Energetska potrata - relativno

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Energetska potrata - relativno

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Nurmi napisal/-a:Dolfa samo za en kmetavzarski nasvet.Borovci gorijo za en k...!Bukev ali pa gaber mu daj!
Bukev bo zame. Za začetniškega hajcarskega štajerca bo že borovec prava bomba. Šporhed mu bo shodil. press :mrgreen:
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Re: Energetska potrata - relativno

Odgovor Napisal/-a 541 »

Joj sem prav vesel, da vas, soforumaše, tako skrbi za moje ogrevanje. :lol: Dolfe, vela, če bo huda zima, se oglasim. :mrgreen:
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Re: Energetska potrata - relativno

Odgovor Napisal/-a 541 »

541 napisal/-a:Joj sem prav vesel, da vas, soforumaše, tako skrbi za moje ogrevanje. :lol: Dolfe, vela, če bo huda zima, se oglasim. :mrgreen:
No nisem rabil drv. Klima ogrevala (do sedaj) uspešno, tudi v treh najbolj mrzlih tednih februarja (pod -15°C zunaj), v celem februarju porabila za cca. 40 EUR elektrike (dobavitelj GEN-I). Malenkost me sicer moti, ko odtaljuje zunanjo enoto, tistih 5 do 10 minut se temperatura v prostoru nekoliko zniža ... Ampak za tako porabo se da potrpeti. :wink:
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Energetska potrata - relativno

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Marko, na koliko celzijevih stopinj si ogreval prostor, tudi v najnižjih zunanjih temperaturah?
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Re: Energetska potrata - relativno

Odgovor Napisal/-a 541 »

Dolfe napisal/-a:Marko, na koliko celzijevih stopinj si ogreval prostor, tudi v najnižjih zunanjih temperaturah?
Celo zimo sem imel nastavljeno na 24°C, s tem da je pri najnižjih temperaturah v dnevnem prostoru bilo 22,5 - 23 °C, hodnik, kopalnica in soba je bila okoli 22°C, spalnica, ki je pa najbolj oddaljena od klime in je še na severni strani ter celo zimo ne vidi sonca pa na dobrih 19°C. Če sem pa vrata v spalnico zaprl, se je pa tudi temperatura v ostalih prostorih dvignila za kakšne pol stopinje. Je pa res, da se takoj, ko se klima izključi, začne prostor ohlajati, seveda tudi zato, ker ni celo stanovanje enako ogreto in pride hladen zrak iz splanice v dnevni prostor. Ponoči sem klimo izključil, spalnico pa ogreval z električnim radiatorjem na 18°C.

Ko so temperature zunaj pod 0°C, je potrebno odstraniti cev za odvod kondenza iz zunanje enote, ker drugače cev zamrzne in ko se zunanja enota odtaljuje, voda ne more odtekati, led se nabere do ventilatorje (tako je vsaj monter rekel, da se je že mariskomu zgodilo). Pod zunanjo enoto sem imel posodo za zbiranje kondenza in se je v najbolj vlažnih dnevih in megli v novembru nabralo tudi več kot 5 litrov ... Odtaljevala se je pa tudi na vsako uro, pri temperaturah pod -10°C pa na vsakih nekaj ur.

Skratka za enako ceno in enako (nič) dela bi vsekakor raje ogreval s centralno pečjo ... pa še na kakšno stopinjo manj, ker topli radiatorji dajo večji občutek toplote kot pa pihanje toplega zraka iz ene škatle na steni. :wink:

S to klimo: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ/MUZ FD25VA (65 m^2).
Odgovori