Sejem v Gornji Radgoni

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
Uporabniški avatar
Dirigent
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 976
Pridružen: 21.09.2005, 21:21

Sejem v Gornji Radgoni

Odgovor Napisal/-a Dirigent »

Kot je obelodanjeno na internetni strani SŽ, vozi v nedeljo izredni vlak iz Celja v Gornjo Radgono.
Morda kdo ve, če je to edini vlak v tem mesecu?
Tudi jeseni naj bi bilo še nekaj sejmov.....rad bi se peljal po tej progi.
Ajznponar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 858
Pridružen: 09.07.2009, 22:24

Re: Sejem v Gornji Radgoni

Odgovor Napisal/-a Ajznponar »

Tule je več informacij o tem vlaku in vozni red (če bi kdo rad šel na "lov"). Menda bo vozil pred kratkim obnovljeni fiat.
Nejko24
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 257
Pridružen: 04.07.2011, 12:25

Re: Sejem v Gornji Radgoni

Odgovor Napisal/-a Nejko24 »

9.07 9.08 Križevci-Borovci 17.51 17.52

Borovci ja valda. Če so Križevci-Boreci
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Sejem v Gornji Radgoni

Odgovor Napisal/-a Tono »

Zdravo ekipa,

danes sem si šel ogledati...
Slika

Slika

Slika

pa sem spotoma še preveril, če na Fiatu 130 deluje klima...
Slika

Po doooolgem nocojšnjem spancu sem se zjutraj odpravil na našo železniško postajo...
Slika

ki se je kopala v jutranjem soncu...
Slika

pričakati 813/814-130 - posebni vlak na sejem AGRA v Gronjo Radgono.
Slika

Kmalu se je prikazal...
Slika

Slika

Slika
Zadnjič spremenil Tono, dne 21.08.2011, 12:45, skupaj popravljeno 1 krat.
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Sejem v Gornji Radgoni

Odgovor Napisal/-a Tono »

Ker zaradi obveznosti nisem mogel prav dolgo ostati na sejmu, sva se s fotrom z avtom odpravila do Radenc, kjer sem izstopil, foter pa je z avtom nadaljeval do sejma.

Na postajališču sem srečal Armina Kleina iz sosednjega Bad Radkersburga, aktivista za Radgonsko progo in ponovno železniško povezavo s Slovenijo...
Slika

Vlak je prispel voznoredno. Na vlaku pa sami stari znanci. Ciril, ki smo ga srečali na posebnem vlaku lasnko leto...
Slika

manjkal pa ni tudi še en dobro znani stric :)
Slika

Ciril je vešče krmaril med obilico potnih prehodov...
Slika

Slika

Slika

Še predzadnji...
Slika

in prispeli smo na postajo Gornja Radgona...
Slika

Še fotka za spomin...
Slika

Upajmo, da bodo vožnje v Gronjo Radgono v bodoče bolj pogoste!
Slika
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Sejem v Gornji Radgoni

Odgovor Napisal/-a Tono »

In ker je svet mali, sem na sejmu srečal še muzikanta, ki običajno s tremi toni iz svoje harmonike zabava potnike na ljubljanskem kolodvoru...
Slika

Parni majster Dare mu je takrat, ko smo s 25-026 prišli z malega železniškega kroga, sicer dejal "Pejt ti še mal vad't" :) :) :)

Pa še en znani godec je zabaval obiskovalce sejma - g. Iskra, ki običajno igra na muzejcu!
Slika

Ob tem delu reportaže naj še dodam, da je bila vožnja z vlakom izredno ugodna in udobna, vstopnice za sejem, ki so bile na prodaji na vlaku, so bile bistveno cenejše, predvsem pa bi se lahko obiskovalci z vožnjo z vlakom izognili katastrofalni gneči pri vstopu na sejemska parkirišča. Žal je bila reklama za vlak zelo šibka, vlak je bil napol prazen, in zdi se mi, da se je z njim peljala le večina vlakoljubcev. Po mojem mnenju je nujno potrebno bistveno več reklame, pa tudi vlak bi lahko na dan sejemske prireditve opravil vsaj dve vožnji, saj je 8 ur na sejmu odločno preveč.

Zaenkrat lep pozdrav,

Tono
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
Uporabniški avatar
541-110
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1093
Pridružen: 11.06.2006, 9:25
Kraj: LJUBLJANA

Re: Sejem v Gornji Radgoni

Odgovor Napisal/-a 541-110 »

Tono, verjetno ravno zaradi tega 8 urnega čakanja niso ljudje "hoteli" z vlakom v G.R.


Mimogrede, Križevci-Borovci (še vedno piše). :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
dare20
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 371
Pridružen: 10.02.2011, 15:59

Re: Sejem v Gornji Radgoni

Odgovor Napisal/-a dare20 »

Tono napisal/-a:In ker je svet mali, sem na sejmu srečal še muzikanta, ki običajno s tremi toni iz svoje harmonike zabava potnike na ljubljanskem kolodvoru...
Ob tem delu reportaže naj še dodam, da je bila vožnja z vlakom izredno ugodna in udobna, vstopnice za sejem, ki so bile na prodaji na vlaku, so bile bistveno cenejše, predvsem pa bi se lahko obiskovalci z vožnjo z vlakom izognili katastrofalni gneči pri vstopu na sejemska parkirišča. Žal je bila reklama za vlak zelo šibka, vlak je bil napol prazen, in zdi se mi, da se je z njim peljala le večina vlakoljubcev. Po mojem mnenju je nujno potrebno bistveno več reklame, pa tudi vlak bi lahko na dan sejemske prireditve opravil vsaj dve vožnji, saj je 8 ur na sejmu odločno preveč.

Zaenkrat lep pozdrav,

Tono
Žal je to žalostno poglavje. Veliko ljudi, ki se vozijo z avtomobili bi šlo na razne sejme z vlakom. ŽAl pa je problem, ker ne verjamejo v vozne rede. Veliko potnikov se je nasankalo, ko so hoteli prestopiti in so se peljali na stransko progo a je vlak bil odpravljen, ker je po glavni progi zamujal. ( Tudi sam sem enkrat delal reklamo in poučil večjo skupino, da morajo paziti kje izstopajo. ŽAl pa jih je sprevodnik zavedel in kljub karti so morali potovati še z avtobusom, ker jih je sprevodnik napačno poučil o mestu prestopa.)
Vožnja z vlakom in problemi, katere omenjaš so res ljudem v breme. ČE pa sešteješ vse pluse in minuse pa pridemo do tega, da je z avtom drugo najbolj zanesljivo prevozno sredstvo, saj izgubiš manj časa, kot z vlakom.
Uporabniški avatar
Dirigent
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 976
Pridružen: 21.09.2005, 21:21

Re: Sejem v Gornji Radgoni

Odgovor Napisal/-a Dirigent »

Najbolj zažge display z napisom "Posebna vožnja -Gornja Radgona"......
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4763
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Sejem v Gornji Radgoni

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Dare 20:
...
ŽAl pa je problem, ker ne verjamejo v vozne rede. Veliko potnikov se je nasankalo, ko so hoteli prestopiti in so se peljali na stransko progo a je vlak bil odpravljen, ker je po glavni progi zamujal.....
Če ne verjamejo ljudje voznemu redu jim tudi bog ne more pomagat, taki na strokovnih sejmih tako in tako nimajo kaj iskat, verjetno pa tudi z avtom težko najdejo pot iz svoje vasice v Radgono.
Potovati je treba znati z katerikolim prometalom, vendar gre stalno lahko kaj narobe, zastoj na cesti, zamude letal zaradi 5 cm snega (za božično rano jutro smo pili čaj v lokalu s starimi kurbami nasproti Lj. postaje, namesto da bi uživali Božični večer), lahko pa preprosto zamujajo SŽ, pa noben plan ne pomaga, kako priti do Sv. Martina v Gozdni četrti (Waldviertl) Spodnje Avstrije. Tudi izjava sprevodnika, da bo EC v Beljaku počakal 10 min ne pomaga. OK pa malo kasneje..... Zanimivo, nazaj grede z Jezerskega sedla preko Brucka na Muri pa ni bilo nič splanirano, pa se ni čakalo več kot 15 min na poti preko Beljaka v LJ. Seveda je k temu pripomogla tudi organiziranost potniškega prometa v okviru OBB in dežel.
Seveda pa mora vsak sam presoditi, kaj se mu najbolj splača, samo predsodkov ne sme imeti, kot mnogi v naših krajih. Se da pri nas kar znosno potovati z vlakom, seveda je pa kulturni šok, ko pogleda vlak skozi Karavanški tunel. Je rekla moja žena, da SŽ nočejo, da bi ljudje prehitro prepotovali našo deželico, ker gre pri nas tako počasi napram raznim RailJetom med Salzburgom in Linzom.

LPL
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Sejem v Gornji Radgoni

Odgovor Napisal/-a Tono »

Z voznimi redi in zamudami vlakov nimam slabih izkušenj, če pa je izbrana povezava zelo "na knap" oz. je časa za prestop zelo malo, pa ni pomoči. Velja za avtobuse, vlake, letala in ves drugi javni prevoz. Najbolj komot je seveda lastni prevoz.

Radgonski posebni vlak je vozil natančno po voznem redu, načrtovane povezave z ICS-om pa so tudi bile v redu.
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Sejem v Gornji Radgoni

Odgovor Napisal/-a Tono »

Pozdravljeni,

dodajam še gibljivo sliko prihoda posebnega vlaka v Radence.

Povezava na video

Lp,

T
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
miha30
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 387
Pridružen: 29.11.2010, 20:40

Re: Sejem v Gornji Radgoni

Odgovor Napisal/-a miha30 »

Malo OT: lepo bi bilo, če bi te živali tudi v realnih razmerah imele takšne življenjske pogoje kot na sejmu :?
Uporabniški avatar
ivy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3877
Pridružen: 21.01.2008, 20:06
Kraj: Maribor

Re: Sejem v Gornji Radgoni

Odgovor Napisal/-a ivy »

Tono napisal/-a:In ker je svet mali, sem na sejmu srečal še muzikanta, ki običajno s tremi toni iz svoje harmonike zabava potnike na ljubljanskem kolodvoru...
http://s6.mojalbum.com/posebni-vlak-v-g ... 3927191761

Tega muzikanta sem že večkrat videl na mariborski železniški postaji 8)

Verjetno je na vrhuncu kariere, glede na to, da se ga da videt vsepovsod :mrgreen:
Edina dilema, pri tem kadar nič ne delaš, je, da ne veš kdaj si gotov.
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Sejem v Gornji Radgoni

Odgovor Napisal/-a Tono »

Sva se zmenila, da mu grem za meneđerja. CD je že v pripravi, spot pa bo z železniško tematiko :)
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
Odgovori