Nesreče v MTS

Vse na temo MS Train Simulatorja, veliko veselja..
Uporabniški avatar
BoBi19
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 486
Pridružen: 18.03.2007, 12:37
Kraj: Maribor

Nesreče v MTS

Odgovor Napisal/-a BoBi19 »

Na youtubu našel nekaj nesreč vlakov v MTS. Zdaj me pa zanima, kak se v v igri to naredi , ker meni nikakor ni uspelo, da bi se vlaki zaleteli...

Povezava na video

Povezava na video

Povezava na video

Povezava na video

Povezava na video

Lp Boštjan
thomcro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 610
Pridružen: 20.08.2006, 0:14
Kraj: Rijeka, Hrvatska

Odgovor Napisal/-a thomcro »

Vrlo jednostavno, zapucaj kompoziciju preko slijepog kolosijeka velikom brzinom. Vidjeti ćeš kako se krše i skaču jedan preko drugog.
Pozdrav iz Rijeke
Uporabniški avatar
BoBi19
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 486
Pridružen: 18.03.2007, 12:37
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a BoBi19 »

thomcro napisal/-a:Vrlo jednostavno, zapucaj kompoziciju preko slijepog kolosijeka velikom brzinom. Vidjeti ćeš kako se krše i skaču jedan preko drugog.
kak pa, da se ti dva vlaka zaletita skupaj ( en proti drugemu ), kot je na videu ?? :lol: :lol:
Lp Boštjan
thomcro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 610
Pridružen: 20.08.2006, 0:14
Kraj: Rijeka, Hrvatska

Odgovor Napisal/-a thomcro »

A to ti ne znam. To će ti netko drugi objasniti.
Pozdrav iz Rijeke
IC-Pohorje503

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

zelo zanimvio MST za NESREČE VLAKE,hehe :P :P :P :P :twisted:
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

BoBi19 napisal/-a:
thomcro napisal/-a:Vrlo jednostavno, zapucaj kompoziciju preko slijepog kolosijeka velikom brzinom. Vidjeti ćeš kako se krše i skaču jedan preko drugog.
kak pa, da se ti dva vlaka zaletita skupaj ( en proti drugemu ), kot je na videu ?? :lol: :lol:
To pa samo preko activitisev (nalog)! Pa na progi ne smeš imeti nobenega signala, da nebi slučajno kdo kje po "nepotrebnem" stal!! :lol:
Eurocity
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 28
Pridružen: 31.12.2006, 8:46
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Eurocity »

Pozdravljeni!

Pred leti sem čisto po naklučju odkril kako se lahko zaletiš z dvema vlakoma! :D Po hribu navkreber sem peljal tovorno kompozicijo, na vrhu hriba pa je na izogibališču stal drug vlak. Ker nisem pravi strojevodja in takrat še nisem povsem vedel, kako se MTSju streže :D:D, mi je nekje na sredini hriba začelo zdrsevati in moj vlak je začel lesti vzvratno. No, ko sem se nekako ujel in ponovno začel vzpon, sem na preglednem delu proge (enotirna) v daljavi zagledal lokomotivo, ki mi drvi nasproti . :shock: :shock: :shock:

V trenutku sem pomislil, kako se mora počutiti strojevodja če se kaj takega zgodi v resnici, nakar pa samo v mislih zamahnem z roko, nasmešek do ušes :D in kabuuuuuuum! Mašine je vrglo v zrak, vagoni so leteli na vse strani, se kotalili v prepad, skratka živa štala.

Vajo sem kar nekak krat ponovil. Menda je finta v tem, da ti začne na nek način zdrsevati, del kompozicije pa prepelje že čez signal, ki si ga najprej že prevozil. Če se dobro spomnim, se je to zgodilo v activitiyu na Marias pass in sicer tam, ko voziš kompozicijo z nekaj dash 9 lokomotivami, traja pa preko ene ure. Skratka tisti "najzahtevnejši" z dash 9, samo 1 tak scenarij je original. Zgodi se pa lahko tam, kjer nekje zgoraj čakata 2x sd-40 z eno malenkostjo vagonov mislim da 2 al 4, dokaj hitro na začetku, menda je celo to prvo srečanje z vlakom, nisem pa prepričan. :D

Zvečer bom ponovno inštaliral MTS in če poizkusil, ter dal podrobne opise, če seveda že ne bo komu izmed vas uspelo. pa čim manj nesreč :wink: .

Lp, Marko
Uporabniški avatar
664-111
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1293
Pridružen: 05.05.2006, 18:25

Odgovor Napisal/-a 664-111 »

Eurocity napisal/-a:Pozdravljeni!

Pred leti sem čisto po naklučju odkril kako se lahko zaletiš z dvema vlakoma! :D Po hribu navkreber sem peljal tovorno kompozicijo, na vrhu hriba pa je na izogibališču stal drug vlak. Ker nisem pravi strojevodja in takrat še nisem povsem vedel, kako se MTSju streže :D:D, mi je nekje na sredini hriba začelo zdrsevati in moj vlak je začel lesti vzvratno. No, ko sem se nekako ujel in ponovno začel vzpon, sem na preglednem delu proge (enotirna) v daljavi zagledal lokomotivo, ki mi drvi nasproti . :shock: :shock: :shock:

V trenutku sem pomislil, kako se mora počutiti strojevodja če se kaj takega zgodi v resnici, nakar pa samo v mislih zamahnem z roko, nasmešek do ušes :D in kabuuuuuuum! Mašine je vrglo v zrak, vagoni so leteli na vse strani, se kotalili v prepad, skratka živa štala.

Vajo sem kar nekak krat ponovil. Menda je finta v tem, da ti začne na nek način zdrsevati, del kompozicije pa prepelje že čez signal, ki si ga najprej že prevozil. Če se dobro spomnim, se je to zgodilo v activitiyu na Marias pass in sicer tam, ko voziš kompozicijo z nekaj dash 9 lokomotivami, traja pa preko ene ure. Skratka tisti "najzahtevnejši" z dash 9, samo 1 tak scenarij je original. Zgodi se pa lahko tam, kjer nekje zgoraj čakata 2x sd-40 z eno malenkostjo vagonov mislim da 2 al 4, dokaj hitro na začetku, menda je celo to prvo srečanje z vlakom, nisem pa prepričan. :D

Zvečer bom ponovno inštaliral MTS in če poizkusil, ter dal podrobne opise, če seveda že ne bo komu izmed vas uspelo. pa čim manj nesreč :wink: .

Lp, Marko
kot si rekel na marias pass tura pa non mixed freight se je meni tudi zgodilo s tem da je primeni vse normalno potekalo in naenkrat vlak pred mano sem pa že mel primer da mi je gorela zelea luč in omejitev 65 mph
in naenkrat zagledam pred samo potniaki vlak.
LP
Matic
thomcro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 610
Pridružen: 20.08.2006, 0:14
Kraj: Rijeka, Hrvatska

Odgovor Napisal/-a thomcro »

Eurocity napisal/-a:...se je to zgodilo v activitiyu na Marias pass in sicer tam, ko voziš kompozicijo z nekaj dash 9 lokomotivami, traja pa preko ene ure. ...
Imao sam instaliranu jednu švedsku rutu i jedan kraj je počinjao na malo većem uzvišenju i svaki put kad sam se spuštao, a spuštao sam se bez "gasa" samo sa kočnicom, ako nisam pazio vlak bi toliko ubrzao da ga više nisam mogao kontrolirati i uvijek je izlijetao na kakvom jačem zavoju. I onda je bilo vagona na sve strane. Mislim da se ruta zove Mariaker ali nisam 100% siguran. Morao bi ju potražiti na DVD-u. Inače je jako lijepa, pogotovo zimi i vozi se cca. 1 sat.
Pozdrav iz Rijeke
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

V simlaciji si lahko privoščimo takšne dogodke. Škoda, da ni zadeva še bolj realistična, da bi se pločevina zvila, tiri izpulili, vlak lomil in trgal, kri špricala, trupla povsod. Nato pa bi prišle reševalne ekipe...
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

Če hočeš da ti vlak iztiri zaradi prevelike hitrosti ali kaj podobnega moreš v options mal preštelati da v MSTS-ju dovoli iztirjenja vlaka pri preveliki hitrosti.
Ja če vlak nepotegne ali začne zdrsevati je najbolje uporabiti peskanje-seveda v vseh primerih negre :D
LP Anej
Uporabniški avatar
RisPo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1023
Pridružen: 01.11.2006, 14:24

Odgovor Napisal/-a RisPo »

Evo še moje dogodivščine danes :).

Malo sem bil prehiter v ovinku, lokomotivi in prva cisterna so se udali, ostalih cca. 35 vagonov je nadaljevalo pot naprej brez vodstva :)
Slika

Pa še druga nesreča, tukaj pa nevem kaj je bilo, na vseh lepim sta Regana pred tunelom vzletela :)
Slika
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

A patch imaš instaliran rispo?Če ga maš regan je zdaj že za novi patch, kjer je kabina v tunelo temna in si lahko prižgeš luč.Pa tud lahko gledaš iz obeh kabin.
LP Anej
Uporabniški avatar
RisPo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1023
Pridružen: 01.11.2006, 14:24

Odgovor Napisal/-a RisPo »

AnejTS napisal/-a:A patch imaš instaliran rispo?Če ga maš regan je zdaj že za novi patch, kjer je kabina v tunelo temna in si lahko prižgeš luč.Pa tud lahko gledaš iz obeh kabin.
Imam ;)

Saj, če greš preko hriba, luči podnevi skoraj, da ne rabiš ;):)
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Kak si pa pržgeš luč v tunelu?? :-k
Odgovori