Prosim za laično razlago.
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Uniforme za strojevodje

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

@dare20, naj me koklja brcne, ni me več sram priznati. :oops:
Tudi enega samega tvojega posta v tej temi, kjer je govora le o uniformah (zakaj ja - in zakaj ne), nisem razumel. Enostavno ne dojamem, kaj nam hočeš povedati.
Vsekakor, o uniformah nisi ničesar napisal.
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
dare20
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 371
Pridružen: 10.02.2011, 15:59

Re: Uniforme za strojevodje

Odgovor Napisal/-a dare20 »

Dolfe napisal/-a:@dare20, naj me koklja brcne, ni me več sram priznati. :oops:
Tudi enega samega tvojega posta v tej temi, kjer je govora le o uniformah (zakaj ja - in zakaj ne), nisem razumel. Enostavno ne dojamem, kaj nam hočeš povedati.
Vsekakor, o uniformah nisi ničesar napisal.
Hvala za opozorilo.
Glej Dolfe jaz berem članke in veliko forumašev se spotika ob strojevodje. Sam sem bil enkrat v debati z varnostnimi inžinerji v zvezi delovnih oblek in smo skupaj ugotovili, da delovna halja ni najbolj primerna za vse primere. NAmreč pri vetru, ki ga povzroči mimo vozeči vlak je najbolj nevarno prav v predorih, če se strojevodja kljub spoštovanju vseh predpisov umakne v nišo, ga lahko vrtinec vetra in z oblečeno haljo potegne med kolesa. ZAto sem tudi napisal glede halje.

Glede telovika pa je druga pesem. Tukaj pa je oprijet in mora biti strojevodja viden. ZAto so strojevodje iz naših vrst pri konkurenci oblečeni tako, da ne štrli vse od njih.

Glej določenih detaljev pa nebova šla v detalje. To je dolžnost varnostnega inžinirja na Vleki.
Uporabniški avatar
kretnica
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 260
Pridružen: 09.01.2008, 16:09

Re: Uniforme za strojevodje

Odgovor Napisal/-a kretnica »

Dare20, pusti ti zdej telovnike. Poglej kaj imajo spodaj. Enake kratkerokave oz. majice.
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Re: Uniforme za strojevodje

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

Uuuuuuu. Zmaga.

Včasih so pač nekateri tako zagledani sami vase in svoje pametovanje kako pa kaj, da ne opazijo tisto očitno, kar sploh nima nobene veze in poante okoli njihovega brezveznega nakladanja.
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
Uporabniški avatar
Jembah
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1859
Pridružen: 05.11.2006, 17:38
Kraj: Maribor

Re: Uniforme za strojevodje

Odgovor Napisal/-a Jembah »

Glavno, da on bere članke :lol: :lol: :lol:
dare20
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 371
Pridružen: 10.02.2011, 15:59

Re: Uniforme za strojevodje

Odgovor Napisal/-a dare20 »

kretnica napisal/-a:Dare20, pusti ti zdej telovnike. Poglej kaj imajo spodaj. Enake kratkerokave oz. majice.

Članke spremljaš korektno in sliko pogledaš v celoti. Hvala za nasvet, ter se strinjam. Zakaj bi moral Strojevodja imeti delovno obleko, če so lahko nadomestila za delovno obleko Kvalitetne hlače, pozimi srajca z dolgimi rokavi, poleti pa majica z kratkimi rokavi. Ter tisto, kar spada zraven. Na majici pa je znak podjetja. Če podjetje ne da oblačil nemore zahtevati in pogojevati kako se mora nekdo oblačiti.
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Uniforme za strojevodje

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Mimogrede... ko smo že pri oblačilih. Glede na to, da sedaj strojevodje uporabljate svoja oblačila, ali dobivate tudi kakšen dodatek za uporabo lastnih oblačil? Vprašam zato, ker ko sem bil še policijski rezervist, sem davnega 1996 od kriminalistov na policijski postaji med drugim zvedel, da dobivajo dodatek zaradi uporabe lastnih oblačil medtem ko uniformirani policisti niso bili upravičeni do tega dodatka. In da je hec še večji, ker sem sam nosil uniformo in se je prala doma, sem zato poleg žepnine dobil še tistih par tolarjev za ta namen vsak konec meseca...

In kar se uniform strojevodij tiče; neke udobne hlače s primernimi žepi (pač takimi kot jih rabite), neka majca/srajca z logotipom (in imenom) podjetja pa je to lahko čisto spodobna uniforma. Če se je že dalo toliko na celostno podobo podjetja, t.j. barvanje in označevanje tirnih vozil s predpisanimi barvami, papirje, kuverte, celo uniforme za sprevodnike in prometnike, ne razumem zakaj ne bi še za strojevodje poskrbeli magari z enostavnimi (vsakodnevnimi) oblačili s piko na i... Pa ne mi rečt... ker se špara #-o #-o #-o
Goran
Odgovori