Polovična vleka na Desirojih

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
Odgovori
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 12:29

Polovična vleka na Desirojih

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Zanima me koliko je trenutno desirojev s polovično vleko? Sem ravno na enem takem in me zanima % defektnih garnitur. Na SŽ očitno ne bodo nikoli odpravili teh okvar, kdo bo odgovarjal za takšno šlamastiko?
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4297
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Polovična vleka na Desirojih

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

Podaj javno vprašanje na tv/časopise in direktno na SŽ.
Peter 5
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 609
Pridružen: 20.01.2013, 13:40
Kraj: Maribor

Re: Polovična vleka na Desirojih

Odgovor Napisal/-a Peter 5 »

Če znaš, lahko voziš bicikel tudi le z enim pedalom :D
Peter
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4637
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: Polovična vleka na Desirojih

Odgovor Napisal/-a igor72 »

trance0 napisal/-a:Zanima me koliko je trenutno desirojev s polovično vleko?
Če sneži, vsako minuto kakšen več...
LEP DAN
Igor
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 12:29

Re: Polovična vleka na Desirojih

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Mah, ta zadeva je zrela ne samo za medije, ampak za sodišče. Zapret golazen, ki je naročila takšne vlake in ni zahtevala odprave v času veljavnosti garancije. Zapleniti jim premoženje in naložiti kazen odgovornim naj do smrti iz lastnega žepa plačujejo ta nateg.
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4297
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Polovična vleka na Desirojih

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

Živiš v Sloveniji, zato ne pričakuj kakršnegakoli epiloga o tej temi. Ko pade datum o prepovedi modifikacij na seriji 312 se bodo mogoče popravile zadeve. Kdaj je pa ta datum... Mogoče čez 5 mogoče čez 20 let, mogoče nikoli. Danes so drugi cajti; V jugi si lahko modifikacije delal...
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Re: Polovična vleka na Desirojih

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

Da nebo kdo mislil da avstrijski desiroji nimajo problemov, glih včeraj sem se peljal z enim, kateremu ni deloval sistem kateri strojevodji sporoči ali mora ustaviti na postajališču ali ne in brzinomer (nasrečo je še eden na monitorju). Strojevodja se je pohecal in rekel, da jim drugače pravijo tudi "pokvarljivčki", saj se dostikrat kaj pokvari. Tako da tudi avstrijci zgleda nimajo glih sreče z desiroji. Presenetlo me je edino, da ima monitor tudi slovenski jezik.
LP Anej
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 12:29

Re: Polovična vleka na Desirojih

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Ja, krš roba očitno, samo polovične vleke vsako zimo na vseh garniturah 15 let zapored pa vseeno nimajo.
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2567
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Polovična vleka na Desirojih

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

Zanimivo. Ko sem pred približno mesecem dni pisal, da so Desiroji najslabši nakup v zgodovini SŽ, ste me pa prekleli. Očitno ste spoznali resnico. Desiro je krš, kakorkoli obrnete stvar. Pa niso samo polovične vleke krive za to.
V neki drugi temi je bilo pred kratkim tudi omenjeno, da napak niso imeli le Desiroji Classic pri nas, ampak tudi novi belgijski Desiroji ML. Se pravi pri tem modelu vlaka nekaj močno smrdi. Ali morda pri celotnem Siemensu? Zgolj v razmislek...
@AnejTS: misliš seveda na dizelskega Desiroja?
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 12:29

Re: Polovična vleka na Desirojih

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Kakorkoli že, vlaki so kupljeni za najmanj 40 let, kar pomeni, da bo verjetno še četrt stoletja treba prenašati njihove muhe. Večji problem jaz vidim v tem, da se iz te izkušnje najbrž ne bomo ničesar naučili. Sem tudi nedavno prebral v enem intervjuju z Mesom njegovo izjavo, da so bile na začetku določene tehnične težave na Desirojih, ki pa so po njegovih besedah že sanirane. Seveda to ni res, pri SŽ sami sebi lažejo.
Zadnjič spremenil trance0, dne 08.02.2015, 16:48, skupaj popravljeno 1 krat.
nik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 212
Pridružen: 15.04.2013, 22:50

Re: Polovična vleka na Desirojih

Odgovor Napisal/-a nik »

U Sloveniji nema tramvaja pa onda niti interesa za njih... Inače je već dugo poznata priča o stotinama samoraspadajućih Siemensovih Combino tramvaja. Morali su zbog reklamacija o svom trošku zamijeniti karoserije na preko 450 višezglobnih tramvaja...

http://signalarchiv.de/Meldungen/10003141" onclick="window.open(this.href);return false;
http://en.wikipedia.org/wiki/Combino#20 ... nstruction" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.spiegel.de/wirtschaft/siemen ... 00289.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.railwaygazette.com/news/sing ... track.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Siemens je htio tada i Zagrebu 'uvaliti' Combino tramvaje ali je tadašnje zagrebačko tehničko vodstvo odbilo tu ponudu jer su bili zgroženi kad su vidjeli Siemensovo konstrukcijsko rješenje. Nakon toge je krenuo Končarev projekt niskpodnog tramvaja. I Končarev niskopodni vlak se do neke mjere bazira na tom projektu tramvaja.
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 12:29

Re: Polovična vleka na Desirojih

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Ja, nik, Siemens je 'der Zug' in 'das Tram' očitno približno tako, kot je Volkswagen 'das Auto'. :twisted:
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Re: Polovična vleka na Desirojih

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

TGV Lyria napisal/-a:@AnejTS: misliš seveda na dizelskega Desiroja?
Seveda dizelskega desiroja, na ML-ki še zaenkrat nisem bil.
LP Anej
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2567
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Polovična vleka na Desirojih

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

Ne pač vprašal sem, ker dosti ljudi Desiroja meša s Talentom in potem marsikdo reče, da se je peljal v Avstriji z njihovim Desirojem, pri tem pa seveda misli na Talenta - Desiro je v Avstriji le dizelski.
Odgovori