Ureditev in nadgradnja foruma

Razna naša obvestila/obvezno branje
jurij
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 589
Pridružen: 20.11.2011, 23:13
Kraj: Prosečka vas Mačkovci

Re: Ureditev in nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a jurij »

Pozdravljeni,

Pri meni deluje vse po starem, tako da jaz tukaj ne vidim nobene bistvene ureditve in nadgradnje foruma.
Uporabniški avatar
andrazspan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 621
Pridružen: 07.05.2012, 17:09
Kraj: Rimske Toplice
Kontakt:

Re: Ureditev in nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a andrazspan »

Meni prikaže samo podpis uporabnika @Mojster_Strojevodja, od ostalih oseb pa ne. Testirano na Mozilla Firefox in Google Chrome.
urban120
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 418
Pridružen: 10.05.2015, 19:05

Re: Ureditev in nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a urban120 »

A se lahko uredi HTTPS šifriranje povezave?
Trenutno je povezava ne šifrirana in se lahko, v primeru prestrezanja povezave, bere tudi gesla.
Uporabniški avatar
grizeldi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 305
Pridružen: 30.01.2013, 13:20
Kraj: Ljubljana

Re: Ureditev in nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a grizeldi »

Sploh na telefonu mi zadeva deluje precej bolj odzivno kot prej, super!

Imam pa manjšo težavo z berljivostjo obvestil:
https://imgur.com/h26iUQN
(bi dodal kot image, pa mi forum ne dovoli uporabiti img taga iz nekega razloga)
grega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1618
Pridružen: 12.09.2006, 17:29
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Re: Ureditev in nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a grega »

Super, da se skrbi za nadgradnje foruma. Navkljub občasnim težkim besedam še vedno predstavlja bistveno višjo kakovost od facebook skupin ;)

jurij napisal/-a: 16.01.2021, 12:33 Pozdravljeni,

Pri meni deluje vse po starem, tako da jaz tukaj ne vidim nobene bistvene ureditve in nadgradnje foruma.
Tudi pri servisu avta na pogled ni videti nekih hudih razlik ;)
jurij
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 589
Pridružen: 20.11.2011, 23:13
Kraj: Prosečka vas Mačkovci

Re: Ureditev in nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a jurij »

grega napisal/-a: 18.01.2021, 18:15 Tudi pri servisu avta na pogled ni videti nekih hudih razlik ;)
Res je da pri servisu avta ni videti nekih hudih razlik, pri ureditvi in nadgradnji avta z dodatno opremo pa je razlika vidna in tukaj na forumu ne gre za servis, ampak za ureditev in nadgradnjo foruma.
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 808
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: Ureditev in nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a Anzee »

jurij napisal/-a: 19.01.2021, 6:59 tukaj na forumu ne gre za servis, ampak za ureditev in nadgradnjo foruma.
Ubistvu se pri forumih in podobnih spletnih aplikacijah nadgradnja smatra kot posodobitev programske opreme oz. nadgraditev na novejso razlicico, saj stare ponavadi ne omogocajo vec supporta in novejsih tehnologij, kar pa je za zunanjega uporabnika naceloma nevidno. Vseeno je forum dobil kot vidim tudi nekaj malenkosti ki izboljsajo uporabnisko izkusnjo.
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Re: Ureditev in nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

andrazspan napisal/-a: 16.01.2021, 12:57 Meni prikaže samo podpis uporabnika @Mojster_Strojevodja, od ostalih oseb pa ne. Testirano na Mozilla Firefox in Google Chrome.
Podpisi se niso pripenjali samo v "podforumu" Obvestila, po vseh ostalih se pripenjajo normalno. V izogib nadaljnjim "težavam" so bila dovoljenja posodobljena in bi se podpisi morali pripenjati tudi tukaj.
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Re: Ureditev in nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

grizeldi napisal/-a: 17.01.2021, 2:18 Sploh na telefonu mi zadeva deluje precej bolj odzivno kot prej, super!

Imam pa manjšo težavo z berljivostjo obvestil:
https://imgur.com/h26iUQN
(bi dodal kot image, pa mi forum ne dovoli uporabiti img taga iz nekega razloga)
Predvidevam, da je napaka nekje v stilu, ki ga uporabljamo za forum in "prepisuje" tekst z oranžno ker je označeno kot neprebrano.
Ali oranžna izgine če se na obvestilo postavi miško oz ko je obvestilo prebrano?
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
Uporabniški avatar
andrazspan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 621
Pridružen: 07.05.2012, 17:09
Kraj: Rimske Toplice
Kontakt:

Re: Ureditev in nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a andrazspan »

Mojster_Strojevodja napisal/-a: 19.01.2021, 12:47
andrazspan napisal/-a: 16.01.2021, 12:57 Meni prikaže samo podpis uporabnika @Mojster_Strojevodja, od ostalih oseb pa ne. Testirano na Mozilla Firefox in Google Chrome.
Podpisi se niso pripenjali samo v "podforumu" Obvestila, po vseh ostalih se pripenjajo normalno. V izogib nadaljnjim "težavam" so bila dovoljenja posodobljena in bi se podpisi morali pripenjati tudi tukaj.
Sedaj deluje, hvala za rešitev težave.
Uporabniški avatar
grizeldi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 305
Pridružen: 30.01.2013, 13:20
Kraj: Ljubljana

Re: Ureditev in nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a grizeldi »

Mojster_Strojevodja napisal/-a: 19.01.2021, 12:50
grizeldi napisal/-a: 17.01.2021, 2:18 Sploh na telefonu mi zadeva deluje precej bolj odzivno kot prej, super!

Imam pa manjšo težavo z berljivostjo obvestil:
https://imgur.com/h26iUQN
(bi dodal kot image, pa mi forum ne dovoli uporabiti img taga iz nekega razloga)
Predvidevam, da je napaka nekje v stilu, ki ga uporabljamo za forum in "prepisuje" tekst z oranžno ker je označeno kot neprebrano.
Ali oranžna izgine če se na obvestilo postavi miško oz ko je obvestilo prebrano?
Sem šele kasneje ugotovil, da se težava pojavi tudi na računalniku. In ja, oranžna izgine če se na obvestilo postavim z miško (kar je na telefonu iz očitnih razlogov neizvedljivo) in po tem ko je obvestilo že prebrano.
Če kaj pomaga, glede na firefox developer tools je problematično oranžno ozadje obvestila definirano v CSS razredu ".notification_list li.bg3". Ko temu razredu ugasnem background-color atribut postanejo zadeve spet berljive.
defy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 89
Pridružen: 25.04.2010, 16:39

Re: Ureditev in nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a defy »

Prosil bi, če se lahko linki po defaultu odpirajo v novem tabu. Ni težko naštimat.
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4114
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Ureditev in nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a mkx »

defy napisal/-a: 20.01.2021, 14:32 Prosil bi, če se lahko linki po defaultu odpirajo v novem tabu. Ni težko naštimat.
Sploh ker je tako že bilo in tudi meni se je to zdelo zelo fino.
LP, Metod
Matevz96
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 197
Pridružen: 17.01.2016, 19:33

Re: Ureditev in nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a Matevz96 »

defy napisal/-a: 20.01.2021, 14:32 Prosil bi, če se lahko linki po defaultu odpirajo v novem tabu. Ni težko naštimat.
Na linke klikni s sredinskim gumbom (koleščkom) in se odprejo v novem zavihku. Uporabno ko prideš po parih dneh na forum in je ogromno neprebranih tem.
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Re: Ureditev in nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

defy napisal/-a: 20.01.2021, 14:32 Prosil bi, če se lahko linki po defaultu odpirajo v novem tabu. Ni težko naštimat.
Veliko stvari ni težko. Zgleda je pa težko lepo prositi oziroma povedati. ANE!!
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
Odgovori