Kako priti do poklica strojevodja???

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
Odgovori
Uporabniški avatar
Benjamin
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 271
Pridružen: 03.09.2006, 15:12
Kraj: Maribor-Malečnik

Kako priti do poklica strojevodja???

Odgovor Napisal/-a Benjamin »

Jaz sem si že od takrat želel biti strojevodja,ko sem prvič videl vlak. Tako mi je vsaj mama povedala:) Moje veselje do vlakov od takrat pa do danes ni nič manjše,temveč se vedno veča. Ko smo mogli v osnovni šoli v neke pole pisat kaj bi radi postali sem napisal strojevodja in mi je pedagoginja tam rekla,da to nebo možno,ker sem imel preslab uspeh (za šolo ni bilo časa :P sem raje vozo model vlaka :lol: ). Tej pedagoginji sem tako dolgo gnjavo,da je šla klicarit naokol na katero šolo bi se mogel vpisati,da bi lahko prišel do tega poklica. Vpisal sem se na srednjo strojno šolo in končal 3letno izobraževanje za mehanika vozil in voznih sredstev. Sedaj pa še hodim v 2.letnik PTI za strojnega tehnika. Junija/julija 2007 bi naj zaključil z srednjo šolo in in bi vas prosil,če mi lahko malo pomagate. Zanima me gdaj bo kakšen razpis in kje se prijaviti? Ter,če ma gdo kakšne nasvete bi bil zelo vesel. Slišal sem,da imajo prioriteto tisti katerih očetje so že strojevodje oz. malo višje.
L.P.

Benjamin
Uporabniški avatar
WORMS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 218
Pridružen: 04.04.2006, 10:03
Kraj: ŠTAJERSKA

Odgovor Napisal/-a WORMS »

Šola, ki jo boš končal je prava, kakšen razpis, glede na to da strojevodij primankuje bo tudi verjetno, ker pa je zanimanje veliko, je težko priti zraven. Gdo ima prednost je težko reči, sigurno pa je prav, da železničarji poskrbimo za svoje otroke, če se le da.
Če tudi ti v prvem trenutku ne bo uspelo pa je vredno vztrajati in poskusiti ponovno.
:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3626
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

Za intermeco
gdo se pravilno napiše KDO. :wink:
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Regan 664 napisal/-a:Za intermeco
gdo se pravilno napiše KDO. :wink:
Če je takšen kot na zadnjih dveh slikah, hvalabogu da sploh zna kaj napisat. :shock:

lp :wink:

Me že cel teden iz stola meče, ko ga zagledam. press
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
jure80
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1120
Pridružen: 08.06.2006, 20:59
Kraj: Ljubljana - Žalec

Odgovor Napisal/-a jure80 »

Sem mislil da na tem forumu ne gledamo preveč na pravopis. Če bi za vsakim popravljali jezikovne napake, bi morali lektorirati skoraj vsak drugi prispevek. :-k
LP
Izidor
Uporabniški avatar
WORMS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 218
Pridružen: 04.04.2006, 10:03
Kraj: ŠTAJERSKA

Odgovor Napisal/-a WORMS »

Dolfe napisal/-a:
Če je takšen kot na zadnjih dveh slikah, hvalabogu da sploh zna kaj napisat. :shock:

lp :wink:

Me že cel teden iz stola meče, ko ga zagledam. press
A Dolfe ta je pa nizka, če me sodiš po "sliki", pa ravno ti katerega sem imel za OK sogovornika na forumu. Sliko ne bom spremenil, naj te še kar malo meče na stolu.
:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Veliko jih prav tako meče ko slišijo za Adolfa, pa sem prepričan, da nisi mislil tako.
:arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow:
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Ah, dej no. #-o Ne jemli tega tako osebno. V bistvu sem zagovarjal tisto črkovno napako.
Res je pa tudi, da sem iskal način kako bi ti povedal svoje mnenje o avatarju. :D Tisti prvi je bil dosti hujši. Prvič ko se mi je odprl čez četrt ekrana, sem skoraj s stola padel. :twisted:

Pa brez zamere. [-o<

lp
DOLFE
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
Benjamin
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 271
Pridružen: 03.09.2006, 15:12
Kraj: Maribor-Malečnik

Odgovor Napisal/-a Benjamin »

WORMS napisal/-a:Šola, ki jo boš končal je prava, kakšen razpis, glede na to da strojevodij primankuje bo tudi verjetno, ker pa je zanimanje veliko, je težko priti zraven. Gdo ima prednost je težko reči, sigurno pa je prav, da železničarji poskrbimo za svoje otroke, če se le da.
Če tudi ti v prvem trenutku ne bo uspelo pa je vredno vztrajati in poskusiti ponovno.
:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Kje pa se da videti,da je razpis zunaj? Vztrajal bom dokler se bo le dalo!!! :)
L.P.

Benjamin
Uporabniški avatar
Jembah
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1859
Pridružen: 05.11.2006, 17:38
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Jembah »

Ko bo razpis zunaj bos videl v casopisu - najverjetneje Delo.
Uporabniški avatar
pero
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 29
Pridružen: 09.01.2007, 10:03

novi razpisi-kdaj

Odgovor Napisal/-a pero »

Pozdravljeni

Sedaj je že januar, glede novih razpisov pa nič. Niti omembe, če bodo kdaj kmalu v prihodnosti. Malo sem se pozanimal pri prijateljih-strojevodih (žlahto moram še vprašat) pa pravijo (sicer so bolj frišni), da nekaj se govori, da bodo, samo, da bodo sedaj nekakšne spremembe glede teh razpisov in zaposlovanja. Da bo šlo to čez zavod za zaposlovanje al neki podobnega.

A ve kdo o tej stvari kaj več.

Da tudi, ko jih bodo vzeli in poslali na šolanje ni ziher, da jih bodo potem vse vzeli ampak bodo eni na čakanju. Da znajo bit tudi plače malo nižje.

Ali sindikati po novem ne bodo več odigrali tako velike vloge kot so jo do sedaj pri razpisih oz. kdo pride not.

Kako je s tem?

Hvala že v naprej za vse morebitne odgovore.
SIMY
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 948
Pridružen: 20.02.2006, 20:29
Kraj: Štajerska

Odgovor Napisal/-a SIMY »

evo pogoji za strojevodjo :
1.duševno in telesno mora biti zmožen upravljati žel.vozilo (Uspešno opravljen zdravniški pregled-I zdravstvena grupa)
2.ima dopolnjenih 21.let
3.imeti mora ustrezno poklicno izobrazbo (elektro-tehnična ali strojna-tehnična)
BRUS
Strojevodja II
Strojevodja II
Prispevkov: 77
Pridružen: 23.11.2006, 16:55

Re: novi razpisi-kdaj

Odgovor Napisal/-a BRUS »

pero napisal/-a:
Da bo šlo to čez zavod za zaposlovanje al neki podobnega.
Sišal sem da morajo iti preko zavoda in da mora biti razpis v Uradnem listu RS, ne vem pa kdo ga čita? :o :roll:
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

Uradne liste pač bere tisti, ki mu je v interesu, da najde tisto kar išče ..... :shock: :P
Odgovori