Nadgradnja foruma

Razna naša obvestila/obvezno branje
Odgovori
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

V nedeljo je bila izvedena nadgradnja foruma.

V kolikor se kje opazi motnje/ težave, mankajoče prevode oz. da ni ustreznega besedila naj to sporočite v tej temi.

Ne pošiljat mejlov oz privatnih sporočil.

LP
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
Uporabniški avatar
_Borsig_
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3102
Pridružen: 08.01.2009, 15:42
Kraj: Pragersko

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a _Borsig_ »

Pozdravljen g.Mojster!

Klik na "Poglej aktivne teme" (levo zgoraj, pod "zadnj obisk...")
javi "Ni ustreznih podatkov"!


Ta funkcija je bila zelo uporabna! Jo prav pogrešam!
Se da ta funkcija ponovno aktivirati?

Pa v isti vrstici, desno od "poglej aktivne teme" se je pojavilo
" SEARCH_UNREAD} " ! Klik na to pa prikaže seveda še neprebraba sporočila!
joco02
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 15
Pridružen: 02.12.2009, 21:04

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a joco02 »

Klik na "Poglej aktivne teme" (levo zgoraj, pod "zadnj obisk...")
javi "Ni ustreznih podatkov"!


Ta funkcija je bila zelo uporabna! Jo prav pogrešam!
Se da ta funkcija ponovno aktivirati?

Pa v isti vrstici, desno od "poglej aktivne teme" se je pojavilo
" SEARCH_UNREAD} " ! Klik na to pa prikaže seveda še neprebraba sporočila!
se popolnoma strinjam, če je mogoče zadevo aktivirati bi bilo zelo lepo.
LP joco02 [-o<
Najlepši čar - je biti železničar.
defy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 89
Pridružen: 25.04.2010, 16:39

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a defy »

http://www.vlaki.info/forum/search.php? ... nreadposts

Pojavil se je nekajkrat prevelik font.

EDIT: Zgleda je popravljeno. ;)
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

SEARCH_UNREAD popravljen preveden

Aktivne teme pa pridejo nazaj, je treba en mal poklikat, ker so se spremenile nastavitev za aktivne teme. Pa je potebno za vsako kategorijo posebej nastavit ni več globalno za cel forum.

En mal potrplenja :wink:
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a mmatja »

Očitno tale forum postaja čedalje bolj železničarski, tako da se že kar postavlja vprašanje njegovega naslova, ki se glasi: Železna cesta od A do Ž Vse bolj imam občutek, da je bolj A (prava železnica) kot Ž (ostalo - vključno z maketarstvom). Kako drugače naj si človek to razlaga, če med trenutno aktivnimi temami ki se prikažejo pri prijavi na forum ni ničesar drugega, razen tistega kar je povezano z pravo železnico...Očitno smo modelarji - maketarji tukaj drugo razredni ali celo nezaželjeni.
L.P.
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

Nekateri mate res preveč časa razmišljati same neumnosti. Resno nimate nič bolj pametnega razmišljat :?: :!: .

Za nekatere bi res mogel spustit vse iz rok in narediti vse da bodo oni najbolj zadovoljni.

Če sem reku, da bom nastavil aktivne teme v vseh kategorijah jih bom, sam je treba mogoče še kej kaj bolj osnovnega poštimat kot pa to.

Ampak pač delajte si svoje predstave in utvare in si mislite kar hočete, to da ni bilo tudi nobenega fotopisa pa vidopisa al pa fotografije pa ni bilo zapaženo, seveda.

Hvala vsem za podporo.
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
leteči vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2574
Pridružen: 04.03.2009, 10:20
Kraj: Grosuplje

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a leteči vlak »

Modelarski podforum redno spremljam že od takrat, ko sem se prijavil na Vlaki.info (IV. 2009). Do nedavnega sem bil sicer večinoma le kot opazovalec, sedaj pa poskušam biti tudi čimbolj aktiven, saj me je žel. modelarstvo zelo pritegnilo.
V vsem tem času nisem opazil nobenega "drugorazredništva" oz. zaničevanja s strani ostalih uporabnikov. Seveda se popolnoma razume, da večina tistih forumašev, ki so zaposleni na pravi železnici, verjetno bolj malokrat pogleda v ta podforum, saj imajo že prave železnice zadosti. Tudi nekateri drugi, ki sicer niso zaposleni na železnici, ne gledajo modelarskega podforuma, ker jih enostavno ne zanima. Ampak vse to ne bi smel biti problem. Saj v končni fazi, tudi marsikaterega modelarja verjetno ne zanima kaj se dogaja v realnem svetu.
Je pa res, da je v zadnjih časih prišlo do večih prepirov znotraj modelarskega podforuma, ki so morda malce zavrli dogajanje, vendar je do vsega tega prišlo znotraj modelarjev...

Če pogledamo malce južne sosedske železniške forume, lahko opazimo, da modelarstvo ni prav nič bolj razvito kot pri nas, z izjemo foruma, ki je izključno namenjen malim žel(j)eznicam.

Se opravičujem za tale OT. Želel sem samo povedati, da ni vse tako črno kot kdo misli.
Vlaki.info je in bo ostal zame še vedno najboljši železniški forum.
Aljaž
Uporabniški avatar
541-110
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1093
Pridružen: 11.06.2006, 9:25
Kraj: LJUBLJANA

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a 541-110 »

Ne glede na to, da fantje niso najbolj veseli, ko "opozarjam" na kakšno nepravilnost, moram v tem primeru držati z mojstrom. Naj povem še to, da se mojster trudi, da imamo to, kar si sicer nismo zaslužili. Ne smem pa pozabiti na mojstrove najbližje "sodelavce", ki vzdržujejo red na forumu (če ga že mi pos***jamo).

Torej mojster in Co. hvala za vse kar ste do sedaj naredili in kar še boste.


Toliko iz moje strani. Če sem pa kaj narobe povedal....se pa lahko brez "pardona" briše.


LP
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a cokla »

mmatja napisal/-a:...Očitno smo modelarji - maketarji tukaj drugo razredni ali celo nezaželjeni.
L.P.
In to pravi človek, ki smo ga ravno tako " ujčkali" ko je kakšno mimo ustrelil. Če kdo ne spremlja vašega foruma, ker ga (me) enostavno ne zanima....me pač ne zanima. In zato še niste drugorazredni člani foruma.


Sicer pa...kaj bi pisal. Aljaž-bravo za vse kar si napisal in pokazal si več odrastlosti, kljub svojim letom, kot veliko starejših soforumašev. =D> =D> =D>
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

mmatja napisal/-a:Očitno tale forum postaja čedalje bolj železničarski, tako da se že kar postavlja vprašanje njegovega naslova, ki se glasi: Železna cesta od A do Ž Vse bolj imam občutek, da je bolj A (prava železnica) kot Ž (ostalo - vključno z maketarstvom). Kako drugače naj si človek to razlaga, če med trenutno aktivnimi temami ki se prikažejo pri prijavi na forum ni ničesar drugega, razen tistega kar je povezano z pravo železnico...Očitno smo modelarji - maketarji tukaj drugo razredni ali celo nezaželjeni.
L.P.
Cenjeni @mmatja, podforum "maketrastvo" je takšen kot je, kot si ga maketarji sami ustvarjate. Če misliš, da bo nekdo drug delal za vas, sami boste pa le brali in morda malce komentirali ter se prepirali o svojih dosežkih, ste obsojeni na stagnacijo in počasen zaton. Nekdo, ki pač nima navdiha za makeratstvo, se tam pač ne znajde in prav je tako, saj bi bilo le nepotrebno spamanje in kreganje.

Ostali podforumi so takšni kot so, kot si jih s svojimi prispevki oblikujemo ostali ljubitelji železnic. Pri tem, kdo je profesionalni železničar in kdo ni, je brez veze razpravljati. Prisotni morata biti obe strani, saj le tako lahko tečejo mnenja in razprave.
Pa poglejmo, kakšen bi bil forum s specifično ajzenponarskim članstvom;
Vsem vse jasno, živ dolgčas in propad foruma.
Specifično ljubiteljsko članstvo, brez prisotnih železničarjev - totalna nestrokovnost in kvsenje neumnosti brez meja.

Torej, brez simbioze tudi ni foruma http://www.vlaki.info .


Med vrsticami se tvoj zapis bere tako, kot da bi bilo treba ostale podforume ukiniti, nemaketarsko članstvo pa razgnati.

lp
Dolfe
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a mmatja »

Dolfe in ostali.
Seveda se z vsem strinjam kar ste napisali, predvsem kar se tiče oblikovanja podforuma maketarstsvo in prispevkov v njem. Stanje je žal takšno kakršno je. Kronično primanjkuje kvalitetnih in zanimivih prispevkov. Tudi nekateri člani, ki pregledujejo in objavljajo svoje prispevke v tem podforumu so žal bolj nagnjeni h kritiziranju kot pa konstruktivnem dialogu. Mene osebno to niti ne moti več. Sem se že navadil...Moti me edino to, da tega podforuma ni več med trenutno aktivnimi temami, ki se mi prikažejo vsakokrat, ko pogledam na forum, če je kaj novega. Če sem kogarkoli od pristojnih za oblikovanje in urejanje tega foruma z mojim pisanjem užalil ali prizadel, se iskreno opravičujem.
Lep pozdrav
Matjaž Matko - Mišo
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

ŠE ENKRAT bom zdejle povedov za vse tiste k so bili prikrajšani za tistih 2h ko kej ni delal.

V tejle objavi sem jasno napisal (bom zdej z rdečo še dodatno označil)

Mojster_Strojevodja napisal/-a:SEARCH_UNREAD popravljen preveden

Aktivne teme pa pridejo nazaj, je treba en mal poklikat, ker so se spremenile nastavitev za aktivne teme. Pa je potebno za vsako kategorijo posebej nastavit ni več globalno za cel forum.

En mal potrplenja :wink:
IN ZATO oprostite izrazu mi gre na KURAC da se potem nekdo žali, da se nekoga diskriminira oziroma iz njega dela drugorazrednega člana.

Sedaj so v vsej kategorijah vključene "aktivne teme" in se prikazujejo tako kot je treba.

In zdej smo zaključili tole, če ma kdo sporočit za kakšno napako, glede nadgradnje naj to napiše tukaj, drugih zadev nej ne piše.
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
Odgovori