Dogajanje na železniški postaji ponoči

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
Mičo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 351
Pridružen: 11.07.2011, 19:00

Dogajanje na železniški postaji ponoči

Odgovor Napisal/-a Mičo »

Torej, predvsem z vidika varnosti me zanima, kaj se dogaja na železniških (predvsem ljubljanski) ponoči. Večkrat sem tam čakal vlak po 22. uri, pa ni bilo nikogar, razen nekaj mladcev, ki jim je zmanjkal evro za karto za vlak. Priznam, počutil sem se malo nelagodno... Kako varnostnik ponoči skrbi za varnost, ali ima redne obhode?

Poleti večkrat tudi kakšni popotniki prespijo v podhodu železniške ali pa na klopeh na peronih... Še pred dnevi sem videl enega čisto zadekanega na klopi. Enega pa videl tudi zadnjič v hudem mrazu. :cry:

V poslopju naše lokalne postaje pa sem enkrat naletel na mladce, ki so tam popivali čez noč in so šli z mano na prvi jutranji vlak. Kaj sploh lahko stori prometnik v primeru npr. popivanja v postajnem poslopju?
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4763
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Dogajanje na železniški postaji ponoči

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Mičo, če samo pijančujejo je čisto "sprejemljivo". Sam imam malo slabše izkušnje z vročekrvnimi mladci. Kakih 10 let nazaj so na postajališču Lj-Polje verjetno veseljačili in razgrete glave so razmetale litoželezne pokrove (stanje naslednji dan). En je verjetno končal na progi, ker je večerni ICS iz Mb (slučajno Siemens) naletel na nekaj, je počilo ko vrag, vlak je obtičal, sam sem jo pa po ene 20 minutah odmahal s prtljago lepo peš domov. To je pa res "nesprejemljivo". Sicer pa je mularija že iztirila kakšen vlak s polaganjem kamenja (Črnuče-Ježica).

kako pa naj ukrepa uslužbenec na postaji je pa zahtevno vprašanje, potrebo je namreč mnogo psihologije. V skrajni fazi pa lahko pokliče naše vrle varnostno policijske sile, pa se bojim da je to samo kratkoročna rešitev.

LPL
Uporabniški avatar
ŽAT32
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 27.07.2012, 16:52

Re: Dogajanje na železniški postaji ponoči

Odgovor Napisal/-a ŽAT32 »

Ljubitelj napisal/-a: V skrajni fazi pa lahko pokliče naše vrle varnostno policijske sile
.....ki jih dolgo ne bo, ko pa bodo, se prej peljejo tri kroge okoli postaje. S prižgano sireno seveda, da mularija lahko pravočasno pobegne :evil:
Signal
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1826
Pridružen: 24.01.2008, 9:37
Kraj: Maribor - levi breg

Re: Dogajanje na železniški postaji ponoči

Odgovor Napisal/-a Signal »

MMG, v YU je bilo drugače, vsaj v Mb.

Na železniški postaji sta "obratovali" postaji mejne in železniške milice. Običajno so se miličniki s slednje potrudili in odstranili pijane razgrajače, ki so rogovilili po peronih in v kolodvorski restavraciji.
S strani železnice je za red skrbel reditelj v železničarski uniformi, ozaljšani z rdečim trakom na rokavu.

Kljub velikemu pretoku potnikov je bila železniška postaja Mb razmeroma varen kraj.
Prijeten preostanek dneva
Signal
Uporabniški avatar
ŽAT32
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 27.07.2012, 16:52

Re: Dogajanje na železniški postaji ponoči

Odgovor Napisal/-a ŽAT32 »

Danes pa dobiš na hitro natisnjen in plastificiran pildek -kukr izkaznico- kjer piše, da imaš pravico zganjati redarja na železniškem območju. In ko ga razgrajačem pokažeš, jih pol plane v jok, nekaj jih kliče mamice, ostali pa lepo prosijo, da jih ne prebutaš.

Ja pa ja :evil: :evil:
garfield
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 31
Pridružen: 15.05.2010, 12:10

Re: Dogajanje na železniški postaji ponoči

Odgovor Napisal/-a garfield »

Za določene osebke so zanimive žice na ranžirnih in potniških postajah, ki povezujejo tirnice, kretnice itd. Ali je s tem še kaj težav ali so se rešile...
Uporabniški avatar
ŽAT32
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 27.07.2012, 16:52

Re: Dogajanje na železniški postaji ponoči

Odgovor Napisal/-a ŽAT32 »

garfield napisal/-a:Za določene osebke so zanimive žice na ranžirnih in potniških postajah, ki povezujejo tirnice, kretnice itd. Ali je s tem še kaj težav ali so se rešile...
Verjetno misliš ozemljilne vrvi?
Marsikje ni več težav z njimi (jih ni več), je pa vse več raznih kablov, predvsem v kabelskih koritih, ki imajo eno čudno bolezen. Čez noč izginejo :mrgreen:
SIMY
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 948
Pridružen: 20.02.2006, 20:29
Kraj: Štajerska

Re: Dogajanje na železniški postaji ponoči

Odgovor Napisal/-a SIMY »

Na lj. žel. postaji

http://www.slovenskenovice.si/crni-scen ... ezali-vrat" onclick="window.open(this.href);return false;
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Dogajanje na železniški postaji ponoči

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

SIMY napisal/-a:Na lj. žel. postaji

http://www.slovenskenovice.si/crni-scen ... ezali-vrat" onclick="window.open(this.href);return false;
To ni bilo ponoči, je bilo kar okol 14h...
Goran
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 12:29

Re: Dogajanje na železniški postaji ponoči

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Je fant preživel? So že našli storilca? Jaz sem ravno uro in pol po tem dogodku prispel na tir 3a z vlakom iz Ježice, ko je na železniški postaji še mrgolelo policajev pa mi ni bilo nič jasno kaj se je zgodilo.
railfan
Kurjač
Kurjač
Prispevkov: 47
Pridružen: 06.02.2009, 10:29

Re: Dogajanje na železniški postaji ponoči

Odgovor Napisal/-a railfan »

Po meni znanih informacijah je fant izven življenjske nevarnosti, storilec pa naj bi bil njegov kolega, ki so ga kasneje našli v Celju. Razlog za dogodek naj bi bil osebni obračun.
garfield
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 31
Pridružen: 15.05.2010, 12:10

Re: Dogajanje na železniški postaji ponoči

Odgovor Napisal/-a garfield »

Ja kar se tiče kabelskih korit, pa v zadnjih letih projektiramo tudi, kako zadevo zaščititi tako, da je enostavno za dostop v primeru vzdrževanja po drugi strani pa oteženo za "kabelske mojstre".

Ker so tile mojstri dandanes vrhunsko opremljeni (ščipalke za beton-železo, udarni vijačniki, baterijske rezalke, vrtalke...)

Kot najboljša zaščita se je pokazala zaščita iz trdnih gumijastih mas, saj pri tem odpade večina rezalnih orodij (zapackanje rezil...)

Kar se tiče pa Policije je pa tako, da raje malo počakajo, kot da jih dobijo z ukradenimi predmeti.
kvak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 386
Pridružen: 18.07.2009, 16:34

Re: Dogajanje na železniški postaji ponoči

Odgovor Napisal/-a kvak »

policisti oziroma inkasanti so usposobljeni samo za radarje in balončke!!!
363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1420
Pridružen: 06.09.2006, 18:28

Re: Dogajanje na železniški postaji ponoči

Odgovor Napisal/-a 363 »

Mičo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 351
Pridružen: 11.07.2011, 19:00

Re: Dogajanje na železniški postaji ponoči

Odgovor Napisal/-a Mičo »

Sem mislil, da se vagoni, ki so v uporabi ponoči zaklepajo? Nisem mislil, da se drogirajo na njih...
Odgovori