trainz 2009

Še ena od igric, ki vam omogoča železniške užitke..
Nejac
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1283
Pridružen: 29.03.2009, 17:46

trainz 2009

Odgovor Napisal/-a Nejac »

pozdravljeni!
zanima me katera je najboljša grafična kartica za TS2009? katere uporabljate vi?

hvala za odgovore [-o<
Nejc

Re: trainz 2009

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Nejac napisal/-a:pozdravljeni!
zanima me katera je najboljša grafična kartica za TS2009? katere uporabljate vi?

hvala za odgovore [-o<
Pomembno je koliko spomina ima grafična kartica. Več kot ga ima, bojlše je. S svojimi 512 MB spomina lahko rečem, da bi lahko imel tudi več. :wink:
Nejac
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1283
Pridružen: 29.03.2009, 17:46

Re: trainz 2009

Odgovor Napisal/-a Nejac »

Nejc napisal/-a:
Nejac napisal/-a:pozdravljeni!
zanima me katera je najboljša grafična kartica za TS2009? katere uporabljate vi?

hvala za odgovore [-o<
Pomembno je koliko spomina ima grafična kartica. Več kot ga ima, bojlše je. S svojimi 512 MB spomina lahko rečem, da bi lahko imel tudi več. :wink:
hvala za nasvet
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: trainz 2009

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Računalnik nima spomina, ima samo pomnilnik :) Spomina je le toliko, koliko ga nujno potrebuje program za izvajanje kake enačbe, da si zapomni vrednosti spremenljivk in rezultatov, vse ostalo se nalaga v pomnilnik.

Sicer pa kar se tiče grafična kartica in pomnilnik. Kaj bo 1 GB DDR3 pomnilnika na GeForce 2 kartici, če le-ta ni sposobna izvajati DirectX 9 ali kakih novejših inštrukcij? Ni vse v pomnilniku, je še kaj drugega v ozadju. Torej preberi zahteve za program in potem izberi spodobno grafično kartico. Vsekakor pa verjetno ne rabiš nekih hudih efektov ala dimne zavese, valovanje morja, svetlikanje sonca, mehke sence ob sončnem vzhodu/zahodu... Verjetno kak GeForce 9600 bo čisto dovolj uporaben, cena pa tudi ni pretirana...
Goran
Uporabniški avatar
Božiček
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 672
Pridružen: 14.08.2009, 14:26
Kraj: Krško

Re: trainz 2009

Odgovor Napisal/-a Božiček »

Jaz imam NVIDIA GeForce 7600 GS, igram pa preko DirektX, zato ker OpenGL pri meni ne dela.
http://www.pribozic.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
mašina664
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 52
Pridružen: 02.11.2008, 20:14
Kraj: Dornberk

Re: trainz 2009

Odgovor Napisal/-a mašina664 »

Imam eno vprašanje za use tiste ,ki imate Trainz 2009.
Zdaj trenutno vozim na progi decin-bad schandau in ne vem kaj moram storiti pri nalogi kjer pelješ tovorni vlak do Bad schandua.Ker ne znam nemščinene razumem vseh navodil.Tako ,da prosim enega ki bi mi lahko podrobneje razložil kako se naredi to nalogo.



LP
<Želežničarski pozdrav!>
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1582
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: trainz 2009

Odgovor Napisal/-a desiro »

Spomnim se, ko sem tudi sam želel opraviti to nalogo, kolikor sem jaz razbral iz navodil, gre nekako tako. Najprej se iz nekih rovt s potniškim vlakom pripelješ do kurilnice v Decinu, tam ti premikalka lokomotivo odpelje pod žice. Spremikaš se po postaji, tako da prideš na drugo stran glavne proge, tam se zapneš na tovorni vlak, in opraviš preizkus zavor. Ta vlak nato odpelješ do glavne postaje Decin, kjer nekaj časa stojiš na signalu, saj pred tabo odpelje potnik, nato vlak odpelješ čez reko, na drugo Decin-sko postajo, kjer se odpneš. Spremikaš se na drug vlak, ki te čaka sorazmeroma blizu, na drugi strani omenjene postaje. Ta vlak odpelješ do Bad Schandau-a, kjer se odpneš, ter premakneš na sosednji tir, tvoj vlak pa prevzame nek privatnik s thaurusom. Odprejo se ti navodila, in kolikor se spomnim v njih piše, da boš nazaj do Decin HN. peljal brzija, do njegovega odhoda pa je še dobra ura, pač eno uro počakaš, ampak pri meni brzi enostavno ni pripeljal :(

Upam da pomaga, sporoči, če se brzi ob uri navedeni v navodilih pojavi.

Lp Nejc
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
Uporabniški avatar
steamy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 106
Pridružen: 16.08.2011, 12:32
Kraj: Bled

Re: trainz 2009

Odgovor Napisal/-a steamy »

Ali obstaja na trainz 2009 multiplayer?
lp
steamy
Uporabniški avatar
664-111
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1293
Pridružen: 05.05.2006, 18:25

Re: trainz 2009

Odgovor Napisal/-a 664-111 »

desiro napisal/-a:Spomnim se, ko sem tudi sam želel opraviti to nalogo, kolikor sem jaz razbral iz navodil, gre nekako tako. Najprej se iz nekih rovt s potniškim vlakom pripelješ do kurilnice v Decinu, tam ti premikalka lokomotivo odpelje pod žice. Spremikaš se po postaji, tako da prideš na drugo stran glavne proge, tam se zapneš na tovorni vlak, in opraviš preizkus zavor. Ta vlak nato odpelješ do glavne postaje Decin, kjer nekaj časa stojiš na signalu, saj pred tabo odpelje potnik, nato vlak odpelješ čez reko, na drugo Decin-sko postajo, kjer se odpneš. Spremikaš se na drug vlak, ki te čaka sorazmeroma blizu, na drugi strani omenjene postaje. Ta vlak odpelješ do Bad Schandau-a, kjer se odpneš, ter premakneš na sosednji tir, tvoj vlak pa prevzame nek privatnik s thaurusom. Odprejo se ti navodila, in kolikor se spomnim v njih piše, da boš nazaj do Decin HN. peljal brzija, do njegovega odhoda pa je še dobra ura, pač eno uro počakaš, ampak pri meni brzi enostavno ni pripeljal :(

Upam da pomaga, sporoči, če se brzi ob uri navedeni v navodilih pojavi.

Lp Nejc
Tako kot si napisal, jaz sem to turo tudi probal kar nekaj časa nazaj z razliko da je pri meni vse potekalo kot je tudi v navodilih pisalo, drugače pa je ta tura tudi v TRS 2010, mogoče bo pa tam boljše delala :)
LP
Matic
Uporabniški avatar
steamy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 106
Pridružen: 16.08.2011, 12:32
Kraj: Bled

Re: trainz 2009

Odgovor Napisal/-a steamy »

Odkril sem neko zabavno napako na trainz 2009.
Pritisnite CTRL+ALT+A nato pa kliknite z levim gumbom na miški in glejte kaj se zgodi!

Veselo smejanje :lol:
lp
steamy
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1582
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: trainz 2009

Odgovor Napisal/-a desiro »

Ali lahko tudi opišeš kaj se zgodi, za tiste ki trenutno nimamo instaliranega trainza 2009 :?: :?: :?:
Lp Nejc
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
Uporabniški avatar
steamy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 106
Pridružen: 16.08.2011, 12:32
Kraj: Bled

Re: trainz 2009

Odgovor Napisal/-a steamy »

Tega pa na žalost ne vem ker nimam nobene druge verzije trainza. :cry:
lp
steamy
Uporabniški avatar
petindvajsetka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 28.08.2011, 19:57

Re: trainz 2009

Odgovor Napisal/-a petindvajsetka »

steamy napisal/-a:Tega pa na žalost ne vem ker nimam nobene druge verzije trainza. :cry:
Potem nisi ti tega odkril. :roll: Si le nekje videl, in nječeš da poveš kje. [-(
andrazon
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 510
Pridružen: 07.07.2011, 20:23

Re: trainz 2009

Odgovor Napisal/-a andrazon »

Lahko vam zagotovim stoposto, da ima @steamy trainz 2009, ker sva dobra prijatelja in večkrat skupaj tudi igrava.

LP Andraž
LP Andraž
železničar
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 28
Pridružen: 17.08.2011, 10:14

Re: trainz 2009

Odgovor Napisal/-a železničar »

jzt imam grafično: NVIDIA 685700
LeP PoZdRaV
JaN
Odgovori