Selitev foruma - nedostopnost

Razna naša obvestila/obvezno branje
Odgovori
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Selitev foruma - nedostopnost

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

Pozdravljeni!

V napoved - opozorilo.

V naslednjem dnevu ali dveh bo forum za določen čas nedostopen.

Ker je trenutni ponudnik prenehal z hvaležnostjo gostovanja po ugodnješih cenah se forum seli na drugo lokacijo.

V sled tega bo prišlo do začasnih težav z dostopom, da se preusmeri domena in prenesejo vsi podatki na drugo lokacijo.

Hvala za razumevanje.
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Re: Selitev foruma - nedostopnost

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

Se opravičujem za nevšečnosti z uporabo začasnega naslova.
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Re: Selitev foruma - nedostopnost

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

Sedaj bi moral biti forum dostopen preko svoje redne domene in obratovati brez kakšnih zadržkov.

V kolikor opazite kakšne težave oziroma nedelovanje, me vsekakor obvestite/opozorite.

V prihodnjih dneh pa še opedenamo rešitev za youtube filmče in android (mobilne platforme)

Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4108
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Selitev foruma - nedostopnost

Odgovor Napisal/-a mkx »

Super. Dokler je bil forum na "zasilni" domeni, se me nikakor ni hotel zapomniti kot prijavljenega uporabnika. Sedaj to spet deluje.

Komaj čakam na rešitev glede youtube filmčkov za hemeroide ... ups, mislil sem androide ;-).
Peter 5
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 609
Pridružen: 20.01.2013, 13:40
Kraj: Maribor

Re: Selitev foruma - nedostopnost

Odgovor Napisal/-a Peter 5 »

Hvala za trud okoli selitve!
LP - Peter
Uporabniški avatar
miranzor
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 556
Pridružen: 28.09.2005, 20:03
Kraj: Celje

Re: Selitev foruma - nedostopnost

Odgovor Napisal/-a miranzor »

Mojster_Strojevodja napisal/-a:Sedaj bi moral biti forum dostopen preko svoje redne domene in obratovati brez kakšnih zadržkov.

V kolikor opazite kakšne težave oziroma nedelovanje, me vsekakor obvestite/opozorite.
Pozdravljeni!

Pridružujem se Petru z zahvalo za trud okoli selitve in hitro vzpostavitev starega - novega stanja.

Edino v nekaterih temah, ki sem jih obiskal na začasnem naslovu, so bile slike vidne, sedaj na novem naslovu pa slik ne odpre.
To je npr. evidentno v N-amaterjevih prispevkih "Kalup za vse in vsakogar" pa v temi Kako izdelujem okna?. Morda še kje, vendar sem zaenkrat le tukaj opazil.
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4108
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Selitev foruma - nedostopnost

Odgovor Napisal/-a mkx »

Moja analiza težave z N-amaterjevimi slikami kaže naslednje: njegove slike (vključno z avatarjem) naj bi bile na spletnem strežniku uporabnik.vlaki.info ... a tega strežnika očitno trenutno ni med živimi ... Oziroma natančneje: DNS serverji o tem strežniku ničesar ne vedo.
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Re: Selitev foruma - nedostopnost

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

miranzor napisal/-a:
Mojster_Strojevodja napisal/-a:Sedaj bi moral biti forum dostopen preko svoje redne domene in obratovati brez kakšnih zadržkov.

V kolikor opazite kakšne težave oziroma nedelovanje, me vsekakor obvestite/opozorite.
Pozdravljeni!

Pridružujem se Petru z zahvalo za trud okoli selitve in hitro vzpostavitev starega - novega stanja.

Edino v nekaterih temah, ki sem jih obiskal na začasnem naslovu, so bile slike vidne, sedaj na novem naslovu pa slik ne odpre.
To je npr. evidentno v N-amaterjevih prispevkih "Kalup za vse in vsakogar" pa v temi Kako izdelujem okna?. Morda še kje, vendar sem zaenkrat le tukaj opazil.
Kot je že @mkx ugotovil: slike od N-amaterja so bile na uporabnik.vlaki.info, ki pa žal ni več dosegljiv oz v uporabi.
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Re: Selitev foruma - nedostopnost

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

Če ste mogoče opazili odsotnost email sporočil iz foruma, bi sedaj tudi ta malenkost morala nazaj delovati brez problema.
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
Uporabniški avatar
miranzor
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 556
Pridružen: 28.09.2005, 20:03
Kraj: Celje

Re: Selitev foruma - nedostopnost

Odgovor Napisal/-a miranzor »

Mojster_Strojevodja napisal/-a:Kot je že @mkx ugotovil: slike od N-amaterja so bile na uporabnik.vlaki.info, ki pa žal ni več dosegljiv oz v uporabi.
Hvala za pojasnilo!
Mojster_Strojevodja napisal/-a:Če ste mogoče opazili odsotnost email sporočil iz foruma, bi sedaj tudi ta malenkost morala nazaj delovati brez problema.
Hvala tudi za ta popravek, saj sem to pravkar nameraval sporočiti!
Uporabniški avatar
N amater
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 409
Pridružen: 29.09.2006, 11:58
Kraj: Lj

Re: Selitev foruma - nedostopnost

Odgovor Napisal/-a N amater »

Zdravo

Ravno zato, sem se pred casom dogovoril (da ne bo objave brez slik), da dobim nekaj prostora na strezniku, kjer bodo slike shranjene in vedno dosegljive - dokler bo ta forum obstajal.
Ker sem nalozeli vec kot 800 slik pri posameznih temah, si preprosto ne predstavljam, da bi v vseh objavah spreminjal povezave in slike nalozil kam drugam :-(

Upam, da bodo povezave uredili in da bodo slike spet vidne...

Lep dan, Jani
Odgovori