Spreminjanje vremena

Še ena od igric, ki vam omogoča železniške užitke..
Odgovori
Uporabniški avatar
664-111
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1293
Pridružen: 05.05.2006, 18:25

Spreminjanje vremena

Odgovor Napisal/-a 664-111 »

Kako lahko pri TRS 06 spremenim vreme da bo naprimer snežilo, deževalo itd?
LP
Matic
Trainz
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 102
Pridružen: 27.12.2005, 23:46

Odgovor Napisal/-a Trainz »

vreme je stvar sessiona.V surveyorju odpri mapo in klikni levo zgoraj na ikono knjige( lista). Tam boš našel START OPTIONS, kjer nastaviš čas začetka sessiona vreme, arkadnost časovno kompresijo.Potem se v driverju to manifestira, kakor si prej nastavil.

Ko boš kliknil na ikono lista, boš spodaj levo videl EDIT, Tam najdeš veliko veliko dobrih stvari za sessione.Nekaj se jih da dobiti dodatno še na raznih web straneh ( kot http://www.trainz.pl, mimogrede odlična stran in tudi prave gomulke so tam) in na DS( če imaš pristop na Auranov DS)
Vlakci so kul
Uporabniški avatar
664-111
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1293
Pridružen: 05.05.2006, 18:25

Odgovor Napisal/-a 664-111 »

Trainz hvala za ta podatek. Zanima me edino če se ura ( čas ) spreminja na isti način?
LP
Matic
Trainz
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 102
Pridružen: 27.12.2005, 23:46

Odgovor Napisal/-a Trainz »

ja tudi ura začetka sessiona se tam najde, pa tudi, ali čas poteka, kot pravi, ali pa večkrat hitreje.


Poigraj se tudi z EDIT DRIVER COMANDS, Dodaj wait for triger in uncouple from.....
Vlakci so kul
Uporabniški avatar
664-111
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1293
Pridružen: 05.05.2006, 18:25

Odgovor Napisal/-a 664-111 »

Hvala. Sem poskušal in našel polno zanimivega, za nekatere stvari nisem niti vedel :D
LP
Matic
Trainz
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 102
Pridružen: 27.12.2005, 23:46

Odgovor Napisal/-a Trainz »

Uporabi tudi Driver speed rule.Potem lahko strojevodjem določiš, kaktere omejitve bodo spoštovali. Seveda moraš dati ob progo take table, kjer se lahko določijo različne brzine za 3 različne vrste vlakov ( tovorni, normalni in ekspres. Take tablice najdeš v surveyourju pod ikono desno od tirov in pod imenomVSB LHS in VSB RHS( za levo in desno stran proge). Ko tablico namestiš ob progo, jo klikni z ikono vprašaja, ki je v spodnjem desnem kotu in odprlo se bo okence za določitev teh hitrosti.
Ko naložiš Driver speed rule klikni tam še na EDIT in v novem oknu določi strojevodjem, kakšno vrsto vlaka bodo vozili. V slikah sem to pomoč objavil na tem forumu http://www.vlaki.info/forum/viewtopic.php?t=415
Vlakci so kul
Uporabniški avatar
664-111
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1293
Pridružen: 05.05.2006, 18:25

Odgovor Napisal/-a 664-111 »

Spet eno vprašanje, je možno, da bi lahko zamenjal tire vse tire naenkrat, da mi nebi bilo treba stare vse podreti in narediti nove.
LP
Matic
Trainz
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 102
Pridružen: 27.12.2005, 23:46

Odgovor Napisal/-a Trainz »

Ja, je možno.To enostavno narediš s Trainzmap programčkom, ki je , če se ne motim, prišel z zadnjim Service packom za TRS2006.Dela izgleda samo v TRS2006.Ima pa še veliko več opcij.
Trenutno sem brez TRS2006, ker delam v TRS 2004,ki je kupljen in ima dostop do DS in še 1st class ticket sem doplačal, tako, da jim lahko izropam DS.Čez kak mesec pa gremo spet v TRS 2006 z mapo od Zidanega mosta do Dobove
Vlakci so kul
Trainz
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 102
Pridružen: 27.12.2005, 23:46

Odgovor Napisal/-a Trainz »

Programček TrainzObjectz ( za TRS2004) omogoča zamenjavo kuida. Če hočeš zamenjati vse tire v mapi, samo namesto obstoječega kuid-a tirov postaviš na mesto kuida tirov, ki jih želiš
Na snapu vidiš, kako to narediš
Slika
Vlakci so kul
Odgovori