Vozni red 2012 / 2013 - ukinjanje vlakov

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
Odgovori
Mičo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 351
Pridružen: 11.07.2011, 19:00

Re: Vozni red 2012 / 2013 - ukinjanje vlakov

Odgovor Napisal/-a Mičo »

541 napisal/-a:V prvih osnutkuih voznega reda je v notranjem prometu med Mariborom in Ljubljano predvidena ukinitev vlaka 607 (kar je zelo nelogično, glede na to da je vlak že iz Štajerske kar dobro zaseden), ter v obratni smeri vlaka 506 in posledično 640 (vlak 18 bo vozil 1 uro kasneje iz Ljubljane do Maribora in bo imel na Pragerskem zvezo s potniškim za Mursko Soboto; vlak 5000 bo pa med Lj in Zm kar čez noč za 6 minut hitrejši, da bo prišel pred 18ko v Zm ... morda bo pa le preštevilčen v 2000). Zjutraj in popoldan bodo določeni Siemensi iz/za Zidani Most podaljšali svojo relacijo do Špilja.

Tako na hitro kar sem pogledal za progo Zidani Most - Šentilj.
No se bodo morali potniki RG607 zgleda preusmeriti na LP2001, ki štarta 20 minut prej iz Maribora in to z dvojno garnituro Siemensa. Mogoče pa jim je namen tega napolnit? :wink:

Drugače pa tudi zgleda hočejo z ukinitvijo ICjev popolniti ICSje, ki so izven konic res žalostno prazni. Zgleda, da je na SŽ začela prevladovati ekonomska miselnost, da se mora vsaka investicija v določenem obdobju povrniti. :D
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Vozni red 2012 / 2013 - ukinjanje vlakov

Odgovor Napisal/-a cokla »

Mičo napisal/-a:
541 napisal/-a:V prvih osnutkuih voznega reda je v notranjem prometu med Mariborom in Ljubljano predvidena ukinitev vlaka 607 (kar je zelo nelogično, glede na to da je vlak že iz Štajerske kar dobro zaseden), ter v obratni smeri vlaka 506 in posledično 640 (vlak 18 bo vozil 1 uro kasneje iz Ljubljane do Maribora in bo imel na Pragerskem zvezo s potniškim za Mursko Soboto; vlak 5000 bo pa med Lj in Zm kar čez noč za 6 minut hitrejši, da bo prišel pred 18ko v Zm ... morda bo pa le preštevilčen v 2000). Zjutraj in popoldan bodo določeni Siemensi iz/za Zidani Most podaljšali svojo relacijo do Špilja.

Tako na hitro kar sem pogledal za progo Zidani Most - Šentilj.
No se bodo morali potniki RG607 zgleda preusmeriti na LP2001, ki štarta 20 minut prej iz Maribora in to z dvojno garnituro Siemensa. Mogoče pa jim je namen tega napolnit? :wink:

Drugače pa tudi zgleda hočejo z ukinitvijo ICjev popolniti ICSje, ki so izven konic res žalostno prazni. Zgleda, da je na SŽ začela prevladovati ekonomska miselnost, da se mora vsaka investicija v določenem obdobju povrniti. :D
S tem bodo le ceste zafilal. :roll:
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: Vozni red 2012 / 2013 - ukinjanje vlakov

Odgovor Napisal/-a milchy »

saj na cestah je med kamioni še nekaj placa ....
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4298
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Vozni red 2012 / 2013 - ukinjanje vlakov

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

milchy napisal/-a:saj na cestah je med kamioni še nekaj placa ....
Za njimi se pa guncaš 95 kilometrov na uro pa šteješ luknje... :lol:
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: Vozni red 2012 / 2013 - ukinjanje vlakov

Odgovor Napisal/-a milchy »

na prehitevalnem pasu te pa zna kak Madžar, Romun, Italjan ali pa kar lublančan odrinit, ker si mu s 130 km/h prepočasen :P
bohinjc
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 85
Pridružen: 20.04.2012, 11:27

Re: Vozni red 2012 / 2013 - ukinjanje vlakov

Odgovor Napisal/-a bohinjc »

ICS je že od samega začetika spomenik namenjen izgubi..
Saj ni konkurenčen cenovno niti hitrostno LJ-MB-LJ
15e v eno smer hitrost 1ura 50min vožnje.. o udobnosti pa raje :roll:

In to naj bi privabilo večje število potnikov..
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Vozni red 2012 / 2013 - ukinjanje vlakov

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

....če ni rentabilen,naj ga ukinejo.....za vsako ceno držati neke vlake pokonci in sami sebi srati v žakelj.Če je potniški vlak prazen ga ukiniti,v traso dati eno rudo,kontejnerje ali pa avtomobile...Ljudje naj se vozijo z avtomobili,mi pa začnimo že enkrat služiti dnar in ne servisirati svetega duha.
....nič zlonamernega,samo v pričakovanju da bodo na SŽ zopet božičnice,mi za prazne vlake dol visi.
Obdržati in ojačati tistih par šolskih in delavskih,še kak med vikendi,prazniki in počitnicami več.Drugo pa samo vzeti radirko in briši z voznega reda.......
....so hoteli tržno obnašanje,so nam zbili plače in dopust na minimum,zdaj naj ga pokažejo še tu.
Kako bo šel Janezek v Maribor!? Mu bo oči kupil avto,who gives a fuck!
Lahko smo pa socijalni servis še naprej,pole se ne pizdite da je zguba.

.....IN NURMI VERITAS!
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Vozni red 2012 / 2013 - ukinjanje vlakov

Odgovor Napisal/-a cokla »

Nurmi napisal/-a:....če ni rentabilen,naj ga ukinejo.....za vsako ceno držati neke vlake pokonci in sami sebi srati v žakelj.Če je potniški vlak prazen ga ukiniti,v traso dati eno rudo,kontejnerje ali pa avtomobile...Ljudje naj se vozijo z avtomobili,mi pa začnimo že enkrat služiti dnar in ne servisirati svetega duha.
....nič zlonamernega,samo v pričakovanju da bodo na SŽ zopet božičnice,mi za prazne vlake dol visi.
Obdržati in ojačati tistih par šolskih in delavskih,še kak med vikendi,prazniki in počitnicami več.Drugo pa samo vzeti radirko in briši z voznega reda.......
....so hoteli tržno obnašanje,so nam zbili plače in dopust na minimum,zdaj naj ga pokažejo še tu.
Kako bo šel Janezek v Maribor!? Mu bo oči kupil avto,who gives a fuck!
Lahko smo pa socijalni servis še naprej,pole se ne pizdite da je zguba.

.....IN NURMI VERITAS!
A nis ti na "urlaubi" ? #-o
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Vozni red 2012 / 2013 - ukinjanje vlakov

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

.....ma ne morem jaz brez ljubiteljev železnic prjatu moj.Usodna privlačnost....! :wink:
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Vozni red 2012 / 2013 - ukinjanje vlakov

Odgovor Napisal/-a cokla »

Nurmi napisal/-a:.....ma ne morem jaz brez ljubiteljev železnic prjatu moj.Usodna privlačnost....! :wink:
Slika
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Re: Vozni red 2012 / 2013 - ukinjanje vlakov

Odgovor Napisal/-a 541 »

Mičo napisal/-a: No se bodo morali potniki RG607 zgleda preusmeriti na LP2001, ki štarta 20 minut prej iz Maribora in to z dvojno garnituro Siemensa. Mogoče pa jim je namen tega napolnit? :wink:
Ali pa na cesto ... Ne vem, 607 po mojem ni pametna odločitev, da se ukine. Nenazadnje 506, ki se ga ukinja, v Maribor pripelje le 2 vagona ... 5 vagonov je od 5000, 3 od 644 in 604 pač naj vozijo 4 namesto 2 (nekoč je @cokla omenil, da sta 2 vagona za 604 iz Ljubljane tako premalo), pa je to skupaj 12 vagonov, 6 za 605 in 6 za 607. Če pa 607 ne bo vozil, 604 bo imel 2 vagona ... to še vedno pomeni 10 vagonov za 605, kar je pa po mojem preveč in bodo 3 na sklepu zaklenjeni ... In nenazadnje na 607 so potniki. Razen če se spet računa, da se kak potniški vagon izloči iz prometa. :roll:
bohinjc
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 85
Pridružen: 20.04.2012, 11:27

Re: Vozni red 2012 / 2013 - ukinjanje vlakov

Odgovor Napisal/-a bohinjc »

tile ko delajo vozne rede so doma iz lj ali pa se ne vozijo z vlakom :^o
delat pa začnejo ob 8 tako da jutranjega stanja na vlakih ne poznajo :mrgreen:
Mičo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 351
Pridružen: 11.07.2011, 19:00

Re: Vozni red 2012 / 2013 - ukinjanje vlakov

Odgovor Napisal/-a Mičo »

541 napisal/-a:
Mičo napisal/-a: No se bodo morali potniki RG607 zgleda preusmeriti na LP2001, ki štarta 20 minut prej iz Maribora in to z dvojno garnituro Siemensa. Mogoče pa jim je namen tega napolnit? :wink:
Ali pa na cesto ... Ne vem, 607 po mojem ni pametna odločitev, da se ukine. Nenazadnje 506, ki se ga ukinja, v Maribor pripelje le 2 vagona ... 5 vagonov je od 5000, 3 od 644 in 604 pač naj vozijo 4 namesto 2 (nekoč je @cokla omenil, da sta 2 vagona za 604 iz Ljubljane tako premalo), pa je to skupaj 12 vagonov, 6 za 605 in 6 za 607. Če pa 607 ne bo vozil, 604 bo imel 2 vagona ... to še vedno pomeni 10 vagonov za 605, kar je pa po mojem preveč in bodo 3 na sklepu zaklenjeni ... In nenazadnje na 607 so potniki. Razen če se spet računa, da se kak potniški vagon izloči iz prometa. :roll:
607 ima od Trbovelj naprej v vseh kupejih že precej potnikov, zelo veliko pa jih vstopi verjetno še v Litiji in v Ljubljano gotovo pripelje poln. Ko sem se še vozil iz Maribora, nas je tudi že kar nekaj "junakov" vstopilo že v Mariboru ob 4.40 :D

Kar se tiče rentabilnosti ICSja pa bi znala denar nositi predvsem delavska ob 5.45 iz MB in ob 16.50 iz LJ, ki sta po mojih izkušnjah nabito polna, razen seveda 1. razreda... Dobro se polni tudi poletni ICS LJ-KP ob 17.52 iz LJ vsaj ob koncih tedna, ki sicer vozi po IC tarifi...
bohinjc
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 85
Pridružen: 20.04.2012, 11:27

Re: Vozni red 2012 / 2013 - ukinjanje vlakov

Odgovor Napisal/-a bohinjc »

lahko bi pa bil redno 1 ICS za LJ-KP-LJ tudi med tednom =D>
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4298
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Vozni red 2012 / 2013 - ukinjanje vlakov

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

bohinjc napisal/-a:lahko bi pa bil redno 1 ICS za LJ-KP-LJ tudi med tednom =D>
Malo morgen, zato da bom js dal 5 € več od pohorca da bom iz LJ v KP prišel samo 15 min. prej
Odgovori