Gostinska ponudba na Slovenski Železnicah

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
Odgovori
Barbarpapa1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1639
Pridružen: 09.11.2005, 22:40
Kraj: Maribor

Re: Gostinska ponudba na Slovenski Železnicah

Odgovor Napisal/-a Barbarpapa1 »

Pozdrav

Bom potrdil to, kar pravi Tono! Vem vsaj za enega, ki ga je, malo več, kot leto nazaj, občasno zaneslo na vlak 5000 (jantarjeva pot)... Čisti luksuz, res...

LP

Jože
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4117
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Gostinska ponudba na Slovenski Železnicah

Odgovor Napisal/-a mkx »

Tono napisal/-a:Halo halo, seveda obstajajo klasični klimatizirani vagoni!
:oops: Kateri, oni iz velike ali one iz male muzejske garniture?

Malo sem pozabil na tiste kose za ex-Mimaro. Ampak bistvo je v tem, da po ostalih srednje-evropskih državah (kamor smo se svoj čas tako radi prištevali) večinoma vozijo klimatizirani vlaki, pri nas pa bolj slabo - če je pri Dizastrotu notranja temperatura slučajno ugodna je pa (vsaj zunanji) hrup neznosen.
LP, Metod
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Gostinska ponudba na Slovenski Železnicah

Odgovor Napisal/-a Tono »

Teh klimatiziranih vagonov je kar nekaj, vem pa za to, ker sem na enem od njih za SŽ izvajal predavanje o klimatskih napravah in vzdrževanju. Vgrajene so Liebherjeve klimatske naprave, obstaja pa več tipov prezračevanja.
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Re: Gostinska ponudba na Slovenski Železnicah

Odgovor Napisal/-a 541 »

Mene bolj zanima, zakaj se na Pohorcu, ki ne premore klime in se potniki dobesedno kuhajo, zaračunava IC dodatek (1,70 € oziroma 1,20 €)? Za savno je to sicer še poceni ...
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Re: Gostinska ponudba na Slovenski Železnicah

Odgovor Napisal/-a 541 »

Tono napisal/-a:Teh klimatiziranih vagonov je kar nekaj, vem pa za to, ker sem na enem od njih za SŽ izvajal predavanje o klimatskih napravah in vzdrževanju. Vgrajene so Liebherjeve klimatske naprave, obstaja pa več tipov prezračevanja.
Mimare (vagoni brez kupejev, v originalu 1. razred, potem so pa jih spremenili v AB vagone čeprav sta dejansko prvi (nekdanji kadilski del) in drugi razred (nekdanji nekadilski del) povsem identična + restavracija) in pa 6 vagonov s kupeji predelanih v TVT (vozijo v Emoni).
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Gostinska ponudba na Slovenski Železnicah

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

541 napisal/-a:
Tono napisal/-a:Teh klimatiziranih vagonov je kar nekaj, vem pa za to, ker sem na enem od njih za SŽ izvajal predavanje o klimatskih napravah in vzdrževanju. Vgrajene so Liebherjeve klimatske naprave, obstaja pa več tipov prezračevanja.
Mimare (vagoni brez kupejev, v originalu 1. razred, potem so pa jih spremenili v AB vagone čeprav sta dejansko prvi (nekdanji kadilski del) in drugi razred (nekdanji nekadilski del) povsem identična + restavracija) in pa 6 vagonov s kupeji predelanih v TVT (vozijo v Emoni).
Kakor se vzame ta prvi razred; na tire so vagoni leta 1991 zapeljali kot 2. razred četudi je konfiguracija sedežev za 1. razred. Kasneje so jih res (nekaj) spremenili v 1. razred in nato okoli 2005/6 v AB, ko so hkrati ukinili kadilce na vlakih.

In klimatizirani niso samo vagoni ex Mimare, so tudi nekateri, ki slišijo na oznako Beelm (okna se ne dajo odpirat razen košček)
Goran
Barbarpapa1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1639
Pridružen: 09.11.2005, 22:40
Kraj: Maribor

Re: Gostinska ponudba na Slovenski Železnicah

Odgovor Napisal/-a Barbarpapa1 »

Pozdrav

Da se bo vedelo, kako zgleda ta vagon od Mimare (sem ga ene tri leta nazaj, ko je zašel na Jantarja, poslikal):

Slika


Kot sem napisal, zelo "cool", celo v pravem pomenu besede :D ...

LP

Jože
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Re: Gostinska ponudba na Slovenski Železnicah

Odgovor Napisal/-a 541 »

Gorchi napisal/-a:
In klimatizirani niso samo vagoni ex Mimare, so tudi nekateri, ki slišijo na oznako Beelm (okna se ne dajo odpirat razen košček)
To to tisti predelani vagoni s kupeji v TVT Maribor, če se ne motim 4x Beelm in 2x ABeelm. To je bilo nekje v času odprtja proge proti Madžarski, predvideni so bili da bodo vozili v Citadeli. Menda pa poleti MAV ni zagotavljal električnega napajanja vagonov za delovanje klime (takšna je bila uradna razlaga, zakaj niso vozili v Budimpešto). Predvideno je bilo, da se bo obnovilo še 3x po 6 vagonov, vendar se je projekt ustavil ...

Slika

Slika
Uporabniški avatar
RitterVonGhega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1431
Pridružen: 13.09.2012, 14:35
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Gostinska ponudba na Slovenski Železnicah

Odgovor Napisal/-a RitterVonGhega »

541 napisal/-a:
Gorchi napisal/-a:
In klimatizirani niso samo vagoni ex Mimare, so tudi nekateri, ki slišijo na oznako Beelm (okna se ne dajo odpirat razen košček)
To to tisti predelani vagoni s kupeji v TVT Maribor, če se ne motim 4x Beelm in 2x ABeelm. To je bilo nekje v času odprtja proge proti Madžarski, predvideni so bili da bodo vozili v Citadeli. Menda pa poleti MAV ni zagotavljal električnega napajanja vagonov za delovanje klime (takšna je bila uradna razlaga, zakaj niso vozili v Budimpešto). Predvideno je bilo, da se bo obnovilo še 3x po 6 vagonov, vendar se je projekt ustavil ...

[img]http://www.railfaneurope.net/pix/si/car ... 70_001.jpg

[img]http://www.railfaneurope.net/pix/si/car ... SZ_B_i.jpg

5x Beelm , 2x ABeelm za TVT Maribor

5x ABeelmt +1x WReelmt (SGP-Siemens)

4x BL +1x AL+1x WRl za TVT Maribor (IC Pohorje)
www.eurocitycard.blogspot.com novice in galerija..... :))
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Re: Gostinska ponudba na Slovenski Železnicah

Odgovor Napisal/-a 541 »

RitterVonGhega napisal/-a: 5x Beelm , 2x ABeelm za TVT Maribor

5x ABeelmt +1x WReelmt (SGP-Siemens)

4x BL +1x AL+1x WRl za TVT Maribor (IC Pohorje)
Torej SŽ premorejo 13 klimatiziranih vagonov, od tega je ena restavracija, ki pa tako ne vozi. Torej 12, pa Mimarine (ABeelmt) klime so že malo v letih, nad 30 stopinj ponavadi odpovejo. :wink:
Uporabniški avatar
RitterVonGhega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1431
Pridružen: 13.09.2012, 14:35
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Gostinska ponudba na Slovenski Železnicah

Odgovor Napisal/-a RitterVonGhega »

541 napisal/-a:
RitterVonGhega napisal/-a: 5x Beelm , 2x ABeelm za TVT Maribor

5x ABeelmt +1x WReelmt (SGP-Siemens)

4x BL +1x AL+1x WRl za TVT Maribor (IC Pohorje)
Torej SŽ premorejo 13 klimatiziranih vagonov, od tega je ena restavracija, ki pa tako ne vozi. Torej 12, pa Mimarine (ABeelmt) klime so že malo v letih, nad 30 stopinj ponavadi odpovejo. :wink:
ja,..

6x vagon za Pohorc je nima klimatiziranih vagonov :)
www.eurocitycard.blogspot.com novice in galerija..... :))
Uporabniški avatar
ICE
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 308
Pridružen: 02.01.2013, 10:36

Re: Gostinska ponudba na Slovenski Železnicah

Odgovor Napisal/-a ICE »

Danes na EC 151 Emona (Dunaj-Ljubljana) so bili vsi vagoni klimatizirani razen jedilnega. Ko, sem odšel v jedilni vagon mi je natakar povedal, da je moral izključiti elektriko, ko so prišli v Slovenijo in, da mi lahko postreže z sendviči,potico in pijačami razen čaja in kave. Sendivič in voda sta bila hladna, ker hladilnik in osnovna rastveljva je očitno delala na akumulator. Kasnjeje so izključil tudi luči v jedilnem vagonu. Zakaj so morali izključite elektriko v jedilnem vagonu, ko so prišli v Slovenijo? Ker v drugih, OBB in SŽ vagonih je elektrika delovala normalno.

Slika
Napetost v vagonu

Lp ICE
By InterCity Express
Uporabniški avatar
RitterVonGhega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1431
Pridružen: 13.09.2012, 14:35
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Gostinska ponudba na Slovenski Železnicah

Odgovor Napisal/-a RitterVonGhega »

ICE napisal/-a:Danes na EC 151 Emona (Dunaj-Ljubljana) so bili vsi vagoni klimatizirani razen jedilnega. Ko, sem odšel v jedilni vagon mi je natakar povedal, da je moral izključiti elektriko, ko so prišli v Slovenijo in, da mi lahko postreže z sendviči,potico in pijačami razen čaja in kave. Sendivič in voda sta bila hladna, ker hladilnik in osnovna rastveljva je očitno delala na akumulator. Kasnjeje so izključil tudi luči v jedilnem vagonu. Zakaj so morali izključite elektriko v jedilnem vagonu, ko so prišli v Slovenijo? Ker v drugih, OBB in SŽ vagonih je elektrika delovala normalno.

[url=http://www.Slikomat.com/slika/5509595.htm][img]http://www4.slikomat.com/13/0708/iga-photo-.jpg
Napetost v vagonu

Lp ICE
DANES EC 151

AMZ (OBB)
ADMPSZ (OBB)
WRMZ (OBB)
BEELM (SŽ)
BMPZ (OBB)
BEELM (SŽ)
ABEELMT (SŽ)

že vem za danes :)
www.eurocitycard.blogspot.com novice in galerija..... :))
Uporabniški avatar
ICE
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 308
Pridružen: 02.01.2013, 10:36

Re: Gostinska ponudba na Slovenski Železnicah

Odgovor Napisal/-a ICE »

RitterVonGhega napisal/-a:
ICE napisal/-a:Danes na EC 151 Emona (Dunaj-Ljubljana) so bili vsi vagoni klimatizirani razen jedilnega. Ko, sem odšel v jedilni vagon mi je natakar povedal, da je moral izključiti elektriko, ko so prišli v Slovenijo in, da mi lahko postreže z sendviči,potico in pijačami razen čaja in kave. Sendivič in voda sta bila hladna, ker hladilnik in osnovna rastveljva je očitno delala na akumulator. Kasnjeje so izključil tudi luči v jedilnem vagonu. Zakaj so morali izključite elektriko v jedilnem vagonu, ko so prišli v Slovenijo? Ker v drugih, OBB in SŽ vagonih je elektrika delovala normalno.

[url=http://www.Slikomat.com/slika/5509595.htm][img]http://www4.slikomat.com/13/0708/iga-photo-.jpg
Napetost v vagonu

Lp ICE
DANES EC 151

AMZ (OBB)
ADMPSZ (OBB)
WRMZ (OBB)
BEELM (SŽ)
BMPZ (OBB)
BEELM (SŽ)
ABEELMT (SŽ)

že vem za danes :)
Kje pa izveš kateri vagoni bodo peljali? Jaz poznam samo WagonWeb, ki se ne spreminja dnevno.

Lp ICE
By InterCity Express
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4117
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Gostinska ponudba na Slovenski Železnicah

Odgovor Napisal/-a mkx »

ICE napisal/-a:Zakaj so morali izključite elektriko v jedilnem vagonu, ko so prišli v Slovenijo? Ker v drugih, OBB in SŽ vagonih je elektrika delovala normalno.
Možno bi bilo, da je pri tem vagonu crknil pretvornik s 3kV DC na nižjo napetost (očitno so akumulatorji na 24V). Zato so morali izključiti vse požrešnejše porabnike (klima, ...).
LP, Metod
Odgovori