EETC Autoslaaptrein prihaja v Slovenijo!

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4117
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: EETC Autoslaaptrein prihaja v Slovenijo!

Odgovor Napisal/-a mkx »

Mislim, da @TGV Lyria cilja na to, da bi lahko bili samo potniški vagoni in vagoni za avotmobile med seboj zamenjani, avtomobili pa bi bili obrnjeni enako kot sedaj. V Kopru bi sicer res delali dvojni premik: najprej bi 8 vagonov za avtomobile odpeli in prestavili na drug tir, kjer bi se lahko začel izvajati raztovar avtomobilov, med tem ko bi potniki lahko brez mrzlice izstopali iz potniškega dela. Nekako na sredi časa za postanek v Kopru bi prestavili še potniške vagone, začel bi se vtovar avtomobilov in tudi potnikov (na istem tiru). Da ne govorimo o tem, da bi lahko premik vagonov naredila kakšna premiikalka (Đura), saj bi na koncu Živa, ki je vlak privlekla v Kp, tega tudi odvlekla. OK, tole z mašinami najbrž velja tako ali tako, razen če ni v Kp kakšne Žive viška in potem ta naredi premik ter postane vlakovna za pot nazaj.
V primeru, kot je bil vlak sestavljen sedaj, pa je treba počakati na izstop vseh potnikov, vozniki postanejo rahlo živčni ... pogostitev pa bi pomenila močno razvlečen raztovor avtomobilov ...
LP, Metod
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: EETC Autoslaaptrein prihaja v Slovenijo!

Odgovor Napisal/-a cokla »

mkx napisal/-a: V primeru, kot je bil vlak sestavljen sedaj, pa je treba počakati na izstop vseh potnikov, vozniki postanejo rahlo živčni ... pogostitev pa bi pomenila močno razvlečen raztovor avtomobilov ...
Bi pa razširil dober glas o Sloveniji...in posledično še večje zanimanje za ta vlak. A ni to cilj?

MMG - premik z lahkoto opravi Helga , ki nato postane tudi vlakovna za nazaj. Samo okoli je potrebo z njo....izvlek vlaka....nazaj na nakladalno rampo...in to je to. :wink:
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4117
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: EETC Autoslaaptrein prihaja v Slovenijo!

Odgovor Napisal/-a mkx »

cokla napisal/-a:Bi pa razširil dober glas o Sloveniji...in posledično še večje zanimanje za ta vlak. A ni to cilj?
Morda je to cilj agencije ... vodstvu (potniškega dela) SŽ pa se glede tega gladko j**be, kot to marsikdo ugotavlja v neki drugi temi.
LP, Metod
miloš
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 388
Pridružen: 26.11.2008, 10:12

Re: EETC Autoslaaptrein prihaja v Slovenijo!

Odgovor Napisal/-a miloš »

Najhitreje bi šlo,če bi vlak pred postajo ustavil,izvede se angleški premik.......no,pa ne resno brat takih traparij.
LP Miloš
Uporabniški avatar
raziskovalec
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 345
Pridružen: 03.10.2012, 15:56
Kraj: včasih na dolejnski, včasih na kraški progi

Re: EETC Autoslaaptrein prihaja v Slovenijo!

Odgovor Napisal/-a raziskovalec »

Pa je bilo na povratku vse v redu? Namreč čakal sem v Planini do 16.30. pa ga ni bilo. Še Pohorc je prej prišel.
Lep pozdrav, raziskovalec.
Luč na koncu tunela ni nujno rešitev, lahko je vlak
leteči vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2575
Pridružen: 04.03.2009, 10:20
Kraj: Grosuplje

Re: EETC Autoslaaptrein prihaja v Slovenijo!

Odgovor Napisal/-a leteči vlak »

raziskovalec napisal/-a:Pa je bilo na povratku vse v redu? Namreč čakal sem v Planini do 16.30. pa ga ni bilo. Še Pohorc je prej prišel.
S Kopra je imel odhod okoli 15.30, torej malenkost manj kot eno uro zamude.
Aljaž
Uporabniški avatar
ICE
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 308
Pridružen: 02.01.2013, 10:36

Re: EETC Autoslaaptrein prihaja v Slovenijo!

Odgovor Napisal/-a ICE »

V Ljubljano je prišel okoli 17:55 na 4. Tir, ker se je lokomotiva zamenjala smer. Zakaj ni bilo na voznem redu in na zaslonu na peronu nikjer objavljeno, da vlak pride? Namreč, ko je vlak prišel so naredili najavo Agenciskega vlaka.

Lp ICE
By InterCity Express
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4117
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: EETC Autoslaaptrein prihaja v Slovenijo!

Odgovor Napisal/-a mkx »

Medijsko pokrivanje prihoda na RTVSLO.

Mimogrede: po posnetku sodeč so imeli za razklad celo sambo premikanja ... pri razkladalni rampi so samo vagoni za prevoz avtomobilov, potniški pa ne.
LP, Metod
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: EETC Autoslaaptrein prihaja v Slovenijo!

Odgovor Napisal/-a milchy »

vlak 13418 pri povratku - prihod na Jesenice

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: EETC Autoslaaptrein prihaja v Slovenijo!

Odgovor Napisal/-a milchy »

pa še nekaj Stojanovih (zjutraj in zvečer)

Slika

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: EETC Autoslaaptrein prihaja v Slovenijo!

Odgovor Napisal/-a Tono »

Rampa za razklad tudi izgleda popolnoma nova. So jo holandci pripeljali s sabo? Najprej sem celo pomislil, da so avte razkladali v Luki.

Aja, pa še to: upam, da prav vidim - na posnetkih z Jesenic se vidi, da ima 541 dvignjen drugi pantograf. A ni predpisano, da če se vozi avte mora biti dvignjen prvi? Skurjenih streh in havb sem doslej videl že precej, pa me zanima kako je s tem.
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4636
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: EETC Autoslaaptrein prihaja v Slovenijo!

Odgovor Napisal/-a igor72 »

TGV Lyria napisal/-a:
milchy napisal/-a: Po slikah sodeč so bili avtomobili obrnjeni naprej in tako pripravljeni za takojšnje razkladanje, če bi pa hoteli vagone dat na drugo stran vlaka, bi pa najbrž postanek bil neprimerno daljši in povezan še z drugimi stroški.
M.
To drži. Ampak v Kopru je bilo nato potrebno počakati izkrcanje vseh potnikov ter šele nato celotno garnituro premakniti na tir za razkladanje. V primeru da bi bili avtomobili na drugi strani vlaka, bi jih lahko premaknili na razkladalni tir že med izstopom potnikov.
Lokomotiva je samo ena in dokler se potniki ne izkrcajo nema micanja!
Potem se porine cel vlak nazaj, le toliko da se lok vrne po tiru 1. Iz zadnje strani zagrabi cel vlak in kompletnega lahko prestavi na rampo.
Seveda bi bilo enostavnejše to opravilo s premikom, ampak močno dvomim da bi tovorni promet prodal eno premikalko za kakšno uro :?
LEP DAN
Igor
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: EETC Autoslaaptrein prihaja v Slovenijo!

Odgovor Napisal/-a milchy »

Tono napisal/-a:Rampa za razklad tudi izgleda popolnoma nova. So jo holandci pripeljali s sabo? Najprej sem celo pomislil, da so avte razkladali v Luki.

Aja, pa še to: upam, da prav vidim - na posnetkih z Jesenic se vidi, da ima 541 dvignjen drugi pantograf. A ni predpisano, da če se vozi avte mora biti dvignjen prvi? Skurjenih streh in havb sem doslej videl že precej, pa me zanima kako je s tem.
Tono, na mojih slikah se ne vidi, ker je bil pantograf že spuščen, na Stojanovi pa se vidi, da je dvignjen, a je bil prvi vagon za lokomotiov prazen ....
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: EETC Autoslaaptrein prihaja v Slovenijo!

Odgovor Napisal/-a cokla »

milchy napisal/-a:]

Tono, na mojih slikah se ne vidi, ker je bil pantograf že spuščen, na Stojanovi pa se vidi, da je dvignjen, a je bil prvi vagon za lokomotiov prazen ....

Je bil prazen za nazaj....za v Koper pa ni bil prazen...in je gospod "majster"....vseeno vozil z zadnjim... :evil:
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: EETC Autoslaaptrein prihaja v Slovenijo!

Odgovor Napisal/-a Tono »

Mene srce boli, ko s parno vozimo mimo novih avtov, ki so naloženi za v Luko Koper. Pa se vozi počasi in iskre iz dimnika skoraj ne letijo. Ampak zadnji pantograf, pa naloženi avti, to pa pušča posledice.
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
Odgovori