Oddaje

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Oddaje

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

Predlagam, da v tej temi pišemo in objavljamo, kdaj bodo kakšne oddaje o železnicah, tako pravih kot modelnih.
Nocoj na TV Slovenija 2, ob 19:55, Zgodbe legendarnih stvari-Male železnice.
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

Lepa oddaja na TV nacionalki, ampak škoda, ker jih je tako malo, ali skoraj nič.
Na tujih TV programih je takšnih in podobnih oddaj na temo malih železnic zelo veliko.
Kljub temu, da je bila posneta že 2001 je bila vredna ogleda. V oddaji je bil predstavljen najstarejši in eden izmed najkvalitetnejših serijskih izdelovalcev modelnih železnic - Märklin iz Göppingena, ki pa je tudi najbolj cenjen med ljubitelji, še posebaj pa zbiralci po celem svetu.
Poleg maket, diaram in Marxovih cenenih plastičnih modelov so bili v glavnem predstavljeni modeli izdelani iz kovine.
Podobne oddaje bodo zagotovo deležne ogleda večina ljubiteljev malih in velikih železnic tudi v prihodnje. Pa tudi vsi ki to niso, bodo radi pogledali. Zato uredniki TV hiš kar korajžno se lotite podobnih projektov, da boste imeli večjo gledanost.
Uporabniški avatar
jure80
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1120
Pridružen: 08.06.2006, 20:59
Kraj: Ljubljana - Žalec

Odgovor Napisal/-a jure80 »

Škoda, ker je pri nas tako malo oddaj o železnicah, tako da so te redke oddaje zelo dobrodošle :)
LP
Izidor
Florjan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 659
Pridružen: 16.11.2005, 18:56
Kraj: Šmartno pri Litiji

oddaje o železnicah na tv

Odgovor Napisal/-a Florjan »

Moje prepričanje je, da na tv zelo radi in hitro pokažejo le negativne stvari in če se le da, še malo bolj dramatično in površno:cry: :x
O pozitivnih stvareh in vsakdanjiku pa nič. Oddajo sem si zelo dobro ogledal in je naredila name zelo močan vtis. Pred nekaj dnevi je bila oddaja o maketni železnici na sat-tv , mislim da na N tv katere maketa je zelo velika, ampak zaradi vklopa na program na koncu oddaje ne vem v katerem kraju , je pa vsekakor v Nemčiji. Upam, da bo kdaj ponovitev.
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

na nemških satelitskih programih je kar veliko oddaj o železnici in maketah železnice, po mojih izkušnjah so to : SWF, MDR, VOX, SAT1, 3sat .... pa še nekateri .... no novi BAhn-TV pa itak predvaja samo oddaje o železnici ...
IC-Pohorje503

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

tudi lahko živo na internetu-->

http://www.bahntv-online.de/btvo/site/ je zelo lepo!

Lp
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

Na tem forumu smo že pisali nekaj o tem :wink:
http://www.vlaki.info/forum/viewtopic.php?t=780
Drugač je pa zanimivosti na tujih TV programih ogromno.
Takšne oddaje, kot je bila včeraj na TV2 o malih železnicah bi koristila tako TV hiši, ki bi ji povečala gledanost (danes sem dobil veliko pozitivnih komentarjev s strani ljudi, ki jih do sedaj to sploh ni zanimalo), kot tudi za SŽ, saj gre za promocijo pravih železnic.

Veliki fantje na SŽ ali se še spominjate debat: "kaj storiti, da se bo povečalo število potnikov" :?:
:idea: :idea: Ravno pri malih železnicah se skriva potencial za to :shock:
Mehano ima lep slogan "Skozi igro v življenje"
Pa da še citiram butla, k' ga je mojstr veselo dol zabrisov:
mogoče me je dobro jemati resno :wink:

Upam, da sem kateremu odpru oči :wink: :wink:
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

kit napisal/-a:Na tem forumu smo že pisali nekaj o tem :wink:
http://www.vlaki.info/forum/viewtopic.php?t=780
To je bila čist prehuda debata za navadne smrtnike. Nismo dohajali. press


Drugač je pa zanimivosti na tujih TV programih ogromno.
Takšne oddaje, kot je bila včeraj na TV2 o malih železnicah bi koristila tako TV hiši, ki bi ji povečala gledanost (danes sem dobil veliko pozitivnih komentarjev s strani ljudi, ki jih do sedaj to sploh ni zanimalo), kot tudi za SŽ, saj gre za promocijo pravih železnic.

Veliki fantje na SŽ ali se še spominjate debat: "kaj storiti, da se bo povečalo število potnikov" :?:
:idea: :idea: Ravno pri malih železnicah se skriva potencial za to :shock: ..
Tako! Veliki fantje, sedaj veste kaj morate storiti. Igrače v roke pa vežbat. Brez ugovarjanja!. press
Mehano ima lep slogan "Skozi igro v življenje"..


In kje je že Mehano sedaj?. press
Pa da še citiram butla, k' ga je mojstr veselo dol zabrisov:
mogoče me je dobro jemati resno :wink:


Gliha vkup štriha. press
Upam, da sem kateremu odpru oči :wink: :wink:



Dokončno vsi spregledali. press Slika
Zadnjič spremenil Dolfe, dne 07.01.2007, 8:35, skupaj popravljeno 1 krat.
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

Dolfe .... Mehano oz delavci v Mehanu imajo dopust, najbolj verjetno jutri začnejo delat ......
saj se najbrž spomniš, da je v velikem delu Z. Evrope tako, da imajo v glavnem delavci, ki niso vezani na neprekinjen proces dela dopust nekako od božiča do kraljev. ... :P
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Delavci bodo vsekakor srečni, če bodo imeli kaj delat. Če bodo pa za svoje delo dobili tudi plačilo, bodo pa na konju.

V kar pa ne verjamem preveč. Zadnji dogodki, -tako mediji, vsekakor niso obetavni. :?

Žalostno in kruto. press
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

Dolfe napisal/-a:
kit napisal/-a:Na tem forumu smo že pisali nekaj o tem :wink:
http://www.vlaki.info/forum/viewtopic.php?t=780
To je bila čist prehuda debata za navadne smrtnike. Nismo dohajali. press


Drugač je pa zanimivosti na tujih TV programih ogromno.
Takšne oddaje, kot je bila včeraj na TV2 o malih železnicah bi koristila tako TV hiši, ki bi ji povečala gledanost (danes sem dobil veliko pozitivnih komentarjev s strani ljudi, ki jih do sedaj to sploh ni zanimalo), kot tudi za SŽ, saj gre za promocijo pravih železnic.

Veliki fantje na SŽ ali se še spominjate debat: "kaj storiti, da se bo povečalo število potnikov" :?:
:idea: :idea: Ravno pri malih železnicah se skriva potencial za to :shock: ..
Tako! Veliki fantje, sedaj veste kaj morate storiti. Igrače v roke pa vežbat. Brez ugovarjanja!. press
Mehano ima lep slogan "Skozi igro v življenje"..


In kje je že Mehano sedaj?. press
Pa da še citiram butla, k' ga je mojstr veselo dol zabrisov:
mogoče me je dobro jemati resno :wink:


Gliha vkup štriha. press
Upam, da sem kateremu odpru oči :wink: :wink:



Dokončno vsi spregledali. press Slika
Dolfe ne mislm se zapenat s tabo, ampak zgleda nisi razumu mojga pisana :shock: :shock:
Napišem ti lahko, da nekaterih reči (ozadij) ne veš, ali jih ne znaš razumeti, zato ti priporočam, da tudi kdaj kaj vprašaš, saj ni nihče tako pameten, da bi vse vedel, tudi jaz ne vem čisto vsega :!: :!:
Zato te prosm ne meč vsega v en koš
Dolfe napisal/-a:Delavci bodo vsekakor srečni, če bodo imeli kaj delat. Če bodo pa za svoje delo dobili tudi plačilo, bodo pa na konju.

V kar pa ne verjamem preveč. Zadnji dogodki, -tako mediji, vsekakor niso obetavni.

Žalostno in kruto. press
Kar se pa pisanja v cajtngah tiče v zvezi z Mehanom je pa vse mal za lase prvlečen. Saj tko al' tko vsi vemo, da nekateri novinarčki pišejo vse mogoče stvari, kar jim pride pod roke, sam da je zanimiv, da so večje naklade, pa da je večji zaslužek.
Zaenkrat je še vlik aktivnih novinarjev ki imajo miselnost iz prejšnega režima. Sicer pa tudi obstaja parola iz teh časov: "Sedemkrat napiši laž in postala bo resnica"................
Zadnjič spremenil kit, dne 07.01.2007, 11:04, skupaj popravljeno 1 krat.
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

Dolfe :old več sem ti pa poslal v ZS :pc2
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

kit napisal/-a:Dolfe :old več sem ti pa poslal v ZS :pc2
Ne piši mi več zasebnih sporočil. :!:

Sploh pa ne nekih groženj. :evil:
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

Dolfe napisal/-a:
kit napisal/-a:Dolfe :old več sem ti pa poslal v ZS :pc2
Ne piši mi več zasebnih sporočil. :!:

Sploh pa ne nekih groženj. :evil:
Ne želiš komunicirati "Žalostno"
Zakaj pa so zasebna sporočila :?: :?:


Sploh niso bile grožnje, ampak argumenti :!: :!:

A bi rad vzpostavu diktaturo :?: :?:
Na takšnem forumu potem nimamo več kaj iskat, zato ker ne mislm nobenmu lezt v r.......... :!:
Dilfe za tako ravnanje bi blo častn, da vrneš status
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

Fantje, prosim vas, ne se kregat. Nočem, da šef zaklene temo.
Odgovori