IPortal pomoč

Še ena od igric, ki vam omogoča železniške užitke..
Odgovori
Uporabniški avatar
Benjamin
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 271
Pridružen: 03.09.2006, 15:12
Kraj: Maribor-Malečnik

IPortal pomoč

Odgovor Napisal/-a Benjamin »

Pozdravljeni. Zanima me,če ima kdo izkušnje z IPortali? Potreboval bi malce pomoči :) Namreč želel sem si poslati vlak iz ene mape v drugo in ni šlo, nato sem še poskusil na drug računalnik (via internet opcija), vendar je igrca pod istim uporabniškim imenom in mi utripa online lučka zeleno/rdeče.
L.P.

Benjamin
Uporabniški avatar
Benjamin
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 271
Pridružen: 03.09.2006, 15:12
Kraj: Maribor-Malečnik

Re: IPortal pomoč

Odgovor Napisal/-a Benjamin »

Rešitev:

Če želimo poslati kompozicijo v drugo mapo (vendar na našem računalniku) storimo sledeče:

Slika

Slika

Za pošiljanje kompozicij med različnimi uporabniki pa bi še potrebovali ljudi, kateri bi bili zaintresirani za skupno igranje trainz (jaz uporabljam trenutno največ 2009 verzijo in proge v stilu ZDA - Canada).
L.P.

Benjamin
Uporabniški avatar
Benjamin
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 271
Pridružen: 03.09.2006, 15:12
Kraj: Maribor-Malečnik

Re: IPortal pomoč

Odgovor Napisal/-a Benjamin »

Prikaz kako kompozicija izginja v IPortal. Za vstop moramo podati kompoziciji ukaz NAVIGATE TO ... (IPortal)

Slika

Slika

Slika
L.P.

Benjamin
thomcro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 610
Pridružen: 20.08.2006, 0:14
Kraj: Rijeka, Hrvatska

Re: IPortal pomoč

Odgovor Napisal/-a thomcro »

Trainz je to pokušavao raditi ali neznam do kuda je došao sa time. Iskreno ja se nisam do sad u to upuštao jer koliko sam shvatio bit potrebno ja da (ako se promet odvija između dva ili više korisnika) i vozila budu ista! Osobno nisam ljubitelj ničeg što je van Europe a ipak preferiram nešto sa ovih naših prostora (ex-JŽ, HŽ, SŽ, ŽS ...) i to već u startu može predstavljati određeni problem jer ja imam uglavnom svoja vozila (što repaintano što autorsko).
Pozdrav iz Rijeke
Uporabniški avatar
Benjamin
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 271
Pridružen: 03.09.2006, 15:12
Kraj: Maribor-Malečnik

Re: IPortal pomoč

Odgovor Napisal/-a Benjamin »

IPortali delujejo ali med večimi uporabniki ali pa tudi na enem računalniku, vendar je v obeh mapah treba nastaviti iPottale (ime portala, user name, ime izhodnega portala, kjer bi naj kompozicija začela svojo pot v drugi mapi, čas je najbolje nastaviti na 1 min, da nam kompozicija po eni minuti ko začnemo vozit v drugi mapi izvaža iz portala. Ko igramo prvo mapo in so vlaki, kateri bi naj peljali v druge mape popolnoma izginili v iportalu, shranimo sezono in gremo v tisto mapo, v kateri imamo tudi iPortal in smo ga določili kot izhodni portal, po 1min bi moral vlak začet vozit iz portala).



Za uporabo IPortala med večimi uporabniki pa je potrebno, da imajo vsi ti uporabniki iste lokomotive in vagone, ter da se dogovorijo o imenih IPortalov!

Upam, da bo se našlo še več ljudi,ki bi bili zaintresirani za skupinsko igranje Trainz.
L.P.

Benjamin
thomcro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 610
Pridružen: 20.08.2006, 0:14
Kraj: Rijeka, Hrvatska

Re: IPortal pomoč

Odgovor Napisal/-a thomcro »

Benjamin napisal/-a:... Upam, da bo se našlo še več ljudi,ki bi bili zaintresirani za skupinsko igranje Trainz.
Pa vrlo vjerovatno da bi ali opet ponavljam, veliki problem bi mogao biti vozni park! Kako da ja tebi, npr., pošaljem brzog iz Rijeke kad ti nemaš slovenskih vagona!? Mislim, ja ću ga poslat, on će po mojoj mapi uredno vozit (jer imam SŽ vagone) al' je pitanje što će kod tebe doći! Ako imaš nekakav vagon koji koristi isti mesh onda će ti doći "bijeli" vagon ...

Slika

... otprilike ovako ili nećeš ništa dobiti! Ista stvar je i sa lokomotivama. Ako ja iz Rijeke pošaljem, znači, i SŽ 362 sa tri SŽ putnička vagona pitanje je što ćeš ti dobit. Ako nemaš ono što sam ja repaintao!!! Vjerovatno nećeš dobiti ništa.

Znači da bi ovo funkcioniralo moraš naći dobru, dobru ekipu koja je spremna na djeljenje kompletnog voznog parka i i i ÖBB i MAV i ŽS ... a to na ovim prostorima ćeš jako teško naći. Prije ćeš skupiti par ljudi da se djeli nešto što je defaultno u Trainzu nego nešto lokalno. A ono što je defaultno u Trainzu ... #-o :kij ](*,)
Pozdrav iz Rijeke
Uporabniški avatar
Benjamin
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 271
Pridružen: 03.09.2006, 15:12
Kraj: Maribor-Malečnik

Re: IPortal pomoč

Odgovor Napisal/-a Benjamin »

Vrjetno res nebi nič dobil,če nimajo uporabniki istih vagonov/lokomotiv. Lahko pa poskusimo,kako se odnesejo Iportali.
:D

Lahko mi pošljete:

1. kompozicijo repaintanih lok.+vagoni (user: ben1987,Destination iPortal: TIPAR)

2. kompozicijo original Trainz lokomotive in vagonov (user: ben1987, Destination iPortal: TIPRT

Če je kakšen kandidat mi lahko pošlje kakšne kompozicije na te iportale, ter sporoči če in kaj je poslal,da se ve kaj je od koga :) Uporabljam pa TRS 2009 :!:
L.P.

Benjamin
thomcro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 610
Pridružen: 20.08.2006, 0:14
Kraj: Rijeka, Hrvatska

Re: IPortal pomoč

Odgovor Napisal/-a thomcro »

Benjamin napisal/-a:... Lahko mi pošljete: ...
Vrlo rado ali u pripremi sam otvaranja jednog velikog 4uma i kroz jedan dulji period (par mjeseci dok 4um ne stane na noge) jednostavno neću imat više vremena baviti se simulatorima. Možda nekom drugom prilikom.
Pozdrav iz Rijeke
Odgovori