Statistika

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
Odgovori
KOLESAR
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 34
Pridružen: 21.07.2013, 11:20
Kraj: Goriška

Statistika

Odgovor Napisal/-a KOLESAR »

Pozdrav,
sem novejši na tem forumu in vas večine ne poznam. Pa me zanima sledeče:

Koliko od vas forumašev je dejansko zaposlenih na SŽ?
Koliko vas je od tega dejansko strojevodij, sprevodnikov, ..., pač kateri poklici so najbolje zastopani?

Hvala za vaše odgovore. :D
KOLESAR
Uporabniški avatar
Čišo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 704
Pridružen: 29.10.2005, 17:41
Kraj: Bohinjska železnica

Re: Statistika

Odgovor Napisal/-a Čišo »

Nekateri na železnici nismo redno zaposleni, pa občasno na njej vseeno delamo ... Po železniški darwinologiji spadamo med glodavce, natančneje med hrčke :D Kaj več o tem ti lahko pove npr. @Tono. Upam pa, da ti bodo tudi čistokrvni predstavniki železniške rase pomagali sestaviti tvojo statistiko; v dveh dneh ti ni še nihče odgovoril. Morda pa se bojijo, da postaneš tudi ti hrček in se priglodaš v kakšno dobro varovano luknjo ... :)
Tako počasi se prebujamo ...
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4298
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Statistika

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

Izbrisano... :!:
Zadnjič spremenil Re 4/4, dne 13.01.2014, 14:56, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Statistika

Odgovor Napisal/-a Tono »

Malo pojasnilo:

sicer spadam med hrčke (osebe, ki niso zaposlene na SŽ), poleg svoje redne službe pa uradno kot strojevodja/kurjač parnih lokomotiv oz. strojevodja dizlov delam na ozkotirni železnici v Stainzu v Avstriji.

Lp,

Tono
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Statistika

Odgovor Napisal/-a cokla »

Re 4/4 napisal/-a:Ajde na oko, nima kej bit :lol:

Strojevodje so: Mojster_Strojevodja, Cokla, Nurmi, Igor72, Holding, ex Dolfe (v penziji), Jembah (ki ga tut ni več gor), Hulk, 1216-001.... upam da ni kdo preveč gor :oops:

Tono in kompanija so na pari

Pa še bi se našlo :D
@Holding...dobrodošel v naše vrste...
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Re: Statistika

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

Meni se bolj poraja vprašanje zakaj bi bila taka statistika potrebna, ima kakšno relavantnost z delovanje foruma in odgovori?
In kaj bi Nataša Pirc Musar kej porekla na to :-k :-k

@ Re 4/4: ne vem, so se vse osebe strinjale, da jih javno opredeliš kdo je kaj in kje?
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Statistika

Odgovor Napisal/-a cokla »

Mojster_Strojevodja napisal/-a:Meni se bolj poraja vprašanje zakaj bi bila taka statistika potrebna, ima kakšno relavantnost z delovanje foruma in odgovori?
In kaj bi Nataša Pirc Musar kej porekla na to :-k :-k

@ Re 4/4: ne vem, so se vse osebe strinjale, da jih javno opredeliš kdo je kaj in kje?
Ne razburjaj še šefe....eni pač ne vejo ( ali nočejo vedet )..... :)o~~
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4298
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Statistika

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

Mojster_Strojevodja napisal/-a:

In kaj bi Nataša Pirc Musar kej porekla na to :-k :-k


@ Re 4/4: ne vem, so se vse osebe strinjale, da jih javno opredeliš kdo je kaj in kje?


Javno so se opredelile že same: Indirektno lahko bi rekel celo direktno...

jbg ko prideš na net gre anonimnost k vragu.


Sem pobriso da ne bo še kake hude krvi

Pirčeva ne bi rekla nič eno je vzdevek eno pa ime in priimek, katerih pa nisem imenoval.
Dovolj zgovorno?
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Re: Statistika

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

Re 4/4 napisal/-a:
Mojster_Strojevodja napisal/-a:

In kaj bi Nataša Pirc Musar kej porekla na to :-k :-k


@ Re 4/4: ne vem, so se vse osebe strinjale, da jih javno opredeliš kdo je kaj in kje?


Javno so se opredelile že same: Indirektno lahko bi rekel celo direktno...

jbg ko prideš na net gre anonimnost k vragu.


Sem pobriso da ne bo še kake hude krvi

Pirčeva ne bi rekla nič eno je vzdevek eno pa ime in priimek, katerih pa nisem imenoval.
Dovolj zgovorno?
Sicer nikjer nisem omenil, da je potrebno kaj brisati (če bi bilo že kaj ne tem bi se lahko sam poslužil mehanizmov), samo mogoče pa se želim sam odločit, da nekomu oz. v neki objavi definiram kaj sem in kje sem zaposlen.

Še zmeraj pa zakaj, je to pomembno (statistika), recmo, da smo na železničarskem forumu, in nam je vsem nekje skupna železnica, je potrebna delat statistiko kdo je kaj :-k

MMG:
Ponosno: strojevodja, SŽ-VIT (sej bi še personalno številko napisal, pa se je mi je dosedaj še ni dal naučil na pamet)
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Statistika

Odgovor Napisal/-a cokla »

Mojster_Strojevodja napisal/-a:
MMG:
Ponosno: strojevodja, SŽ-VIT (sej bi še personalno številko napisal, pa se je mi je dosedaj še ni dal naučil na pamet)
:thumbupl
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Re: Statistika

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

cokla napisal/-a:
Mojster_Strojevodja napisal/-a:
MMG:
Ponosno: strojevodja, SŽ-VIT (sej bi še personalno številko napisal, pa se je mi je dosedaj še ni dal naučil na pamet)
:thumbupl
Sem pretiraval a ne :-k

No ja no, včasih ne tolk ponosno, ko bi se najraje skriv v najtemnejši kotiček slovenskega železniškega omrežja.
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4118
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Statistika

Odgovor Napisal/-a mkx »

KOLESAR napisal/-a:Koliko od vas forumašev je dejansko zaposlenih na SŽ?
Koliko vas je od tega dejansko strojevodij, sprevodnikov, ..., pač kateri poklici so najbolje zastopani?
Po moje v statistiki manjka še nekaj drugih, zelo relevantnih, podatkov. Vsaj še številka čevljev in barva gat. #-o

Po mojem mnenju je sicer za bralca foruma kar dobro vedeti, kakšen profesionalni (ali neprofesionalni) odnos ima pisec nekega prispevka do železnice. To (ob pomanjkanju drugih kriterijev) pomaga pri vrednotenju teže samega prispevka, saj naj bi odgovor nekoga, ki se z nekim določenim področjem ukvarja profesionalno, bil kompetentnejši. Žal temu pri prav vseh piscih ni tako ...

Je pa res, da z (mnogo) kritičnega branja človek sčasoma sam razbere, kdo je kompetenten za kaj ... in potem sam pri sebi višje ali nižje vrednoti prispevke pisca glede na temo samega prispevka ... sam glede maket recimo uporabniku <piiip> ne verjamem prav dosti. Ups, malo je manjkalo da bi napisal vzdevek uporabnika :mrgreen:
LP, Metod
KOLESAR
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 34
Pridružen: 21.07.2013, 11:20
Kraj: Goriška

Re: Statistika

Odgovor Napisal/-a KOLESAR »

Pozdrav
mogoče nisem izbral ravno pravšnjega naslova za temo. :?
Se opravičujem, pač nisem hotel direktno izvedeti, kdo je v kakšnem poklicu, hotel sem le malo povprašati, kako so zastopani poklici.
V bistvu sem hotel tudi povprašati, če je kdo (izmed forumašev) moje starosti, je doma iz Goriške okolice in ga seveda zanima železnica. :D
Hvala za odgovore
KOLESAR
Odgovori