Spremembe / odločitve glede na zadnje dogajane na forumu

Razna naša obvestila/obvezno branje

Ali bi se prijavili na forum, če bi morali podati svoje ime in priimek?

Absolutno NE
5
7%
NE
6
8%
DA
48
68%
Mogoče
12
17%
 
Skupaj glasov: 71
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

obisk ni prav nič odvisen od objave tu, ker še nikogar , ki je tu prebral nisem srečal ob maketi .... žal ...smo še vedno v Sloveniji
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

Res je milchy saj je konec koncev modulna maketa starejša od foruma, kjer nastopamo s takšnimi ali drugačnimi izjavami :wink: .
Se je pa potrebno zavedati, da prihajajo zanamci, ki se bodo začeli seznanjevati s hobijem modelnih železnic in bodo gotovo prvo informacijo dobili mogoče ravno na teh straneh, zato je tudi pametno in potrebno razmišljati v tej smeri :wink: .
Je pa stvar tudi takšna; kolikor ceniš samega sebe, toliko te cenijo tudi drugi :wink: .
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

milchy napisal/-a:..še enkrat ...
če koga moti obvestilo za ogled modulne makete na Jesenicah, ali katere druge (v Kosezah npr .... Mojster ? zakaj ni ta ogled vpisan ??)
Prav tako bi se lahko vprašal zakaj ni kej drugega vpisano v koledar, verjetno zato ker, bi lahko tudi kdo od članov prispeval kakšen dogodek,za kar ima vse možnosti preko rubrike dodaj in utrezne izbire.

S tem bi se mogoče tudi izboljšala kvaliteta strani, okoli katere ste rekli tudi par strani.

Na temo kvalitete(ideje, ki ste jih predlagali): se izvajajo dela tako, da bo v kratkem.

Upam, da vsem nam v veselje.
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
Progar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 96
Pridružen: 26.09.2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Progar »

Veseli me, da ste postavili jasna pravila uporabe foruma. Bi pa predlagal, da se vanje vključi še določilo o tem, naj člani uporabljajo vsaj približno knjižno slovenščino. Prepričan sem, da nas ima velika večina med nami za seboj vsaj nekaj razredov osnovne šole in uporaba slovenskih stavkov pač ne bi smela biti problematična. Objave nekaterih članov, že v tej temi (jih ne bom delal reklame z omenjanjem) pa sodijo bolj v kakšen osnovnošolski klepet in so praktično neberljive.
Kar se sklicevanja na demokracijo tiče, je zgodba preprosta - forum je nekdo postavil in zanj skrbi. Torej je prav, da tudi določi pravila. Kdor se jih noče držati, si lahko izbere drug forum. Demokracije tu ni in je ne more biti. Stvar pa se bo tako ali tako regulirala sama. Če bi administrator/moderator začel preveč restriktivno zaklepati teme in "izganjati" uporabnike, se bodo ti pač preselili drugam in forum bo zamrl.
Kar se tiče navedbe polnih osebnih podatkov, pa se strinjam s Kitom. Kdo nam bo zagotovil, da bodo podatki dejansko pravi? Poleg tega pa je ena od (pomembnih) prednosti takšnih forumov prav relativna anonimnost. Neprimerne komentarje in teme se lahko in mora urejati sproti, tega tudi (ne)pravi osebni podatki ne bodo rešili.
Malo se se razpisal, upam, da branje ni bilo predolgo in bo morda celo komu koristilo.
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

Prva stran je bila spremenjena.

Upam, da vam bo sedaj kaj bolj prisrcu.
Progar napisal/-a:Kar se tiče navedbe polnih osebnih podatkov, pa se strinjam s Kitom. Kdo nam bo zagotovil, da bodo podatki dejansko pravi? Poleg tega pa je ena od (pomembnih) prednosti takšnih forumov prav relativna anonimnost.
Ja točnosti vnešenih podatkov nam nihče ne more garantirati. Sicer pa se glede tega nagibam bolj k sledeči rešitvi:
- da se doda dve polji pri prijavi (ime in priimek), ki pa ne bosta obvezni za registracijo
- v pravilih pa se bi dodala točka, v kateri se naproša nove člane, da vpišejo tudi te podatke, pač zaradi večje ligitimnosti samega foruma.

Mislim, da bi to moralo biti v zadovoljstvo vsem.

P.S.:
Svoje podatke bom dopolnil takoj, ko bo to možno. :wink:
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

in kam naj vpišem ime in priimek ????
butl

Odgovor Napisal/-a butl »

milchy napisal/-a:in kam naj vpišem ime in priimek ????
milchy, teb ga ni treba, ker te vsi poznamo, bol znimivo bi blo, da se razkrijejo/mo/ ostali z liste in kot prav progar sigurno se bodo prjavli z izmišljenimi imeni in priimki in zato ne verjamem v poštenost na tej listi :roll: :roll:
tolk o ugledu foruma
pa še en vprašanje-če ni demokracije, zakaj so pol sploh ankete, če imata zadnjo in prvo besedo pri vsem tem šefa liste-se mi zdi da nas vlečeta mal za nos :oops:
prvo stran pa še mal popravite, drgač je kar cool :)
Uporabniški avatar
SCANIA V8
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 02.11.2005, 13:35
Kraj: Vikrče (pod šmarno goro)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a SCANIA V8 »

Ne vem ampak na tovornjak.net imamo temo kjer lahko kdor se hoče predstavi (pač napišeš kolko želiš o sebi)...in mislim da tudi vam tukaj nebi kaj takega škodilo...

...meni se ni težko predstavit in tudi ne vem kaj bi me lahko oviralo če se predstavim :roll:
Spljoh nij podpjisa
SlikaSlika
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Rečeno storjeno narejeno

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

Zadeve se obračajo, upam da na bolje.

Od danes naprej, so bile tehnično uvedene spremembe, ki sedaj omogočajo vpis osebnih podatkov (ime in priimek), tako da sedal le te lahko vpišete v svoj profil.

Podatki se lahko vpišejo že ob registraciji novega člana niso pa zahteva za uspešno izvedbo registracije in zaenkrat ostajam pri tem mnenju. Vsekakor pa jih lahko stari in novi člani vnesete/jo brez problema.

Glede na sledeče spremembe, je bila popravljena tudi prva stran pri registraciji novih članov (pristopna izjava) in prav tako so bila popravljena pravila uporabe foruma.

Upam, da bodo te novosti prispevale k kvaliteti našega foruma.

P.S.: Še to ukinja se status 'Skrij me, da ne bom viden med pregledovanjem foruma' tako, da se vsi vidmo, sej se nobenemu ni treba skrivat, ali pač.

P.P.S.: Svoje sem že vpisal. :wink: :wink:
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

Mojster_Strojevodja zanima me, če si seznanjen zakaj so nekateri vpisani člani izginili iz seznama članov, ali so se ustrašili novih pravil o vpisu imena, med njimi je tudi modelator?
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

Iz baze ni zginil nuben uporabnik, v kolikor je meni jasna situacija.

Moderator pa ni izginil iz table, ker sem vsekakor prisoten, je pa res da sem napredoval v direktorja. 8) 8)
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
Trainz
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 102
Pridružen: 27.12.2005, 23:46

Mnenje

Odgovor Napisal/-a Trainz »

Se mi zdi, da mlatite prazno slamo. Seveda so obvestila dobrodošla, pa naj to izgleda kot reklama za maketo, al pa ne. Kje pa naj bi človek dobil informacijo o takih stvareh? TV dnevnik le redko kaj objavi s tega področja, v dnevnih cajtngih pa tud skorajda ne moreš najti kaj o tem.Vsi pač nismo z Jesenic ali LJ in ne vemo za te dogodke, če ne pogledamo tle na forum.
Upam, da kake osebne zdrahe ne bodo razdrle tega foruma.
PS: Mal si poglejte na hrvaški forum o železnicah, preberite prispevke Petrinovicha, pa se potem zamislite nad to vljudnjostjo na našem forumu.
Vlakci so kul
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

Trainz se strinjam s tabo, vsaka informacija je dobrodošla samo vse naj bo v mejah normale. Ni pa to edini forum na to temo v Sloveniji, kar poglej si na prvi strani v novicah :wink: .
Opozoril bi te pa tudi na besedo "vlakci", nekajkrat sem na to že opozoril, pa kaže da bo še potrebno. Poglej si moj prispevek http://www.vlaki.info/forum/viewtopic.php?t=129 :wink: .
Trainz
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 102
Pridružen: 27.12.2005, 23:46

Odgovor Napisal/-a Trainz »

Kit, načeloma se strinjam s tabo, saj sem pred kakimi 30 leti sam imel maketo in še kako veliki so bili oni vlaki na njej.Vendar, danes, ko se tako sprehajam po več forumih, ta beseda vlakci v bistvu nakaže to, da me ta prave, velike mašine ne zanimajo tolk, kot ta mali "vlakci", predvsem v virtualni obliki.
Vlakci so kul
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

Fantje in tistih par deklet, ki ste/smo prijavljeni tule - NISTE RESNI !!!!!!
Od 95 prijavljenih je glasovalo 29,
7 nas ima vpisano ime in priimek,
pri 3 se da iz nika razbrat kdo je,
2 pa sta vpisla ime ,
še nekaj vas je, ki imate nike, ki bi lahko bili imena .....

a se res bojite ? a vas je strah, da vas bo kdo vprašal : " a se ti tud igraš z vlakci ? Joj, pa tolk velik (star) si že ....... "

malo razmislite.....
M.
Odgovori