Mala hiška ob progi Grobelno-Šentjur

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
Odgovori
vselic
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 80
Pridružen: 17.08.2009, 22:57

Mala hiška ob progi Grobelno-Šentjur

Odgovor Napisal/-a vselic »

Zdravo, ker sem navdušenec železnice že od otroštva, si na nekatera vprašanja iz otroštva danes lahko odgovorim predvsem s pomočjo vašega foruma. No ker sem že kot otrok veliko taval po Grobelnem, sem se spomnil na majhno hiško ( rumena ali rdeča ali celo kakšne druge barve - niti ni važno? ne spomnim se točno ), ki je stala na tej relaciji verjetno kakšne 10-15 let nazaj in sicer točno za današnjim znakom za progovno hitrost ( 160, 140, 100 ) oz. še natančneje za tistim podolžnim pravokotnim belim znakom s karo na čelu, če seveda gledamo v smeri Šentjurja. :) Vem da je tam očitno bil vseskozi neke vrste prometnik, vendar še danes nimam pojma kaj bi tam počel in čemu je bil namenjen. Danes te hiške več ni, ostajajo pa vprašanja in sem prepričan da boste imeli odgovore.
Seveda se že vnaprej zahvaljujem za odgovore in vas lepo pozdravljam
Vaš uporabnik VSELIC
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Mala hiška ob progi Grobelno-Šentjur

Odgovor Napisal/-a cokla »

Tam je bil kretnik. Prestavljal je kretnice s pomočjo kretniških vzvodov in signale s pomočjo signalnih vzvodov, skrbel za kretnice in spremljal mimo vozeče vlake.Z menjavo varnostnega sistema na postaji je kretnik postal nepotreben in hiško so podrli.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
vselic
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 80
Pridružen: 17.08.2009, 22:57

Re: Mala hiška ob progi Grobelno-Šentjur

Odgovor Napisal/-a vselic »

Hmmm tole mi je pa res zanimivo in mi je celo rahlo žal da nisem takrat naredil kakšne fotke ( samo kako le, če sem se še hodit komi naučil :mrgreen: )
Odgovori