NOVO Vozni red 2015/16

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
Odgovori
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4292
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

Matevz96 napisal/-a:
cokla napisal/-a:
dare20 napisal/-a:Poglej COKLA. Nikjer ne piše, da so vlaki edino prevozno sredstvo in bodo ljudje iskali zaradi določenih psiholoških nagnenj ampak bo vsak gledal tisto, kar prvo vidi. Še več, če nebo natančno vedel ali je zanesljivo prevozno sredstvo se sploh ne bo odločil. Prav to pa povzroča, da je mednarodni promet v Sloveniji v zatonu, saj celo Nemci že uporabljajo Avtobuse da nadomestijo prevoze z vlaki. Pa če si priznava ali ne.

Še vedno ne vem, kaj ima to z iskalnikom voznih redov?
oddebeljen del.
In kako z voznim redom izvem ali je prevozno sredstvo zanesljivo?

Kolikor jaz razumem definicijo zanesljivost: Da, če se usedem na prevozno sredstvo, me bo to pripeljalo na cilj brez okvar, zastojev, nesreče. In kako naj to najdem v iskalniku voznih redov?

Sicer pa Nemci zamenjujejo vlake z avtobusi samo na CNL liniji, drugo je razširitev ponudbe. Ostale linije ostajajo.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a cokla »

Re 4/4 napisal/-a: In kako z voznim redom izvem ali je prevozno sredstvo zanesljivo?

Kolikor jaz razumem definicijo zanesljivost: Da, če se usedem na prevozno sredstvo, me bo to pripeljalo na cilj brez okvar, zastojev, nesreče. In kako naj to najdem v iskalniku voznih redov?

Sicer pa Nemci zamenjujejo vlake z avtobusi samo na CNL liniji, drugo je razširitev ponudbe. Ostale linije ostajajo.
Kot v avto sedeš tudi ne veš ali boš prišel na cilj brez težav...če ne razumeš, da je VSAK promet "živ" in s tem ni imun na nepredvidene dogodke - potem je bolje, da si doma. Ne govorim osebno o tebi; temveč globalno.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4292
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

cokla napisal/-a:če en razumeđ...
Razumem, samo še vedno ne vem kako naj najdem zanesljivost v voznem redu, ki je na vprašanje odebeli Matevž96?

Me je pa zmotilo še nekaj.
dare20 napisal/-a:Sem slučajno zasledil, da bo celo vozil iz Ljubljanske Avtobusne postaje in bo z prestopanjem možno potovati do 200 mest po Europi.
Z interrailom lahko potuješ iz Ljubljanske železniške postaje v vsako vas v tujini, ki ima železniško postajo. :lol:
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4113
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a mkx »

Re 4/4 napisal/-a:
dare20 napisal/-a:Sem slučajno zasledil, da bo celo vozil iz Ljubljanske Avtobusne postaje in bo z prestopanjem možno potovati do 200 mest po Europi.
Z interrailom lahko potuješ iz Ljubljanske železniške postaje v vsako vas v tujini, ki ima železniško postajo. :lol:
Tudi brez interraila ... Najbrž bi me presenetili z možnostjo, da vozovnico iz Ljubljane v Evropsko zakotje (s 3-kratnim prestopanjem) kupim kar pri šoferju Flixbus-a neposredno pred odhodom iz Ljubljane. Če pa "dovolimo" kupovanje vozovnic preko interneta, pa je on-line možno kupiti železniško vozovnico za potovanje v marsikatero vas.
LP, Metod
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2560
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

dare20 napisal/-a:Prav to pa povzroča, da je mednarodni promet v Sloveniji v zatonu, saj celo Nemci že uporabljajo Avtobuse da nadomestijo prevoze z vlaki. Pa če si priznava ali ne.
Hmm.
Včeraj okrog 9h odpelje toliko hvaljeni DB IC Bus za München, deloval je kar precej prazen. V Ljubljani komaj kaj ljudi čakalo...
Ob 9.25 odhod EC Mimara proti Frankfurtu, v 2. razredu en vagon krepko poln že iz Zagreba, od LJ naprej oba vagona skoraj polna. Še dobro da sta bila oba brez kupejev (Bmpz).
Mislim da je še vedno precej več potnikov proti Nemčiji z vlakom, kot z IC Bus.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a cokla »

Re 4/4 napisal/-a:
Razumem, samo še vedno ne vem kako naj najdem zanesljivost v voznem redu, ki je na vprašanje odebeli Matevž96?


Nikoli ni zanesljive zanesljivosti.

Zanseljivo je edino, da ni zanesljivosti. Nikjer...
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4113
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a mkx »

cokla napisal/-a:Nikoli ni zanesljive zanesljivosti.
Zaenkrat se še zanesljivo lahko zanesemo na to, da vsak enkrat umre.

Vse ostalo pa res ni čisto ziher :wink:
LP, Metod
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a cokla »

mkx napisal/-a:
cokla napisal/-a:Nikoli ni zanesljive zanesljivosti.
Zaenkrat se še zanesljivo lahko zanesemo na to, da vsak enkrat umre.

Vse ostalo pa res ni čisto ziher :wink:
Ja...to pa. Ker dvakrat pa res ne more...raze Chuck Noris -a. ;)
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4636
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Proti Kopru je ponovno eno samo čakanje, samo pika na i je še dodatna počasna vožnja, med Rodikom in Rižano, omejena na 50km/h. Verjamem da bo ostala za večno ali pa precej dolgo, ker je folku prekipelo, ko jih RS nateguje, na suho, že desetletja, z ureditvijo okolice proge.....
...kakorkoli, "logičen" ukrep je, ponovno ukinjanje potniških vlakov; tako se kot prva poslavljata 508 in 509, ki prenehata z vožnjo v ponedeljek, 12.09.2016!
Verjetno tudi že komaj čakajo konec meseca, ko se poslavlja še Pohorc, gotovo pa bi se radi znebili še edinega preostalega :evil: ...bomo videli, kmalu bo nov VR
Zadnjič spremenil igor72, dne 10.09.2016, 17:42, skupaj popravljeno 1 krat.
LEP DAN
Igor
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2560
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

Pri vsem skupaj mi ni jasna samo ena stvar:
Zakaj morajo voziti avtobusi že iz Ljubljane oz. zakaj ne more vlak peljati vsaj do Divače ali celo Sežane, pa potem iz Divače do Kopra avtobus?
Če so že te ukinitve vlakov sploh potrebne.
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4636
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a igor72 »

TGV Lyria napisal/-a:Pri vsem skupaj mi ni jasna samo ena stvar:
Zakaj morajo voziti avtobusi že iz Ljubljane oz. zakaj ne more vlak peljati vsaj do Divače ali celo Sežane, pa potem iz Divače do Kopra avtobus?
Če so že te ukinitve vlakov sploh potrebne.
Eno, čisto moje mnenje, ki ne odraža ničesar iz moje uboge firme....
Zato, ker vsem tako paše, razen uporabnikom seveda; ponovno se je začela šola, vemo da potniških vlakov, v bilokateri obliki nimamo dovolj, bliža se tudi hladnejši čas :) in bodo že tako oskubljeni Desiroji še manj številčnejši; kakšen bo prej ali slej zašel tudi proti Hodošu, pa še tukaj jih ni dovolj...
Na drugi strani je avtobusni lobij oziroma njegove lovke, počitnice in potovanja se bližajo koncu in spet so avtobusi na razpolago....je treba plačevat lizing :)
Vse drugo so samo izgovori!!!
by me ;)
LEP DAN
Igor
holding
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1799
Pridružen: 30.12.2006, 13:03

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a holding »

...maš k'r prou..... :^o ....
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a cokla »

igor72 napisal/-a:
TGV Lyria napisal/-a:Pri vsem skupaj mi ni jasna samo ena stvar:
Zakaj morajo voziti avtobusi že iz Ljubljane oz. zakaj ne more vlak peljati vsaj do Divače ali celo Sežane, pa potem iz Divače do Kopra avtobus?
Če so že te ukinitve vlakov sploh potrebne.
Eno, čisto moje mnenje, ki ne odraža ničesar iz moje uboge firme....
Zato, ker vsem tako paše, razen uporabnikom seveda; ponovno se je začela šola, vemo da potniških vlakov, v bilokateri obliki nimamo dovolj, bliža se tudi hladnejši čas :) in bodo že tako oskubljeni Desiroji še manj številčnejši; kakšen bo prej ali slej zašel tudi proti Hodošu, pa še tukaj jih ni dovolj...
Na drugi strani je avtobusni lobij oziroma njegove lovke, počitnice in potovanja se bližajo koncu in spet so avtobusi na razpolago....je treba plačevat lizing :)
Vse drugo so samo izgovori!!!
by me ;)
Kar jaz trdim že od prve ukinitve potniškega prometa na primorki... :cry:
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
casio
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 192
Pridružen: 05.01.2016, 15:04
Kraj: Murska Sobota

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a casio »

igor72 napisal/-a: Zato, ker vsem tako paše, razen uporabnikom seveda; ponovno se je začela šola, vemo da potniških vlakov, v bilokateri obliki nimamo dovolj, bliža se tudi hladnejši čas :) in bodo že tako oskubljeni Desiroji še manj številčnejši; kakšen bo prej ali slej zašel tudi proti Hodošu, pa še tukaj jih ni dovolj...
Na drugi strani je avtobusni lobij oziroma njegove lovke, počitnice in potovanja se bližajo koncu in spet so avtobusi na razpolago....je treba plačevat lizing :)
Vse drugo so samo izgovori!!!
by me ;)


In ko je čas dopustov se uvajajo avtobusi, verjetno podpora tovornemu prometu iz luke Koper :?: , in pred sezonov so dela na progi potem pa še zapora za potniški promet,prve vlake zgodaj spustijo, in tako je vsako leto,V voznem redu v sezoni glede sprememb bolj malo.
Odgovori