Avtovlak

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
amater
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 61
Pridružen: 05.08.2007, 20:41

Avtovlak

Odgovor Napisal/-a amater »

Zanima me zasedenost avtovlaka Boh. Bistrica Most na Soči, med tednom. Predvsem me zanima za tistega, ki odpelje malo čez pol deveto zutraj iz Boh. Bistrice?
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Avtovlak

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Če te ne bo kak naval Židov zafrknil,je skoraj prazen. 8)
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 12:29

Re: Avtovlak

Odgovor Napisal/-a trance0 »

A z avtovlakom se lahko pelješ tudi brez avta?
preglednik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1947
Pridružen: 20.09.2006, 15:24
Kraj: Primorska

Re: Avtovlak

Odgovor Napisal/-a preglednik »

Z avtovlakom se lahko pelješ brez avta in z avtom se lahko pelješ brez avtovlaka. Pa tudi avtovlak lahko pelje brez avtov. :)
preglednik
trocken
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 780
Pridružen: 22.12.2009, 10:55

Re: Avtovlak

Odgovor Napisal/-a trocken »

preglednik napisal/-a:Z avtovlakom se lahko pelješ brez avta in z avtom se lahko pelješ brez avtovlaka. Pa tudi avtovlak lahko pelje brez avtov. :)
... in sopotnike skrij v prtljažnik, ker če ne ti jih zaračunajo. To je svetovni unikum, zaračunajo ti ženo na sovoznikovem sedežu.
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 12:29

Re: Avtovlak

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Ja, saj se potniki v avtu pač peljejo NA vlaku zraven. Plača se na kos(avto + vsaka oseba v njem še dodatno). :lol: Če greš na trajekt, tudi plačaš prevoz avta in vseh potnikov zraven. Če greš v kamp, tudi plačaš dnevno parkirnino za avto in kampiranje po osebi na dan. :wink: Ni to noben svetovni unikum.
trocken
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 780
Pridružen: 22.12.2009, 10:55

Re: Avtovlak

Odgovor Napisal/-a trocken »

trance0 napisal/-a:Ja, saj se potniki v avtu pač peljejo NA vlaku zraven. Plača se na kos(avto + vsaka oseba v njem še dodatno). :lol: Če greš na trajekt, tudi plačaš prevoz avta in vseh potnikov zraven. Če greš v kamp, tudi plačaš dnevno parkirnino za avto in kampiranje po osebi na dan. :wink: Ni to noben svetovni unikum.
Je unikum!
Če greš z avtovlakom po Avstriji (turski predor) moraš avto zapustiti in iti v vagon, zaradi varnosti. Seveda je zraven temu primeren vagon.
Isto velja za trajekt. Avto zapustiš in greš na palubo. V kampu plačaš avto in kampiranje. Nikogar pa ne briga, koliko ljudi jaz vozim v SVOJEM avtu. Saj sem ga plačal sam, tudi čistim ga sam.
Zato si upam trditi, da je cena sestavlja milorečeno nerodno. Če so že hoteli podražiti in zaračunali potnike v avtu, naj jih vsaj OBVEZNO - ZARADI VARNOSTI naprimer , pošljejo na vagon, ki bo seveda letu 2013 primeren. Tako bi rešili problem domačih, po navadi bolj sitnih potnikov. Tistega BAATA pa naj zaračunajo po RETRO ceni (dražje), kot muzejsko vožnjo. Zraven naj prodajo kakšen spominek iz Bohinjske proge in se bo zadeva pokrila. In verjemi mi, tujci bodo v tistem vagonu kar žareli. Tako bi elegantno rešili podražitev. V imenu varnosti pač.
Cena pa naj bo sicer osnovna za avto, kombi, kamion in pika. Ker po logiki, ki izhaja iz trenutnega cenika osebnih avtov, bi morali vsakokrat stehtati tudi kamion, ki vozi mleko iz Bohinja v Kobarid.
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Avtovlak

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Glede kamiona samo ena zanimivost.Vozimo ga že leta in leta in zdaj se je ena mona,wosu,kreten,debil (za tako mono zmanjka še Nurmiju besed)spomnil da je to pa izredna pošiljka,tako da zdej cjazimo mleko 20 km/h skozi tunele itd.,itd,itd,. [-o<

Kar se Baata tiče.Če ste pametni bodite v avtu,ker je stokrat bolj varno.
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Uporabniški avatar
ŽAT32
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 27.07.2012, 16:52

Re: Avtovlak

Odgovor Napisal/-a ŽAT32 »

Zaradi odličnega :wc stanja proge bo treba tisto mleko celo pot voziti 20 na uro!

Drugače bo v M. na Soči že puter :m1
holding
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1799
Pridružen: 30.12.2006, 13:03

Re: Avtovlak

Odgovor Napisal/-a holding »

..ja, ja, že več let opažam izjemen trud v vseh vodilnih strukturah (tovorni promet, vleka, potniški promet, infra), da bi ja "zjebal" Bohinjko. Pa nabiralnik sam trikrat tedensko, pa "potnik" en let vozi, drug' let' spet ne, pa nočne prekinitve zasedenosti postaj, da ne bi slučajno komu (beri RCA) prišlo na misel, da bi vozil vlake........ #-o .....pa......sej se jim (strankam) mora s.ukat in ni čudn, da so se že skoraj vseh znebili.... =D> ...zdej so pa še tistemu edinemu kamionarju najbrž ceno nabil, saj izredna pošiljka je pa ja dražji prevoz, a ne?.... :shock: ....pa se ga bodo počas znebili.....
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Avtovlak

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Mislim da je veliko resnice na tvojem pisanju.Uničuje se namerno in to že od zlatih časov fosfatov naprej.Mislim da je prej ali slej cilj to progo zapreti ali pa vsaj omejiti na tistih nekaj Fiatov.Roko na srce,proga pa tudi ni več varna.Vsaj Gorenjski del je živa podrtija in je vprašanje časa kdaj bo nekaj zgrmelo po tleh.Ali je to tudi kajla RCA-ju!? Verjetno tudi to drži.Če mi nismo sposobni tudi drugi ne bo.
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Avtovlak

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Nurmi, upam, da ima Borsig kako zavarovanje, če se ga že matra po tej progi. Če zgrmi po tleh, da se ga lahko vsaj v red spravi za muzej...
Goran
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 12:29

Re: Avtovlak

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Smrdi po želji po zaprtju bohinjske proge, ja. Če se to kdaj uresniči, bomo izgubili najlepšo progo v državi.
mateja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 268
Pridružen: 03.12.2008, 18:42

Re: Avtovlak

Odgovor Napisal/-a mateja »

Nurmi napisal/-a:Mislim da je veliko resnice na tvojem pisanju.Uničuje se namerno in to že od zlatih časov fosfatov naprej.Mislim da je prej ali slej cilj to progo zapreti ali pa vsaj omejiti na tistih nekaj Fiatov.Roko na srce,proga pa tudi ni več varna.Vsaj Gorenjski del je živa podrtija in je vprašanje časa kdaj bo nekaj zgrmelo po tleh.Ali je to tudi kajla RCA-ju!? Verjetno tudi to drži.Če mi nismo sposobni tudi drugi ne bo.
Kje je logika, da se bohinjko uničuje, medtem ko se obnavlja progo do Kočevja? Ne me narobe razumet, sem za to, da se vse obnovi in še kaj zgradi, samo res ne razumem, zakaj obnavljat tir, ki se konča v Kočevju, in na drugi strani uničevat progo, ki vodi od Avstrije do morja ...
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Avtovlak

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Mislim da je veliko resnice na tvojem pisanju.Uničuje se namerno in to že od zlatih časov fosfatov naprej.Mislim da je prej ali slej cilj to progo zapreti ali pa vsaj omejiti na tistih nekaj Fiatov.Roko na srce,proga pa tudi ni več varna.Vsaj Gorenjski del je živa podrtija in je vprašanje časa kdaj bo nekaj zgrmelo po tleh.Ali je to tudi kajla RCA-ju!? Verjetno tudi to drži.Če mi nismo sposobni tudi drugi ne bo.
Prosim lepo, samo ne pretiravat......
Odgovori