sledilni venec

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
Nejc

sledilni venec

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Dober dan!

Imam eno vprašanje in sicer me zanima, če ima kdo kakšen načrt ali podatke dimenzij slovenskih tirnih koles in njihovih sledilnih vencev. Vem da so za vsako tirno vozilo različne dimenzije, zato je lahko od katerega koli primera, samo da je.

To namreč potrebujem, ker bi rad poskusil zmodelirati v pro engineerju - samo os in kolesa.

Hvala in L.P.
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Nekaj sem našel v arhivu. Če želiš, mi pošlji naslov.
Mogoče bo to, to.

lp
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Barbarpapa1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1639
Pridružen: 09.11.2005, 22:40
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Barbarpapa1 »

Pozdrav

Tudi mene zanima, kako točno izgleda profil kolesa v prerezu. Sem iskal na internetu (ne ravno preveč vneto :oops: ), pa sem našel samo kup mer za modelarje, ki izdelujejo ti. "vrtne" železnice (to je po svoje zelo zanimiv hobi, sploh če delaš vse iz nule). Ali imaš to papirnato dokumentacijo, ali pa jo lahko daš na net?

LP

Jože
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

A lahko kdo na hitro pove kako pripopati slikco?

Če ne bo šlo drugače pa daj mail in ti pošljem.

lp
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Dolfe napisal/-a:A lahko kdo na hitro pove kako pripopati slikco?

Če ne bo šlo drugače pa daj mail in ti pošljem.

lp
pojdi na stran http://www2.shrani.si/index.php?, vstavi sliko in jo pošlji, nato ti bo spodaj vrglo povezave, na forum prilepi tisto, kjer piše slika za forum ali nekaj takega.

To je pa tudi vse.
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

SZ 312 hvala za pomoč :oops: :D

Tu je pet poskeniranih skic. Upam da bo komu koristilo.


Slika Slika Slika Slika Slika


lp
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Barbarpapa1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1639
Pridružen: 09.11.2005, 22:40
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Barbarpapa1 »

ŠPICA!!!

Najlepša hvala. To je ta pravo....Sedaj bom pa poskusil kaj namodelirati.... :D

Da profil ni ravno enostaven, sem vedel, da je pa tako skup zložen, si pa nisem predstavljal...

LP

Jože
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Okrog kolesnih dvojic in podstavnih vozičkov imam še nekaj materijala, če morda koga zanima.

lp
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Barbarpapa1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1639
Pridružen: 09.11.2005, 22:40
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Barbarpapa1 »

Zdravo

Mene bi zanimalo! Takšne tehnične stvari so mi vedno zanimive. Bom predlagal moderatorju, da se naredi en "download" oddelek, kamor bi se takšne stvari shranile, da jih lahko po potrebi dol potegneš.

LP

Jože
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Dolfe, zdaj je prišla potreba po skicah sledilnega venca, gornje slike se pa povečane ne vidijo, ker stran ne obstaja! Imaš morda še kaj poskenirano? Če imaš, lahko prosim kar na email!

Hvala! :wink:
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Nejc, kako pa boš v Pro/E zmodeliral kolesno dvojico? Osebno bi naredil kolesa in os ločeno, pri kolesih bi naredil grobi rotated extrude in ga potem z dodatnimi posegi, t.j. raznimi cut-i obdelal do tistega, kar mora priti na koncu. Načeloma je modeliranje enega kolesa to stvar 1 ure dela, nato pa samo še v assemblyu skup združiš dve enaki kolesi in os pa si naredil. Za čas posla he he ;)

Btw, premer (nove) tekalne površine na mopedu je 1250 mm ;)

Aja pa še to. Lahko si pomagaš tudi z NEM normami o obdelavi koles, recimo NEM 311.1 in NEM310. Zlasti prvi je poln raznoraznih mer, krivin itd. ;)
Goran
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Gorchi napisal/-a:Nejc, kako pa boš v Pro/E zmodeliral kolesno dvojico?
Gorči, zdaj pa ne rabim za Proe, ampak za kolega Aneja s foruma! Namen ima izdelati lokomotivo v merilu 1:8, in sedaj je treba narediti načrte, potem pa v izdelavo! Sam mu bom namreč izdelal kolesa (struženje, brušenje, itd..) :)
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Uh šele zdej vidim, kok je to stara tema... Upam, da ti je v Pro/E šla izdelava koles, jaz sem v grobem mopeda zmodeliral v slabem mesecu. A je Anej pol opustil izdelavo mopeda v H0, bo kar maketa v 1:8? Sicer pa veliko veselja pri struženju!
Goran
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

Gorchi napisal/-a:Uh šele zdej vidim, kok je to stara tema... Upam, da ti je v Pro/E šla izdelava koles, jaz sem v grobem mopeda zmodeliral v slabem mesecu. A je Anej pol opustil izdelavo mopeda v H0, bo kar maketa v 1:8? Sicer pa veliko veselja pri struženju!
Mopeda še nisem opustil!Zdaj se še vedno mučim z fotopostopkom (rad bi da pride ven kar se da lepo).Merilo 1:8 pa sem komaj začel , zdaj bo dolga doba načrtovanja in vsega da bo to vse delovalo!
LP Anej
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Enako pri meni, tudi jaz ga še obdelujem ;) Samo merilo 1:8, tole bo pa kar veliko... Če je moped dolg približno 16m, potem bo Tvoja lokomotiva kar 2m dolga :shock: Kam pa boš postavil oz. za kaj boš imel tak model, mogoče za vrtno železnico?
Goran
Odgovori