NOVO Vozni red 2015/16

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
Odgovori
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Cokla:
Nisi povedal pomembnega dejstva...prva je v državnih rokah...druga je privat.
Ali je to res?
Wkiki:
The railway is operated by NÖVOG, which is owned by the provincial government, and is a part of the Verkehrsverbund Niederösterreich-Burgenland (Lower Austria and Burgenland Transport Association).
Po razumevanju privatno//državno ena od obeh citiranih tditev NE DRŽI. Res pa je, da je v deželni lasti, pa kaj ko je cela Slovenija za eno avstrijsko deželo.

LPL
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4113
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a mkx »

Čišo napisal/-a:Malo za primerjavo
Pa dobro ... saj imaš med 4:00 in 6:15 z Jesenic 4 vlake proti Novi Gorici. Od tega tri ob isti uri :mrgreen: Na ozkotirnici niso nič boljši #-o
LP, Metod
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a cokla »

Ljubitelj napisal/-a:
Cokla:
Nisi povedal pomembnega dejstva...prva je v državnih rokah...druga je privat.
Ali je to res?
Wkiki:
The railway is operated by NÖVOG, which is owned by the provincial government, and is a part of the Verkehrsverbund Niederösterreich-Burgenland (Lower Austria and Burgenland Transport Association).
Po razumevanju privatno//državno ena od obeh citiranih tditev NE DRŽI. Res pa je, da je v deželni lasti, pa kaj ko je cela Slovenija za eno avstrijsko deželo.

LPL
Vsekakor ne spada od ÖBB....
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
mateja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 268
Pridružen: 03.12.2008, 18:42

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a mateja »

Čišo, ne kritiziraj :twisted:

Mene je nov vozni red popolnoma navdušil. Malenkosti, kot je 18 minut ogledovanja Bohinjske Bistrice (4291), me ne motijo, saj sem presrečna, da sploh še kaj vozi.
Izredno sem navdušena, da so 22 minutno ogledovanje jeseniške sramote skrajšali na popolnih 9 minut (2418, 4205). Kaj hočeš lepšega … In ko sem uzrla dodatno povezavo med tednom z Ljubljano, sem od sreče skoraj umrla. Moram še enkrat preveriti, če sem sploh prav videla (4208, 2439). Da ni slučajno napaka …
zelencek
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 513
Pridružen: 22.09.2011, 20:16

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a zelencek »

Še neko novost sem opazil: MV 1273, ki pride iz Pule, svoje vožnje ne konča v Kozini, ampak v Sežani in ima naprej vezo na Jesenice. Prav tako velja za Jesenice - Pula. Glede na to, da je ponavadi MV za Pulo vozil Zelenc, ali to pomeni, da bo poleti vozil tudi po Bohinjki?
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4113
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a mkx »

zelencek napisal/-a:Še neko novost sem opazil: MV 1273, ki pride iz Pule, svoje vožnje ne konča v Kozini, ampak v Sežani in ima naprej vezo na Jesenice.
Hmmm .. na mojem izvodu relacijskega voznega reda za proge 60/61/62 je navedeno, da MV1273 vozi do Kozine. Pač pa vlak MV1275 (ki vozi pred in po sezoni, na odseku Pula - Hrpelje-Kozina pa se drži istih časov) nadaljuje vožnjo ... preko Divače proti Ljubljani. Tista zveza proti Sežani je prestopanje v Divači na LP1766 ...

Je pa tam okoli leta 1990 vozila kombinacija vlakov, ki sta se, zdi se mi, imenovala Venezia Express (Budimpešta - Benetke) z odcepom Kras Express (Divača - Pula). Proti jugozahodu se je vlak cepil v Divači (odpeli so zadnjih nekaj vagonov in zapregli Ličanko), popoldne na povratku pa je Kras peljal v Sežano. Razlog je bil optimizacija voznega časa za Venezio ... v Sežani je potekala mejna kontrola in je vlak itak stal kar nekaj časa. Zdi se mi, da so do Sežane vlak privlekli Italijani in je bilo čelo vlaka zaradi menjave lokomotive itak prosto. Pa so na čelo dali tiste vagone od Krasa in zapregli Mopeda. Tako so prihranili izvajanje zavornega preizkusa v Divači, vse pa so opravili v času, ki so si ga sicer zase vzeli cariniki.
LP, Metod
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4636
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a igor72 »

zelencek napisal/-a:Še neko novost sem opazil: MV 1273, ki pride iz Pule, svoje vožnje ne konča v Kozini, ampak v Sežani in ima naprej vezo na Jesenice. Prav tako velja za Jesenice - Pula. Glede na to, da je ponavadi MV za Pulo vozil Zelenc, ali to pomeni, da bo poleti vozil tudi po Bohinjki?
Skoraj gotovo ne bo šel zelenc na Bohinjko, ampak....preteklo sezono je sicer bila povezava iz Jesenic proti Puli, zvečer pa ni bilo možnosti za vrnitev :?
Sedaj bosta oba (1272/1273) iz/do Sežane in ker bo zvečer 4286 počakal na 1273 bo krog sklenjen =D>
Pohvalno je tudi, da so v Divači povezali 508 in 1746 (bivši 2600) in tako se lahko navsezgodaj pride tudi iz Kopra v Sežano, Gorico, Jesenice.....namreč, prej je 508 pripeljal minuto za tem, ko je 2600 že šel proti Sežani in tako je bila edina jutranja povezava Obale in Goriške nemogoča
LEP DAN
Igor
trocken
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 780
Pridružen: 22.12.2009, 10:55

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a trocken »

In zaradi tiste povezave s Pulo ne bo vlaka iz Nove Gorice proti Jesenicam v popoldanskih urah kar 7 (sedem!!) ur. Živel turizem!
jakaklec
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 285
Pridružen: 03.02.2008, 18:00
Kraj: Tolmin

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a jakaklec »

trocken napisal/-a:In zaradi tiste povezave s Pulo ne bo vlaka iz Nove Gorice proti Jesenicam v popoldanskih urah kar 7 (sedem!!) ur. Živel turizem!
Kapo dol, SŽ! =D>
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4636
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a igor72 »

trocken napisal/-a:In zaradi tiste povezave s Pulo ne bo vlaka iz Nove Gorice proti Jesenicam v popoldanskih urah kar 7 (sedem!!) ur. Živel turizem!
In koliko je bilo to do sedaj? Če že šinfaš delaj to z razlogom...
Ker gre za sezonski vlak, se mi zdi logično, da počaka uro dlje v Sežani (kot dosedaj) in tako omogoča povezavo z Gorico (Jesenicami) tudi tistim, ki pridejo iz Pule, s kopalnim iz Kopra, pa še iz Ljubljane greš lahko z enim vlakom kasneje...
LEP DAN
Igor
trocken
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 780
Pridružen: 22.12.2009, 10:55

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a trocken »

Prej jih je bilo šest, če že kot ajzlponar zagovarjaš super ponudbe. In sem pisal pritožbo na SŽ, ampak ga menda nimajo kam vtakniti, ker vozijo tako pogosto. :D Je pa res, če slučajno malo zamudiš iz službe in zamudiš tistega ob treh in še nekaj iz Gorice, je razlika med šest in sedem čakanja malenkost... Lep dan od občasnega uporabnika
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Ljubitelj napisal/-a:Kakor pravi spletna stran e-noviceSŽ bodo vlaki ponovno vozili direktno Salz.-Munchen od petka 18.12.2015.

LPL
Hvala. Deluje zelo vzpodbudno za načrtovanje poti v Nemčijo februarja :P
Goran
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2560
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

igor72 napisal/-a:
trocken napisal/-a:In zaradi tiste povezave s Pulo ne bo vlaka iz Nove Gorice proti Jesenicam v popoldanskih urah kar 7 (sedem!!) ur. Živel turizem!
In koliko je bilo to do sedaj? Če že šinfaš delaj to z razlogom...
Ker gre za sezonski vlak, se mi zdi logično, da počaka uro dlje v Sežani (kot dosedaj) in tako omogoča povezavo z Gorico (Jesenicami) tudi tistim, ki pridejo iz Pule, s kopalnim iz Kopra, pa še iz Ljubljane greš lahko z enim vlakom kasneje...
Ne gre se za to kje in kaj čaka. Jezi nas to da med sezono ne more biti vlaka ob 19.30 iz NG proti Jesenicam, ki sicer vozi izven sezone. Noben nima nič proti kopalnemu vlaku in temu da je prestavljen, noben nima nič proti zvezi s Pulo. Ampak naj se poskrbi tudi za potnike na Bohinjki in zaboga doda ta vlak ob 19.30, pa naj gre zjutraj potem dvojnik z Jesenic v Gorico, če je res tak problem z rotacijami garnitur.
taurus
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 115
Pridružen: 31.01.2008, 18:10

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a taurus »

Ponuja se paket "Zimsko razvajanje na Voglu". Potem pa taki vozni red, da na Jesenicah za 4 minute ne ujameš vlak za Bohinjsko Bistrico. (MV 314 prihod na Jesenice ob 8 24, LP 4211 odhod za Bohinjsko Bistrico ob 8 20).

Ta črna točka voznega reda obstaja že vrsto let, in tudi v tem voznem redu ni bila odpravljena.
trocken
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 780
Pridružen: 22.12.2009, 10:55

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a trocken »

taurus napisal/-a:Ponuja se paket "Zimsko razvajanje na Voglu". Potem pa taki vozni red, da na Jesenicah za 4 minute ne ujameš vlak za Bohinjsko Bistrico. (MV 314 prihod na Jesenice ob 8 24, LP 4211 odhod za Bohinjsko Bistrico ob 8 20).

Ta črna točka voznega reda obstaja že vrsto let, in tudi v tem voznem redu ni bila odpravljena.
Torej ti ostane "zimsko razvajanje na Jesenicah". Nova tržnica, novo muzejsko območje in seveda nova hala Podmežakla. Ej, tam v tisti senci pri dvorani boš zihr doživel "zimsko razvajanje"... :mrgreen:
Odgovori