Drezina

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
Odgovori
Strelec
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 18.03.2023, 21:59

Drezina

Odgovor Napisal/-a Strelec »

Kda na SŽ upravlja z drezino?Strojevodje,ki vozijo potniške ali tovorne vlake verjetno ne,ali pač?Imajo gradbeno pidjetj,pa recimo Infrastruktura vsak svoje strojevodje drezin?
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3626
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Re: Drezina

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

Motorovodje, ki so zaposleni na ŽGP ali na SŽ-Infrastruktura in NE vozijo potniških ali tovornih vlakov.
Strelec
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 18.03.2023, 21:59

Re: Drezina

Odgovor Napisal/-a Strelec »

Vem da ne vozijo vlakov. Predvidevam da so nižjerangirani. Kdo so recimo mašinovodje,vzdrževalec recimo z leti napreduje ali so že v štartu določeni za vožnjo drezin?
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1591
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Drezina

Odgovor Napisal/-a desiro »

Lahko v štartu lahko z leti, opravljeno mora imeti nacionalno licenco za strojevodjo.

Glede nižje rangiranosti pa no ja, so tudi strojevodje nizko rangirani skoraj tako nizko da nižje ne gre (osnova malenkost nad minimalno plačo)
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
Strelec
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 18.03.2023, 21:59

Re: Drezina

Odgovor Napisal/-a Strelec »

Hvala za odgovore..Namreč bil sem na nekem razgovoru za službo in je bilo zadnje vprašanje,če bi me zanimala tudi vožnje Drezine.Seveda sem rekel DA,ampak potem žal ni bilo nic s službo. So mi pa zanimive,ker strojevodja zaresne lokomotive verjetno nikoli ne bom.
Odgovori