Kako,kaj

Vse na temo MS Train Simulatorja, veliko veselja..
Odgovori
Matjaž
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 34
Pridružen: 12.02.2007, 15:09

Kako,kaj

Odgovor Napisal/-a Matjaž »

Komaj sem inštarilal MTS ,pa ne vem kaj narediš ,dase srečata moj in drug vlak.Mi lahko kdo to obrazloži? :roll: :roll:
Uporabniški avatar
RisPo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1023
Pridružen: 01.11.2006, 14:24

Odgovor Napisal/-a RisPo »

Vozi toliko časa, da srečaš katerega, kolikor vem, se ne da naštimat, da bi naredil, kdaj se dva vlaka srečata, vsaj direktno ne, mogoče bi se dalo z urejanjem scenarija (to bodo pa drugi strokovnjaki povedali :))
Uporabniški avatar
BoBi19
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 486
Pridružen: 18.03.2007, 12:37
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a BoBi19 »

Nekaj o nesrečah se je pogovarjalo na drugi temi:

http://www.vlaki.info/forum/viewtopic.php?t=1283

Nekaj activities ( .apk) datoteke, kjer so nesreče že zapisane, najdeš na tej spletni strani:

http://www.daworm.co.uk/zone/mstscrash/ ... htm#Se%E1n
Lp Boštjan
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Srečevanja, promet (traffic) napraviš samo v activitisih! Luštno je delati za dvotirno progo, za enotirno je pa en fuks! :lol: Moraš paziti predvsem da se časovno in usklajeno srečata - križata vlaka, sicer lahko predolgo čakata eden drugega!
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

Ja vse je tako kot je nejc povedal.Samo nejc glede čakanja in tega to pa lahko vse pogledaš že tam ko delaš activitis (editor in tools).
LP Anej
Uporabniški avatar
zbowe
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1189
Pridružen: 19.09.2007, 16:14
Kraj: Na sončni strani Krasa
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a zbowe »

Problem je tudi v posebni logiki MSTS, kjer igralcev vlak ima vedno prednost.
Tezko je naprimer prehitevanje igralcevega vlaka (tudi na postajah), treba je uporabiti skrite vlake (loose consists) ali pa cakalne tocke (waiting points) va vhodu v postajo.
Uporabniški avatar
Žiga
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 225
Pridružen: 16.09.2009, 21:36

Re: Kako,kaj

Odgovor Napisal/-a Žiga »

Nekje na YouTubu sem našel par MSTS posnetkov, kjer je "kamera (pogled)" postavljena na točno določeno mesto ob progi in snema v tisto smer tudi potem, ko vlak že odpelje mimo (ne tako kot, če pritisneš tipko "4" med vožnjo). Ali kdo ve kako se lahko to naredi :?:
Uporabniški avatar
GT26CW
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 22
Pridružen: 12.09.2008, 21:19

Re: Kako,kaj

Odgovor Napisal/-a GT26CW »

MSTS - Skinuo sam vagone s otvaranjem vratiju. Ali otvaraju se tak da kad je pantograf gore, su otvorena,a kad je gore, su zatvorena. A kad je diesel onda su pak uvijek otvorena. Ne mogu naći drugi način otvaranja i zatvaranja. :?
Slika
Slika
Slika
Da li netko zna rješenje ovog :?:
Odgovori