Vlaki.info in mobilna uporaba

Razna naša obvestila/obvezno branje
Odgovori
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Vlaki.info in mobilna uporaba

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

Pozdrav!

Od danes naprej je uporaba vlaki.info na mobilnikih/tablicah za uporabnika prijaznejša.

Forum od sedaj naprej zazna uporabo mobilnega brskljalnika in uporabnika preusmeri na uporabo sheme prilagojene za uporabo na mobilnikih.

Upam, da vam bo v veselje pri uporabi ter seveda v pomoč pri zmanševanju porabe podatkov preko (2G/3G/LTE) povezave.

LP
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Re: Vlaki.info in mobilna uporaba

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

:)
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
Uporabniški avatar
STIB
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 445
Pridružen: 18.04.2006, 11:57
Kraj: Zagreb, HR

Re: Vlaki.info in mobilna uporaba

Odgovor Napisal/-a STIB »

Zgleda kar v redu :-)
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Vlaki.info in mobilna uporaba

Odgovor Napisal/-a cokla »

Zgleda odlično....

A je možna bližnjica direktno na domači zaslon?
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Re: Vlaki.info in mobilna uporaba

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

Kaj misliš pod domači zaslon?

Drugače puščica v zornjem levem kotu ti prikaže vse višje kategorije, ko si pa na dnu strani imaš pa povezavo "seznam forumov", ki te vrže na čisto prvo stran foruma.

V kolikor komu mobilna verzija ne odgovarja je na dnu povezava, da se mu prikaže klasična oblika. "Switch to full style"
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Vlaki.info in mobilna uporaba

Odgovor Napisal/-a cokla »

Mojster_Strojevodja napisal/-a:Kaj misliš pod domači zaslon?

Drugače puščica v zornjem levem kotu ti prikaže vse višje kategorije, ko si pa na dnu strani imaš pa povezavo "seznam forumov", ki te vrže na čisto prvo stran foruma.

V kolikor komu mobilna verzija ne odgovarja je na dnu povezava, da se mu prikaže klasična oblika. "Switch to full style"
Mislim na direktno povezavo, kot aplikacija, iz domačega zaslona telefona. Pa saj ni panike....je tako čisto v redu.... :thumbupl
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
SandiP
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1572
Pridružen: 11.11.2007, 9:39
Kraj: Ljubljana Moste
Kontakt:

Re: Vlaki.info in mobilna uporaba

Odgovor Napisal/-a SandiP »

Prima! Zdej rabim samo se vecji telefon...
Al pa druge spegle... 8-)
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4108
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Vlaki.info in mobilna uporaba

Odgovor Napisal/-a mkx »

Meni je mobilna verzija všeč. Prej je na majhnem, a hudem zaslonu (full HD na 5" diagnonale #-o ) res izgledalo tako, da brez lupe nisem videl prav nič. Sedaj je na isti napravi gledati vlaki.info prav prijetno.
LP, Metod
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4108
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Vlaki.info in mobilna uporaba

Odgovor Napisal/-a mkx »

Na moji tablici Nexus 10 je privzeto prikazana "ta velika" verzija foruma. Mislim, da bi mi bila tudi na tej tablici bolj všeč "ta mala" ...
LP, Metod
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Re: Vlaki.info in mobilna uporaba

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

V klasičnem pogledu je na dnu povezava switch to mobile stile.

Jaz uporabljam Dolphin browser in v kolikor ima vklopljeno "desktop" delovanje prikazuje klasično verzijo. Tako, da mogoče je za preveriti se kakšno tako nastavitev.
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
matejmm
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 448
Pridružen: 08.12.2012, 0:32
Kraj: Ljubljana

Re: Vlaki.info in mobilna uporaba

Odgovor Napisal/-a matejmm »

Uporabna zadeva... sedaj bom na telefonu lažje preveril novosti na forumu pred spanjem ... Pohvale vsem vpletenim.

lp, M
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4108
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Vlaki.info in mobilna uporaba

Odgovor Napisal/-a mkx »

Mojster_Strojevodja napisal/-a:Jaz uporabljam Dolphin browser in v kolikor ima vklopljeno "desktop" delovanje prikazuje klasično verzijo. Tako, da mogoče je za preveriti se kakšno tako nastavitev.
Jaz se glede uporabljenega brskalnika na tablici (še) ne obremenjujem. Original je gor Chrome. Ima nastavitev "Zahteva za namizno ..." ampak nobena možnost (kljukica ali brez) ne naredi razlike, vedno dobim klasično varianto. Očitno forumski SW moje kombinacije ne smatra za mobilno različico.

Roko na srce, pri tej ločljivosti in velikosti zaslona https://www.google.com/nexus/10/specs/, je meni osebno bolj pregledna klasična oblika. Za manjše zaslone je pa mobilna različica boljša.

Mojster_Strojevodja, hvala!
LP, Metod
enroxil
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 21
Pridružen: 28.04.2014, 17:03

Re: Vlaki.info in mobilna uporaba

Odgovor Napisal/-a enroxil »

Oprostite mi,a sem malo nevesc z uporabo tablice! Zanima me kako naj odprem okence "slika"? Druge slike mi odpira normalno ! Hvala za odgovor in resitev mojega "problema"!
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Re: Vlaki.info in mobilna uporaba

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

Za bolj točen odgovor bi rabil točnejši opis napake/teževe.

Zato bom samo sklepal, da zna to biti, ko se slika ne prikaže iz strani strežnika na katerem se nahaja, oz je bila odstranjena. V tem primeru ni neke rešitve.

Za kaj več, pa bi radil kaj več informacij v kakšnem kontekstu je mišljeno to okno "slika"

LP
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
enroxil
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 21
Pridružen: 28.04.2014, 17:03

Re: Vlaki.info in mobilna uporaba

Odgovor Napisal/-a enroxil »

enroxil napisal/-a:Oprostite mi,a sem malo nevesc z uporabo tablice! Zanima me kako naj odprem okence "slika"? Druge slike mi odpira normalno ! Hvala za odgovor in resitev mojega "problema"!
Pozdrav ! Kjer koli se mi pojavi pravokotnik v katerem pise Slika mi jo ne odpre!?:-) :-)
Odgovori