Uniforme za strojevodje

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
dare20
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 371
Pridružen: 10.02.2011, 15:59

Re: Uniforme za strojevodje

Odgovor Napisal/-a dare20 »

Gorchi napisal/-a:Mimogrede... ko smo že pri oblačilih. Glede na to, da sedaj strojevodje uporabljate svoja oblačila, ali dobivate tudi kakšen dodatek za uporabo lastnih oblačil? Vprašam zato, ker ko sem bil še policijski rezervist, sem davnega 1996 od kriminalistov na policijski postaji med drugim zvedel, da dobivajo dodatek zaradi uporabe lastnih oblačil medtem ko uniformirani policisti niso bili upravičeni do tega dodatka. In da je hec še večji, ker sem sam nosil uniformo in se je prala doma, sem zato poleg žepnine dobil še tistih par tolarjev za ta namen vsak konec meseca...

In kar se uniform strojevodij tiče; neke udobne hlače s primernimi žepi (pač takimi kot jih rabite), neka majca/srajca z logotipom (in imenom) podjetja pa je to lahko čisto spodobna uniforma. Če se je že dalo toliko na celostno podobo podjetja, t.j. barvanje in označevanje tirnih vozil s predpisanimi barvami, papirje, kuverte, celo uniforme za sprevodnike in prometnike, ne razumem zakaj ne bi še za strojevodje poskrbeli magari z enostavnimi (vsakodnevnimi) oblačili s piko na i... Pa ne mi rečt... ker se špara #-o #-o #-o
Prav tukaj se pojavlja problem. Po eni strani Strojevodja ne dobi denarja za nakup obleke in za pranje umazanih oblačil. Po drugi strani pa taisto podjetje zahteva in se spotikajo vodilni v oblačila Strojevodij. Če bi delali korektno do delavcev bi moral strojevodja dobiti nadomestilo za pranje obleke in tudi primerno delovno oblačilo, katero bi nadomestilo oblačila, katere je kupil iz lastega žepa.

Že več predhodnikov je opozorilo na problem, ko se ta osebna oblačila zamažejo z olji in maščobami, katere ne more očistiti doma in jih mora nadomestiti z novimi seveda spet iz lastnega žepa ali pa plačati kemično čiščenje spet iz svojega žepa..
Vesel pa sem, da se najdwe kdo ki pove malo kako je drugje.
SIMY
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 948
Pridružen: 20.02.2006, 20:29
Kraj: Štajerska

Re: Uniforme za strojevodje

Odgovor Napisal/-a SIMY »

Neki dodatek bi lahko dali strojevodjem za uporabo lastnih oblačil ter pranje le-teh,saj dobivajo sprevodniki in prometniki plačilo za čiščenje njihovih uniform,kar se mi zdi na strojevodsko situacijo zelo ne fer.
stjepan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 598
Pridružen: 20.02.2009, 21:17

Re: Uniforme za strojevodje

Odgovor Napisal/-a stjepan »

SIMY napisal/-a:Neki dodatek bi lahko dali strojevodjem za uporabo lastnih oblačil...
Potem bi vsi, ki hodimo v lastnih oblačilih bili upravičeni do tega,zakaj samo strojevodje.
dare20
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 371
Pridružen: 10.02.2011, 15:59

Re: Uniforme za strojevodje

Odgovor Napisal/-a dare20 »

stjepan napisal/-a:
SIMY napisal/-a:Neki dodatek bi lahko dali strojevodjem za uporabo lastnih oblačil...
Potem bi vsi, ki hodimo v lastnih oblačilih bili upravičeni do tega,zakaj samo strojevodje.
Glej eni hodijo v lastnih oblačilih v službo zato, ker imajo urejeno delovno mesto, ki je stalno čiščeno, dezinficirano in urejeno po najnovejših standardih.
ŽAl pa mora strojevodja, da tista velika reč dela tudi doliti olje, nastaviti zavoro, doliti gorivo in po potrebi še kaj malega pri vlaku popraviti. ( Če poznaš delovanje motorjev veš kako se tem reči streže.)
ZAto se velikokrat dogaja, da mora prej navedena dela opraviti in kot so že predhodniki opozorili se celo zaradi slabega vzdrževanja zamaže v sami kabini, ki je največkrat tudi skladišče te kramarije.
Vidiš zaradi tega bi Strojevodja moral imeti delovno obleko, kakšno imajo terenski delavci. To pa, da odločajo o tem tisti, ki sploh delovnega procesa ne poznajo pa ne bom izgubljal besed.
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3868
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Uniforme za strojevodje

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Potrebno bi bilo pri tej debati ločiti dve zadevi in sicer zaščitna oblačila in "predstavljanje pripadnosti firmi". Zaščitna oblačila kot celoto in delno tudi kot pripadnost firmi ima le strojno osebje na rarnih lokomotivah. Verjamem, da si prav nobeden od strojevodji, kateri ni na parni vleki, ne želi podobnih "uniform". Zadnjo pošilko le teh je opisal Tono, zato o kvaliteti ...

Halja kot zaščitno sredstvo (v kolikor so zapeti vsi gumbi) nebi smela predstavljati kakšen večji problem, kljub mimovozečemu vlaku, saj je možnost njenega "plapolanja" minimalna, še posebaj če se človek obrne stran od mimovozečega vlaka.

"Pripadnost firmi" pa je stvar zunanjega izgleda, kateri bi bil zelo dobrodošel pri osebju kateri vozi potniške vlake. Vem, da se marsikdaj spremeni začrtan šiht po turnusu in strojevodjo pač razporedijo tja kamor ga potrebujejo, saj zato pa so tudi mašinmajstri. Iz tega dejstva bi bilo zelo težko v nekaterih primerih biti pravilno oblečen. To kar pa se dogaja na posameznih dizlih, morda še kje je pa sploh poglavje zase.

Sklep je lahko le sledeči: ko bodo zagotovljeni maksimalni pogoji za delo strojevodji, bodo bile za ugled firme na zunaj, obvezne tudi "minimalne" uniforme.
Tine
dare20
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 371
Pridružen: 10.02.2011, 15:59

Re: Uniforme za strojevodje

Odgovor Napisal/-a dare20 »

Tin€ napisal/-a:Potrebno bi bilo pri tej debati ločiti dve zadevi in sicer zaščitna oblačila in "predstavljanje pripadnosti firmi". Zaščitna oblačila kot celoto in delno tudi kot pripadnost firmi ima le strojno osebje na rarnih lokomotivah. Verjamem, da si prav nobeden od strojevodji, kateri ni na parni vleki, ne želi podobnih "uniform". Zadnjo pošilko le teh je opisal Tono, zato o kvaliteti ...

Halja kot zaščitno sredstvo (v kolikor so zapeti vsi gumbi) nebi smela predstavljati kakšen večji problem, kljub mimovozečemu vlaku, saj je možnost njenega "plapolanja" minimalna, še posebaj če se človek obrne stran od mimovozečega vlaka.

"Pripadnost firmi" pa je stvar zunanjega izgleda, kateri bi bil zelo dobrodošel pri osebju kateri vozi potniške vlake. Vem, da se marsikdaj spremeni začrtan šiht po turnusu in strojevodjo pač razporedijo tja kamor ga potrebujejo, saj zato pa so tudi mašinmajstri. Iz tega dejstva bi bilo zelo težko v nekaterih primerih biti pravilno oblečen. To kar pa se dogaja na posameznih dizlih, morda še kje je pa sploh poglavje zase.

Sklep je lahko le sledeči: ko bodo zagotovljeni maksimalni pogoji za delo strojevodji, bodo bile za ugled firme na zunaj, obvezne tudi "minimalne" uniforme.
Se strinjam z tvojim razmišljanjem okrog primernih oblek. Glede halje sem navedel primer, kako lahko pride po poškodbe pri delu, kljub zapeti halji. Dogajalo se je, da je prišlo do zataknjenja obleke in do poškodbe, kar pa je druga tema.
Glede primernih oblek za Strojevodje jaz pravim, da se nabavljajo z žlehnobo in to kar ti omenjaš okrog pripadnosti podjetju je nekaj svetlobnih let razmišljanje za luno teh ljudi, ki nabavljajo obleke za terenske delavce Slovenskih železnic.
NAmreč pred nekaj časa smo imeli debato kako bi oblekli enega izmed profilov v enem podjetju. Z delavci mso našli izredno dobro kombinacijo za poletne in vroče dni. ŽAl pa je vodstvo podjetja nasprotovalo tej kombinaciji. NAmreč delavec je bil urejeno oblečen, podjetje ni zmetalo veliko denarja za obleko in bil je oblečen v barvah podjetja. KAr je pa najvažnejše delavci so se dobro počutili v teh oblačilih, saj niso bili kot kakšni pajaci.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Uniforme za strojevodje

Odgovor Napisal/-a cokla »

dare20 napisal/-a:
Prav tukaj se pojavlja problem. Po eni strani Strojevodja ne dobi denarja za nakup obleke in za pranje umazanih oblačil. Po drugi strani pa taisto podjetje zahteva in se spotikajo vodilni v oblačila Strojevodij.
Kolikor vem je strojevodja dolžan nositi le varnostne čevlje in v "kuzli" varnostni jopič in piščalko. Vse ostalo je prosto....seveda pa le mora obstajati neka mera dobrega okusa.

stjepan napisal/-a: Potem bi vsi, ki hodimo v lastnih oblačilih bili upravičeni do tega,zakaj samo strojevodje.
Čakaj Pero. Kdo pravi , a lahko kot PP opravljaš delo v civilu in copatih ? Imaš službeno uniformo in jo tudi uporabljaj. Če pa si ti na delovnem meestu je to tvoja izbira in ne nuja-kot je to pri strojevodjih.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
stjepan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 598
Pridružen: 20.02.2009, 21:17

Re: Uniforme za strojevodje

Odgovor Napisal/-a stjepan »

cokla napisal/-a:Čakaj Pero. Kdo pravi , a lahko kot PP opravljaš delo v civilu in copatih ? Imaš službeno uniformo in jo tudi uporabljaj. Če pa si ti na delovnem meestu je to tvoja izbira in ne nuja-kot je to pri strojevodjih.
PP nima uniforme!!!Ne vem kaj hočeš povedat?
draganm
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 171
Pridružen: 08.02.2011, 17:41
Kraj: primorska

Re: Uniforme za strojevodje

Odgovor Napisal/-a draganm »

stjepan napisal/-a:
cokla napisal/-a:Čakaj Pero. Kdo pravi , a lahko kot PP opravljaš delo v civilu in copatih ? Imaš službeno uniformo in jo tudi uporabljaj. Če pa si ti na delovnem meestu je to tvoja izbira in ne nuja-kot je to pri strojevodjih.
PP nima uniforme!!!Ne vem kaj hočeš povedat?

A copate dobiš :lol: jaz sem dobu nike copate. :D
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Uniforme za strojevodje

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

draganm napisal/-a:
A copate dobiš :lol: jaz sem dobu nike copate. :D
Te si dobil, ker imaš odlične veze. Ostali PP dobivajo papuće. Slika
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
stjepan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 598
Pridružen: 20.02.2009, 21:17

Re: Uniforme za strojevodje

Odgovor Napisal/-a stjepan »

Dolfe napisal/-a:
draganm napisal/-a:
A copate dobiš :lol: jaz sem dobu nike copate. :D
Te si dobil, ker imaš odlične veze. Ostali PP dobivajo papuće. Slika
Jok,upokojencem jih prodajamo za polovično ceno,papuće su skoraj džaba :mrgreen:
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Re: Uniforme za strojevodje

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

NEHEJTE :!: :!:

Dost je tega.

Kaj pravijo pravilniki pa kdo kaj dobi pa ne, mi na forumu ne bomo rešil ničesar okoli tega.

Moje skromno mnenje je, da bi strojevodja z lahkoto imel ustrezno unifurmirano upravo, pa da ne bo pomote hlače na peglo, srajca, kravat, se mi ne zdita primerna.
Gorchi napisal/-a:In kar se uniform strojevodij tiče; neke udobne hlače s primernimi žepi (pač takimi kot jih rabite), neka majca/srajca z logotipom (in imenom) podjetja pa je to lahko čisto spodobna uniforma.
Se ne bi mogel bolj strinjati, še več za primer si lahko pogledamo poštarje in pa recimo uslužbence na določenih bencinskih servisih pa verjetno bi se še kdo najdu.
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
anzovc
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 314
Pridružen: 08.03.2010, 21:26

Re: Uniforme za strojevodje

Odgovor Napisal/-a anzovc »

Točno tako!
Mogoče pa tudi kdo od šefov bere to debato in se s tem celo strinja. In če se v zvezi s tem kaj ukrene [-o< ...
Upam, da le ni preveč če-jev.
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Re: Uniforme za strojevodje

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

Mojster_Strojevodja napisal/-a: Se ne bi mogel bolj strinjati, še več za primer si lahko pogledamo poštarje in pa recimo uslužbence na določenih bencinskih servisih pa verjetno bi se še kdo najdu.
Da me nav kdo preveč za kroglc sem jih dal bolj v v smislu kakšna so na nihova uniformirana oblačila.
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
Uporabniški avatar
kretnica
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 260
Pridružen: 09.01.2008, 16:09

Re: Uniforme za strojevodje

Odgovor Napisal/-a kretnica »

Upam, da kdo od šefov to bere zato polagam vsem njim na srce: BREZ UNIFORM.
80% jih noče.
Kdor jo hoče naj si jo nabav kakršnokol hoče pa naj jo nos.
Ostale pa puste že enkrat pri miru.
Ker bo nazadnje kdo še res dubu kakšno idejo od branja te teme.
Odgovori