NOVO Vozni red 2015/16

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
Odgovori
railfan
Kurjač
Kurjač
Prispevkov: 47
Pridružen: 06.02.2009, 10:29

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a railfan »

TGV Lyria napisal/-a:
bugear napisal/-a:ČD jih še vedno imajo.
Ma nemoj! Pred 6 leti sem na vseh pultih na praški glavni postaji spraševal za tiskani vozni red (za mojo zbirko), pa je bilo povsod "nemamo!" :evil: :evil:
Dve leti nazaj sem v Pragi dobil zloženke voznega reda Praga-Brno/Breclav in v Krakovu tudi nekaj zloženk o povezavah z okolico in malo širše. Knjig voznih redov nikoli ne kupujem, če se le da pa vzamem te gratis zloženke voznega reda.
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4298
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

Tudi SBB še tiska.
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2567
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

A ja, če ste mislili na take zloženke za vsako progo posebej ali pa mini vozne rede za določeno območje, to imajo seveda vsi. DB ima recimo Stadteverbindungen (povezave iz mest - gre za odhode/prihode na določeno postajo in povezave) za vsako večjo postajo. Tudi drugje se dobijo vozni redi za posamezno progo.
Moji prejšnji zapisi pa so ciljali na kompletne voznoredne knjige (nemško Kursbuch), ki pa jih le še s težavo najdemo, vsaj v srednji in zahodni Evropi.
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4298
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

TGV Lyria napisal/-a: Moji prejšnji zapisi pa so ciljali na kompletne voznoredne knjige (nemško Kursbuch), ki pa jih le še s težavo najdemo, vsaj v srednji in zahodni Evropi.

http://www.sbb.ch/fahrplan/gedruckte-fa ... sbuch.html
Gusar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1349
Pridružen: 28.06.2012, 23:12

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a Gusar »

Češke železnice ga izdajo vsako leto. Od petka dalje je v prodaji tudi že nov vozni red, ki si ga je možno brezplačno naložiti z njihove spletne strani. Se mi zdi skoraj neverjetno, da ga ne bi imeli na glavni praški postaji.

Slika
bugear
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 121
Pridružen: 24.04.2009, 20:33
Kraj: Češka

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a bugear »

Gusar napisal/-a:Se mi zdi skoraj neverjetno, da ga ne bi imeli na glavni praški postaji.
Meni pa ne, če ga poskušal dobiti pozneje po začetku veljavnosti. Lahko se zgodi, da na nekaterih postajah zmanjka.
"Milovat tě budu stale,
děkuju za krásný rok"!
Mičo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 352
Pridružen: 11.07.2011, 19:00

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a Mičo »

Na spletni strani SŽ je vnešen nov vozni red (vpišete vstopno in izstopno postajo in datum, ki je po 12.12.).
Uporabniški avatar
sikos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1038
Pridružen: 28.01.2012, 20:10
Kraj: Dolenjska

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a sikos »

Na relaciji Trebnje - Sevnica so uvedli nov vlak, RG 618 z odhodom ob 5:40 iz Trebnjega. Na progi Metlika - Novo mesto - Ljubljana pa imamo le 1 RG vlak, v obratni smeri pa bora 2. #-o Namesto da bi uvedli še kakšen RG vlak, uvajajo vlake med Črnomljem in Novim mestom, ter Novim mestom in Trebnjem...

Pa še to, prej omenjeni RG vlak je le 3! minute hitrejši od LP vlaka!
Danes storite prijazno dejanje "kar tako". Kadar naredite nekaj dobrega za druge, postanete sami srečnejši.
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 12:29

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Bodi vesel, da ni tri minute počasnejši. :mrgreen: Po mojem je ob trenutnem stanju proge(beri: zastarelost SVN, kretničarji na biciklih itd.) odsek LJ-NM že preveč zaseden, da bi lahko uvedli več regionalnih vlakov, ki bi bili občutno hitrejši od navadnih lokalcev. Podoben problem je na kamniški progi, ne vem, če je tam še kaj dosti prostora, da bi lahko ponudili kaj več hitrejših regionalnih vlakov, kot jih ponujajo zdaj.
Uporabniški avatar
sikos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1038
Pridružen: 28.01.2012, 20:10
Kraj: Dolenjska

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a sikos »

trance0 napisal/-a:Bodi vesel, da ni tri minute počasnejši. :mrgreen: Po mojem je ob trenutnem stanju proge(beri: zastarelost SVN, kretničarji na biciklih itd.) odsek LJ-NM že preveč zaseden, da bi lahko uvedli več regionalnih vlakov, ki bi bili občutno hitrejši od navadnih lokalcev. Podoben problem je na kamniški progi, ne vem, če je tam še kaj dosti prostora, da bi lahko ponudili kaj več hitrejših regionalnih vlakov, kot jih ponujajo zdaj.
Se strinjam s tabo, ampak fora je tudi v tem, da vlaki ustavljajo na postajah kjer potnikov sploh ni... Lahko bi bili tudi LP vlaki hitrejsi, ce nebi po 10, 15 minut stali na postaji samo zaradi krizanja, ampak resitev tega zahteva uskladitev voznih redov...
Danes storite prijazno dejanje "kar tako". Kadar naredite nekaj dobrega za druge, postanete sami srečnejši.
Uporabniški avatar
OBB
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 283
Pridružen: 10.02.2014, 20:30
Kraj: Podbrdo

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a OBB »

Z novim voznim redom dobimo novo povezavo iz Nove Gorice v Ljubljano insicer vlak ki ima prihod na Jesenice ob 9:36 ima novo vezo z vlakom ki odpelje v Ljubljano ob 9:46 in v Ljubljani je ob 10:59 :thumbupl :thumbupr . Škoda pa je da ta vlak vozi samo ob delavnikih in ne ob sobotah in nedeljah :(
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2567
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

OBB napisal/-a:Z novim voznim redom dobimo novo povezavo iz Nove Gorice v Ljubljano insicer vlak ki ima prihod na Jesenice ob 9:36 ima novo vezo z vlakom ki odpelje v Ljubljano ob 9:46 in v Ljubljani je ob 10:59 :thumbupl :thumbupr . Škoda pa je da ta vlak vozi samo ob delavnikih in ne ob sobotah in nedeljah :(
Na to pa sploh nisem bil pozoren. Pa res! Hvala Bogu! [-o< [-o<
Uporabniški avatar
OBB
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 283
Pridružen: 10.02.2014, 20:30
Kraj: Podbrdo

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a OBB »

Lepo je da so se malo naprej premaknili lahko bi še kakšen vlak uvedli. Me pa zanima kakšna bo sestava tega vlaka iz Js do Lj. Škoda niso uvedli kakega mednarodnega vlaka cez bohinjko, to bi bilo lepo videt.
trocken
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 783
Pridružen: 22.12.2009, 10:55

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a trocken »

To je pa res prvič, odkar pomnim, da ima ta vlak zvezo z Ljubljano! Nikoli je ni imel, še v rajnki Jugi ne. Vsaj kar se jaz spomnim. Bravo SŽ =D>
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 12:29

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Na relaciji KK-LJ in obratno bistvenih sprememb ni. So se pa spremenili vozni časi nekaterih vlakov, večinoma so malce daljši, recimo EN 498 ima ob istem številu postankov čas vožnje za 3 minute daljši, LP 2278 je za minuto počasnejši itd.
Odgovori