Srečanje dieselskih lokomotiv v Mürzzuschlagu - posebni vlak

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
Odgovori
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4113
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Srečanje dieselskih lokomotiv v Mürzzuschlagu - posebni vlak

Odgovor Napisal/-a mkx »

TGV Lyria napisal/-a:So pa tudi ÖBB na prireditvi razstavili nič kaj muzejsko garnituro; svojega novega Cityjeta. Je požel ravno toliko pozornosti kot vsi ostali :D
Prvič, ko je bil na fešti 661-032, so Avstrijci tudi razkazovali svoje moderne primerke. Ker je šlo za fešto dizelskih lokomotiv, so razkazali dizelki 2016 in 2070.
LP, Metod
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Srečanje dieselskih lokomotiv v Mürzzuschlagu - posebni vlak

Odgovor Napisal/-a cokla »

mkx napisal/-a:
TGV Lyria napisal/-a:So pa tudi ÖBB na prireditvi razstavili nič kaj muzejsko garnituro; svojega novega Cityjeta. Je požel ravno toliko pozornosti kot vsi ostali :D
Prvič, ko je bil na fešti 661-032, so Avstrijci tudi razkazovali svoje moderne primerke. Ker je šlo za fešto dizelskih lokomotiv, so razkazali dizelki 2016 in 2070.

Zakaj pa ne bi razkazovali, če imajo kaj.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
RitterVonGhega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1429
Pridružen: 13.09.2012, 14:35
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Srečanje dieselskih lokomotiv v Mürzzuschlagu - posebni vlak

Odgovor Napisal/-a RitterVonGhega »

galerija in slika za murzzuschlag ; http://eurocitycard.blogspot.si/2016/06 ... -vlak.html

lp !
www.eurocitycard.blogspot.com novice in galerija..... :))
leteči vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2574
Pridružen: 04.03.2009, 10:20
Kraj: Grosuplje

Re: Srečanje dieselskih lokomotiv v Mürzzuschlagu - posebni vlak

Odgovor Napisal/-a leteči vlak »

Ljubljana, nekaj minut čez peto uro zjutraj. Na 3. tiru stoji SŽ 711-019/020, ki nas bo popeljal v Mürzzuschlag.
Slika

Po kratkih postankih v Celju in Mariboru je sledil nekoliko daljši odmor na mejni postaji Špilje/Spielfeld.
Slika

Slika

Slika

Ob izstopu iz Mercedesa v Mürzzuschlagu je mimo nas povsem slučajno zapeljala ÖBB 1142, ki je bila ta dan zadolžena za priprežne posle na prelazu Semmering.
Slika

Prireditev ni zajemala zgolj železniških vozil. Pred vhodom v muzej so bili parkirani cestni starodobniki. Na fotografiji Steyr-Daimler-Puchov avtobus SL 12H 210 iz leta 1972.
Slika

Slika

Trabant P601.
Slika

Citroën Ami 8, Goggomobil, Steyr-Puch Haflinger, Steyr-Puch 500.
Slika

Slika

Se nadaljuje jutri.
Aljaž
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Srečanje dieselskih lokomotiv v Mürzzuschlagu - posebni vlak

Odgovor Napisal/-a cokla »

Mene sam zanima...kaj je Miro počel v uradni uniformi SŽ ?
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Pele
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 169
Pridružen: 21.09.2011, 11:09
Kraj: Ptuj

Re: Srečanje dieselskih lokomotiv v Mürzzuschlagu - posebni vlak

Odgovor Napisal/-a Pele »

Predstavljal SŽ.Verjetno jo je dobil na SŽ.Še dnevnico si je prislužil,verjetno? :?
Pa lep dan,Pele!
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Srečanje dieselskih lokomotiv v Mürzzuschlagu - posebni vlak

Odgovor Napisal/-a cokla »

Pele napisal/-a:Predstavljal SŽ.Verjetno jo je dobil na SŽ.Še dnevnico si je prislužil,verjetno? :?
Pa lep dan,Pele!
Za moje pojme je to sramota. Ampak...kdo sem jaz, da bi sodil.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
leteči vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2574
Pridružen: 04.03.2009, 10:20
Kraj: Grosuplje

Re: Srečanje dieselskih lokomotiv v Mürzzuschlagu - posebni vlak

Odgovor Napisal/-a leteči vlak »

Gremo naprej z reportažo.

Z Dunaja je prispel tale križanec med lokomotivo in motoriziranim prtljažnim vozom, označen kot 4061.13. Fotografijo sem si sicer "sposodil" od preteklega srečanja v Mürzzuschlagu (2014), saj mi letos zaradi množice obiskovalcev in spremenljivega vremena nikakor ni uspelo naresti ustreznih posnetkov. Glede na to, da gre za povsem isto vozilo, razlik ni.
Slika

Pogled v strojevodsko kabino serije 4061.
Slika

Slika

Obiskala sta nas kar dva Šinobusa/Hugota. Levi je v lasti GKB-ja, desni vozi po Erzbergbahnu.
Slika

5081 055, "Max".
Slika

GKB VT 10.02, odhod proti Gradcu.
Slika

Maxov komandni pult.
Slika

Notranjost GKB-jevega Šinobusa.
Slika

Slika

Šinobus ob boku elektromotornika ET 10.104.
Slika

Se nadaljuje.
Aljaž
038
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 873
Pridružen: 10.03.2009, 20:49

Re: Srečanje dieselskih lokomotiv v Mürzzuschlagu - posebni vlak

Odgovor Napisal/-a 038 »

Mirota nas vecina dobro pozna, tudi po drugi strani, kaksen zna biti. Je bilo skoda vsakega trenutka se z njim prerekat glede tega, smo se imeli prevec super. Sicer pa vsak, ki ga je videl je vedel, da nujno potrebuje krojaca in...... Kdor mu strik drzi se z njim naj pogovori. :wink:
leteči vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2574
Pridružen: 04.03.2009, 10:20
Kraj: Grosuplje

Re: Srečanje dieselskih lokomotiv v Mürzzuschlagu - posebni vlak

Odgovor Napisal/-a leteči vlak »

MBS ET 10.104 v lasti Pro Bahn Vorarlberg. Prvotno dizel motorni vlak, narejen leta 1935, v šestdesetih letih predelan v EMG.
Slika

Komande 10.104.
Slika

Elektromotornik 4042.01, last Nostalgiebahnen in Kärnten, letnik 1936.
Slika

Strojevodska kabina na 4042.
Slika

Dizel motorni vlak 5042.14, izdelan v letu 1935. V Mürzzuschlag je prispel skupaj z Blauer Blitzem.
Slika

Potniški prostor.
Slika

Blauer Blitz - ÖBB 5045/5145.
Slika

Slika

Še zadnji dve garnituri letošnje prireditve: naš SŽ 711 in najnovejša pridobitev ÖBB potniškega prometa, serija 4746.
Slika

Na istem tiru: Grüner & Blauer Blitz.
Slika
Aljaž
leteči vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2574
Pridružen: 04.03.2009, 10:20
Kraj: Grosuplje

Re: Srečanje dieselskih lokomotiv v Mürzzuschlagu - posebni vlak

Odgovor Napisal/-a leteči vlak »

Še zadnji del moje predstavitve.

Notranjost DMG, ki je slovenskim potnikom dobro poznana.
Slika

Na sosednjem tiru je stala EMG ÖBB 4746 Cityjet, oziroma Siemens Desiro ML.
Slika

Nekaj fotografij njegove notranjosti, ki deluje bistveno udobneje za daljša potovanja kot na marsikateri sorodni EMG/DMG.
Slika

Slika

Slika

Slika

Pogled na prikazovalnik odhodov. Večina izrednih vlakov je Mürzzuschlag zapustila med 15.30 in 16.00.
Slika

Blauer Blitz in češki Railjet.
Slika

Čisto za konec še ena fotografija iz Špilja, ko smo čakali na dovoljenje za vožnjo proti Mariboru.
Slika

Z moje strani je to vse. Muzej Južne železnice v Mürzzuschlagu (Südbahn Museum) se je še enkrat več pokazal kot odličen organizator. Na prireditev je privabil lepo število društev, ki skrbijo za ohranjanje tehnične dediščine. Vsekakor moram pohvaliti tudi navezo Železniški muzej Slovenskih železnic, Ljubljana in Slovenske železnice - Potniški promet za dodelitev ustrezne garniture in organizacijo izleta iz Slovenije. Spregledati ne smem niti sopotnikov na našem vlaku, ki so bili prva liga. :thumbupl

Se vidimo čez dve leti.
Aljaž
Uporabniški avatar
RitterVonGhega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1429
Pridružen: 13.09.2012, 14:35
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Srečanje dieselskih lokomotiv v Mürzzuschlagu - posebni vlak

Odgovor Napisal/-a RitterVonGhega »

@leteči vlak / aljaž , bravo lepo reportažo sliko :thumbupl :thumbupl :thumbupl =D>
www.eurocitycard.blogspot.com novice in galerija..... :))
miha30
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 387
Pridružen: 29.11.2010, 20:40

Re: Srečanje dieselskih lokomotiv v Mürzzuschlagu - posebni vlak

Odgovor Napisal/-a miha30 »

leteči vlak napisal/-a:MBS ET 10.104 v lasti Pro Bahn Vorarlberg. Prvotno dizel motorni vlak, narejen leta 1935, v šestdesetih letih predelan v EMG.

Hm... Se mi zdi,da sem v Mürzzuschlagu naredil malo napake, ker sem se raje kot s tabo družil s pivom. Dobro, čez dve leti te napake ne bom ponovil ;)
miha30
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 387
Pridružen: 29.11.2010, 20:40

Re: Srečanje dieselskih lokomotiv v Mürzzuschlagu - posebni vlak

Odgovor Napisal/-a miha30 »

Glede na to, da je v Mürzzuschlagu šlo za Nostalgiefestival, sem poskušal narediti še en nostalgičen filmček...

https://www.youtube.com/watch?v=rnaG_61phJg

Kamera je verjetno kakšnemu forumašu v bolj zrelih letih dobro poznana Pentaka 8b http://www.movie-camera.it/pentakae.html , film je Fomapan R100, razvijano je bilo z namenskim kompletom fominih kemikalij. Številne fizične poškodbe na filmu so posledica tega, da sem kot razvijalno posodo uporabil kozarec od kumaric, in pri tem, ko sem ga obračal in stresal, je ponekod zdrsalo emulzijo dol s filma, številna nerazvita mesta so pa posledica tega, da kemikalije niso mogle povsod priti do filma, ker se je v kozarcu zlepil skupaj.

Sicer tu na posnetku se dobi vtis, da je film precej grobo zrnat, v resnici je zelo fino zrnat, samo očitno se zrnatost filma in resolucija CCD senzorja v fotoaparatu nista poklapala najbolje.
Uporabniški avatar
Igor T
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 320
Pridružen: 07.03.2009, 13:11
Kraj: Laze Hills, Borovnica Slovenija
Kontakt:

Re: Srečanje dieselskih lokomotiv v Mürzzuschlagu - posebni vlak

Odgovor Napisal/-a Igor T »

miha30 napisal/-a:Glede na to, da je v Mürzzuschlagu šlo za Nostalgiefestival, sem poskušal narediti še en nostalgičen filmček...

https://www.youtube.com/watch?v=rnaG_61phJg

Kamera je verjetno kakšnemu forumašu v bolj zrelih letih dobro poznana Pentaka 8b http://www.movie-camera.it/pentakae.html , film je Fomapan R100, razvijano je bilo z namenskim kompletom fominih kemikalij. Številne fizične poškodbe na filmu so posledica tega, da sem kot razvijalno posodo uporabil kozarec od kumaric, in pri tem, ko sem ga obračal in stresal, je ponekod zdrsalo emulzijo dol s filma, številna nerazvita mesta so pa posledica tega, da kemikalije niso mogle povsod priti do filma, ker se je v kozarcu zlepil skupaj.

Sicer tu na posnetku se dobi vtis, da je film precej grobo zrnat, v resnici je zelo fino zrnat, samo očitno se zrnatost filma in resolucija CCD senzorja v fotoaparatu nista poklapala najbolje.
Ko bo nekdo nekje v nekem arhivu najdu tale film ... mu ne bo čisto nič jasno. Film iz 60.let, na posnetku pa digitalne kamere iz 2016 .... No vsaj vlaki se malo klapajo z letnico filma ...
BRAVO !!
Drugič pa kupi 2kg kumarce ...
Sicer je meni 8mm film digitaliziral neki studio, ki vsako slikico skenira, ter nato iz slik sestavi film - sliko po sliko ... Zaradi reklame ne bom napisal kateri studio ...
Pa en lep pozdrav ...

YT: http://www.youtube.com/user/urednik123
Odgovori