NOVO Vozni red 2015/16

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
Odgovori
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2560
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

igor72 napisal/-a:
Gorchi napisal/-a:Vprašam SŽ potniški promet - zakaj je to dobro? Zakaj ne gre Pohorc po tirih do Kopra vse leto?
Ni placa, pravijo na Infra..... #-o
Trenutno vozi samo en vlak do/iz Kopra tj: 1752/53.
Ker se bliža sezona in z njo več turistov, se je potniški izpogajal za še eno traso. To bo od jutri dalje Pohorc, ko pa začne 25.Junija vozit kopalni bo kolesarko vlogo prevzel 1605/04.
18. Junija pa se bo pridružil še 508/509, saj bo poletje vroče in bo pasalo spit eno birco v madžarskem bifeju, ki bo vozil do/iz Kopra :mrgreen:
In zakaj Pohorc ne more peljati vsaj do Divače/Sežane (preusmerjeno)? "Ni placa" velja najbrž za koprsko progo.
Uporabniški avatar
volkun
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 598
Pridružen: 01.03.2009, 21:54
Kraj: Velenje

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a volkun »

Šesto največje mesto v Sloveniji in nima železniške povezave potniških vlakov z ostalim delom dežele, ob nedeljah.
V katerem stoletju smo že?
SIMY
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 948
Pridružen: 20.02.2006, 20:29
Kraj: Štajerska

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a SIMY »

Ja res je žalostno in je še lep čas ne bo.
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Šesto največje mesto v Sloveniji in nima železniške povezave potniških vlakov z ostalim delom dežele, ob nedeljah.
V katerem stoletju smo že?
Sam vidim problem drugje. Nekoč sem primerjal vojvodinske vasi in slovenska mesta in glej hudiča:

Največja vojvodinska vas ima več prebivalcev kot sedmo slovensko mesto........

Mesto s 25.122 (SURS) res ni omembe vredno mesto, ima naša četrtna skupnost več prebivalcev. In to je ključni problem, Slovenija ni urbanizirana, to naše mestece bi bilo naprimer v sosednji Avstriji šele na 19. mestu (veliko kot neki Volšperk). Če je v Avstriji 88 mest z več kot 10.000 prebivalci, jih je v Sloveniji komaj 16. In tu se v dobršni meri neha zgodba o javnem prometu.

In še to, nekaj tednov nazaj sem prebiral znameniti finski roman Neznani vojak (Vaino Linna) in pomislite v spremni besedi se je piscu zapisalo ”...(avtor) je doma iz male vasice s komaj 1.000 prebivalci......” Nekateri pri nas bi se borili že za mestne pravice, recimo kot Ložani, bolj natanko prebivalci mesta Lož pri Starem trgu (mestne. pravice 1477) s celimi 618 prebivalci. Tu se najlepše vidi slovenska majhnost.

LPL
trocken
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 780
Pridružen: 22.12.2009, 10:55

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a trocken »

Aha, razumem, dobro da sem dobil strokoven odgovor. Ampak nekaj bi pa vseeno rad vedel:
- zakaj hudiča nas potem prestolničarji vsako nedeljo popoldne obremenjujete pri prometnih poročilih, ker stojite z avti pred svojim mestom in (glej,zanimivo) vsi prihajate iz tega nepomembnega mesteca oz. njegove okolice. Kaj se ne znate razporediti po četrtnih skupnostih?
In konec koncev, če že živite v "najpomembnejši prestolnici in najlepšem mestu na svetu", zakaj ga za vikend zapuščate ? Pustite ostalim Slovencem, Nemcem, Avstrijcem, Čehom, Madžarom, da gredo nemoteno mimo Ljubljane - očitno nimajo enakega mnenja in okusa o lepoti in gredo mrtvo hladno mimo - proti temu "nepomembnemu mestecu". Ker, kolikor je meni znano, Volšperk menda ni tako obiskan vsak teden. :D
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Aha, razumem, dobro da sem dobil strokoven odgovor. Ampak nekaj bi pa vseeno rad vedel:
- zakaj hudiča nas potem prestolničarji vsako nedeljo popoldne obremenjujete pri prometnih poročilih, ker stojite z avti pred svojim mestom in (glej,zanimivo) vsi prihajate iz tega nepomembnega mesteca oz. njegove okolice. Kaj se ne znate razporediti po četrtnih skupnostih?
:D
Samo zato, da kompenziramo 6 dnevna poročila o zastojih, ker se prebivalci malega mesteca z avti drenjajo v Ljubljano (preko 100.000 migrantov dnevno) po obvoznici, ki smo jo sofinancirali Ljubljančani in morem za njo sedaj imeti vinjeto.

LPL
SIMY
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 948
Pridružen: 20.02.2006, 20:29
Kraj: Štajerska

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a SIMY »

Iz Velenja bi ob nedeljah sigurno napolnil vlak z Študenti,ker ga tudi iz Imenega in Rogatca,tak da tu ne vidim problema,problem je v infrastrukturi,katera je pač požrešna.
trocken
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 780
Pridružen: 22.12.2009, 10:55

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a trocken »

Ljubitelj napisal/-a:
Aha, razumem, dobro da sem dobil strokoven odgovor. Ampak nekaj bi pa vseeno rad vedel:
- zakaj hudiča nas potem prestolničarji vsako nedeljo popoldne obremenjujete pri prometnih poročilih, ker stojite z avti pred svojim mestom in (glej,zanimivo) vsi prihajate iz tega nepomembnega mesteca oz. njegove okolice. Kaj se ne znate razporediti po četrtnih skupnostih?
:D
Samo zato, da kompenziramo 6 dnevna poročila o zastojih, ker se prebivalci malega mesteca z avti drenjajo v Ljubljano (preko 100.000 migrantov dnevno) po obvoznici, ki smo jo sofinancirali Ljubljančani in morem za njo sedaj imeti vinjeto.

LPL
Ste si pač scentrarizirali državo in nagrabili vsa državna delavna mesta. Če je morje naravna danost, so praktično vsa državna delavna mesta v Ljubljani skrbno načrtovan scenarji!
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Ste si pač scentrarizirali državo in nagrabili vsa državna delavna mesta. Če je morje naravna danost, so praktično vsa državna delavna mesta v Ljubljani skrbno načrtovan scenarji!
To ni povsem res. Če se ne motim je sedež DARSa v Celju, Agencije za ŽP (ali kar koli je sedaj) je v Mariboru. Maribor je celo že bil sedež nekega nepotrebnega mistrstva po volji neke stranke in nekih nepremičninarjev, ki so drago kasirali svojo lepo vilo ob parku. Univerzo si želijo že skoraj v vsaki vasi, trenutno jih je 5, od tega samo ena v LJ, visokih šol je v Sloveniji 17, višjih je pa nepregledna množica. UKC sta dva, vsak s svojimi težavami, le kaj bi še rad vtaknil v zadnjo slovesko vas?

In kaj predlagaš ti, za državo, ki je ni za več kot "četrtno skupnost" velemesta? To, da je Ljubljana prestolnica je tudi naravna danost, leži namreč skorajda v geometrijskem središču države, je pomembno prometno stičišče, etc..... In to v Ljubljani po odzivih sodeč dobro izkoriščamo. Vskado mora najti svoje komparativne prednosti, nekateri turizem (G. savska dolina, Soška dolina), nekateri v modernih industrijah (Dolenjska, Gorenjska, Celjska kotlina). Le v deželi večnih jamračev, kjer propadejo še farmacetske firme in vinske kleti, v katere se prvovrstno grozdje iz mestnih vinogradov samo vali nekako ni videti, da bi iskali/poiskali svoje komparativne prednosti. Raje jamrajo in sanjajo o meji na..... Bog jim uresniči željo!

LPL
trocken
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 780
Pridružen: 22.12.2009, 10:55

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a trocken »

Tudi morje je naravna danost in pozicija Kopra tudi. Pa ne samo v slovenskih razmerah, temveč je lahko izhodišče na morje tudi širše za velik del Srednje Evrope. In zato se mi zdi primerjava z Volšperkom milo rečeno - zlobna. Je pa odločitev o povezavah žal v veliki meri v rokah Ljubljane - pa naj se gre za drugi tir ali ukinjanje potniških vlakov v tisto smer.
Uporabniški avatar
volkun
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 598
Pridružen: 01.03.2009, 21:54
Kraj: Velenje

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a volkun »

...@Ljubitelj...
Ne vem, zakaj delaš našo "majhnost" tako majhno? To se mi ne zdi v redu, ali pa je to le nakazilo za ubogljivost periferije! No, kakorkoli že: jaz nisem pisal o "majhnosti" ampak o velikosti. Napisal sem, da je naše mesto šesto največje in ne najmanjše..... In ko govorimo o "velikosti" naših krajev, glejmo malo širše: verjetno bomo dali v ospredje gospodarsko velikost in ne samo "ljudsko", ki že zdavnaj ni več verodostojno merilo o velikosti krajev. In prav tu je Velenje precej v ospredju.
Tako malo na glas razmišljam in razpravljam verjetno o "brbljonatorju" ali pa o "sepuljkah", za katere dobro vemo, da jih nikdar ne bo .......

Pa se imejmo sproščeno!

lp, Vojko
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

...@Ljubitelj...
Ne vem, zakaj delaš našo "majhnost" tako majhno? To se mi ne zdi v redu, ali pa je to le nakazilo za ubogljivost periferije! No, kakorkoli že: jaz nisem pisal o "majhnosti" ampak o velikosti.
In jaz sem ti odgovoril, da je velikost vašega mesta, reda velikosti vojvodinske vasi. Takšno je pač stanje v RS, kjer imamo samo eno mesto, prestolnico s preko 100.000 ljudi, pa še to je manjše kot prestolnica sosednje dežele Štajerske. Je pač tako, da je RS potom različnih urbanističnih napak-strategij in seveda zgodovinsko pogojeno, najmanj urbanizirana država v EU. In v tem je ključni problem javnega, še zlasti železniškega prometa. Imamo samo en resen center, kakor sicer vsaka država ima vsaj enega, ostalo je pa majhno in razpršeno, pri čemer ima Mb tudi izrazito neugodno lego, saj je z ene strani skoraj omejen in samo delno dostopen železniškemu javnemu prometu.
Ko te pa čudi, da Velenje, vsaka mu čast, pomembno gospodarsko mesto, nima nedeljske zveze s Celjem in prestolnico. Tudi v okolici prestolnice na eni najbolj frekventnih potniških prog ni potniškega prometa. Kakor rečeno, so stroški infrastrukture previsoki za nekja vlakov dnevno. Ali je utemeljeno ali ne, pa ne vprašat mene, ampak tiste ki delijo naš denar.

LPL
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 12:29

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a trance0 »

No, pretiravati pa ni treba, Ljubitelj. Imamo prestolnico, ki ima že skoraj 290000 ljudi in je celo malenkost večja od Gradca, medtem ko je Maribor pa res bistveno manjši, saj MOM nima več niti 100000 prebivalcev. V bistvu je Ljubljana poleg Zagreba, Dunaja in Sarajeva največje mesto v radiusu ca. 400 km naokrog. Večja je od Trsta, Celovca, Gradca, Rijeke, Osijeka, Splita, Benetk, Salzburga, Linza, Innsbrucka,...
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

No, pretiravati pa ni treba, Ljubitelj.
Brez pretiravanj, takšna so dejstva. Ljubljana (SURS,http://www.stat.si/krajevnaimena/pregle ... ivalci.asp) 278,789 prebvivalcev (leto?, leta 2011 273.959), Graz (https://de.wikipedia.org/wiki/Liste_der ... 6sterreich) 280.200 (2016) in 261.726(2011). In ne zamenjevati MOM z naseljem Maribor, 95.881.

LPL
preverjevanec
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 03.12.2015, 16:05

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a preverjevanec »

mkx napisal/-a:
preverjevanec napisal/-a:Je pa zame žaljivo, da sem dobil odgovor v nemškem jeziku, ker je to slovenski forum.
Slovenski ali avstroogrski ... je prav vseeno. Spraševanje po kraju dopustovanja kot odziv na pomanjkanje zaželjenih odgovorov ni primerno. Če ti je na sarkastičen izpad nekdo odgovoril v tebi nerazumljivem jeziku to ni nujno manj primerno od tvojih dejanj. Nekako se mi zdi, da na odgovor v angleščini ne bi reagiral na enak način ... morda pa se motim.

Pa da se vrnem nazaj k temi ... relacijski vozni redi, ki so prej (in najbrž še sedaj) manjkali, so vozni redi za notranji promet. Kompletna sramota je, da ti vozni redi niso objavljeni vsaj en teden pred začetkom veljave in me pri tem prav nič ne zanima da iskalnik za posamezna potovanja novi vozni red pozna. Pravzaprav to kaže še večjo šlamparijo saj neobjava relacijkih voznih redov pomeni, da se nekomu ne ljubi delati. :cussing
Na odgovor v angleškem jeziku na moje vprašanje bi reagiral na čisto enak način (res pa je, da mi niso všeč kabelski TV programi v nemškem, italijanskem, francoskem in še kakšnem drugem jeziku, ker imajo angleško govoreče filme in nadaljevanke, ki so v večini ameriški in ameriške, sinhronizirane :cry: )!

Jaz si tudi želim, da bi bili na internetni strani Slovenskih Železnic objavljeni vsi relacijski vozni redi, tako za notranji kot za mednarodni promet vseh vlakov [-o< .
malo śutra - kahvene boje - djed božićnjak
Odgovori