SŽ Vagoni

Še ena od igric, ki vam omogoča železniške užitke..
thomcro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 610
Pridružen: 20.08.2006, 0:14
Kraj: Rijeka, Hrvatska

SŽ Vagoni

Odgovor Napisal/-a thomcro »

Repaint SŽ vagona 1. razreda

Slika

i 2. razreda

Slika

P.S.
Bolje slike su na HR forumu! (www.zeljeznice.net/site)
Pozdrav iz Rijeke
Trainz
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 102
Pridružen: 27.12.2005, 23:46

Pomoč

Odgovor Napisal/-a Trainz »

A ve kdo kakšno numeracijo bi morali imeti ti vagoni. Če kdo ve, naj napiše eno številko kot primer za vagon 1 razreda, kombinirano 1. in 2. razreda, 2 razreda in spalnik. Tako bi lahko Tomo na te vagone napisal stvarne številke.Odveč tudi ne bi bila slika dela vagona, kjer je numeracija.
Vlakci so kul
Uporabniški avatar
664-111
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1293
Pridružen: 05.05.2006, 18:25

Odgovor Napisal/-a 664-111 »

Tukaj sem našel slike vagonov oz. številk na vagonih

http://www.hornby.com/pages/prod_disp.a ... 7&x=98&y=7 vagon drugega razreda

http://www.vlaki.com/Slovenia/000_rs/vg ... ctureID=11 vagon prvega in drugega razreda

http://www.vlaki.com/Slovenia/000_rs/vg ... ictureID=6 vagon prvega in drugega razreda
LP
Matic
Trainz
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 102
Pridružen: 27.12.2005, 23:46

Odgovor Napisal/-a Trainz »

Hvala za linke.
Vlakci so kul
IC-Pohorje503

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

[quote="664-111"]Tukaj sem našel slike vagonov oz. številk na vagonih

http://www.hornby.com/pages/prod_disp.a ... 7&x=98&y=7 vagon drugega razreda

Hornby je ne dela ?! kako to? :>
thomcro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 610
Pridružen: 20.08.2006, 0:14
Kraj: Rijeka, Hrvatska

Odgovor Napisal/-a thomcro »

Dečki, ne trudite se više. Vagoni su gotovi :P Već voze po bespućima Trainza. Ali ipak veliko hvala na pomoći i vama i Trainzu koji je problem stavio na forum.
Pozdrav iz Rijeke
Uporabniški avatar
664-111
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1293
Pridružen: 05.05.2006, 18:25

Odgovor Napisal/-a 664-111 »

thomcro se da videti kakšne slike gotovih vagonov?
LP
Matic
thomcro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 610
Pridružen: 20.08.2006, 0:14
Kraj: Rijeka, Hrvatska

Odgovor Napisal/-a thomcro »

Slika

Slika

Slika

Svi vagoni su u međuvremenu završeni. Male greške i dalje su moguće. Tu prvenstveno mislim na službena kola.
Pozdrav iz Rijeke
Uporabniški avatar
664-111
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1293
Pridružen: 05.05.2006, 18:25

Odgovor Napisal/-a 664-111 »

Thomcro res za pohvalit =D>
LP
Matic
thomcro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 610
Pridružen: 20.08.2006, 0:14
Kraj: Rijeka, Hrvatska

Odgovor Napisal/-a thomcro »

Dobar rezultat ne može izostati ako uložiš vrijeme i trud. Hvala na pohvalama. :oops:
Pozdrav iz Rijeke
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

..
Zadnjič spremenil milchy, dne 02.02.2007, 20:53, skupaj popravljeno 1 krat.
Trainz
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 102
Pridružen: 27.12.2005, 23:46

Odgovor Napisal/-a Trainz »

V obrambo avtorju teh repaintov bom tukaj povedal naslednje. Kdor je enkrat poskusil prebarvati body.tga file kake lokomotive ali vagona bo takoj vedel o čemu govorim. Največkrat se ne da prebarvati vagona tako kot je v resnici zaradi tega, ker je avtor vozila v gmaxu naredil samo pol in potem zrcalil ostalo polovico. To lahko takoj vsak preizkusi tako, da na bok ali čelo napiše nek text. Na drugi strani bo seveda obrnjen. Kako takšni lokomotivi, recimo napisati znak SŽ na nosu, je seveda nemogoče, če ni to v gmaxu naredil avtor .im file-a, kot poseben objekt , ki je samostojen na vsakem nosu lokomotive. Seveda pri tem delu ni to še največji problem, ker je tudi nekaj drugih zoprnih zadevc, kot naprimer zadeti višino linij-brkov, da bi se celo lepo ujeli na nosu lokomotive. Gre za zamudno in tečno delo, zato spoštujem vsak repaint, ki je narejen s prebarvanjem body.tga.
Repainte, ki so narejeni s Trainz Paintshedom sem ne štejem, saj je tam to otročje lahko, seveda pa so tudi rezultati bolj mizerni. Thomcro se je tudi tam potrudil in naredil kar nekaj dobrih skinov, ki so objavljeni tudi na uradni download ( DS)strani Aurana, nekaj pa jih je tudi na Tinetovi strani.
Tudi tukaj je spoštovanja vreden trud, saj brez pristanka avtorjev, ki so naredili dele vozila ( kolesa, body, sirene, motorne specifikacije in še kaj), ne moreš objavljati na DS, oziroma bi to bilo kršenje avtorskih pravic.
Dokler ni Thomcro naredil teh vozil, sploh ni bilo nobenih vozil s področja nekdanje YU za TRainz-e.
Verjamem , da se bo še naprej trudil in tudi popravil napake, na katere je bil opozorjen, če bo le mogel in utegnil. Še posebej ga cenim zato, ker kot Hrvat ne dela samo HŽ, ampak tudi slovenske reskine.
Vlakci so kul
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

....
Zadnjič spremenil milchy, dne 02.02.2007, 20:53, skupaj popravljeno 1 krat.
Trainz
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 102
Pridružen: 27.12.2005, 23:46

Odgovor Napisal/-a Trainz »

Ja, v moji mapi Zidani most- Dobova tudi ne bo koš za smeti na peronu v Zidanem mostu rjave barve, ampak črn. Tudi to ni postaja Zidani most, ampak ena izmišljena...
Vlakci so kul
thomcro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 610
Pridružen: 20.08.2006, 0:14
Kraj: Rijeka, Hrvatska

Odgovor Napisal/-a thomcro »

Ne žeilm da me netko krivo shvati, ali... ja sam radio repaint po slikama koje sam skidao sa www.vlaki.net , www.miniaturna-zeleznica.com i konačno sa www.railfaneurope.net . Na svim tim stranicama su takvi vagoni. Ja sam ih shvatio kao službene, važeće! A sheme boja nisam ih ja izmislio. Izmislili su ih ljudi koji rade na Slovenskoj Železnici. Ne ja. Ja sam ih upotrebio samo kao predložak i ništa više. A što se tiče da su nekakvi zrcalni, kao što je i "Trainz" napisao, onaj tko je radio original, on je napravio takav vagon i tako odredio da slika bude zrcalna, tu nema pomoći. I to je jako teško napraviti da bude O.K. A napisati ću kao što sam napisao i na HR forumu, ako netko misli da može bolje od mene, gMax i Photoshop u ruke, pardon miša, i udri, pa ću onda ja bacati kritike da nije dobro ovo, nije pogođeno ono. Uostalom, ti vagoni se voze samo po mojem Trainzu i po "Trainzovom". Ničijim drugim. Rađeni su samo za nas dvojicu. A s obzirom da "Trainz" nije imao prigovora, ja sam smatrao da su u redu. I postoje slike tu na forumu i na HR forumu. A i nije u redu da se nečiji, veliki, trud tako obezvređuje. Moja namjera je bila samo napraviti nešto i drugačije, ne samo Hrvatsko. Ja sam na Auran stavio i HR, i SLO, i SRPSKO i ex-YU. I download-a se. A lakše mi je raditi samo jedno, hrvatsko u 1001 varijaciji, nego iz svih država bivše Juge po malo od svakog. A zar se ne bi za drugo trebao pobrinuti netko drugi? Valjda! Ja od kada stavljam na Auran, nisam našao da je itko sa ovih naših prostora nešto stavio, osim mene sada! Pa zar zbilja nema nikoga? Zar nema nikoga tko bi nešto napravio za Trainz iz Slovenije? Pa nije vrag da u Hrvatskoj samo ja imam Trainz i Sloveniji "Trainz" i Tine! A ovo što sam do sada radio bila je samo moja dobra volja, i SLO, i SRPSKO i ex-YU lokomotive i vagone. Ali opet ću ponoviti, ako se nekome ne sviđa i misli da može bolje od mene, ja ću mu poslati CDP-e pa neka radi. Ali uz jedno veliko ograničenje, ti radovi se ne smiju objaviti na niti jednoj web-stranici, jer za to treba autorsko pravo. Samo za usporedbu koliko je mukotrpno raditi na repaintu, ja sam na svakom vagonu koji se vide tu na slikama radio po par dana i to skoro 5-6 sati svaki dan dok nisam uskladio crte. Obojati nije teško, teško je crte uskladiti da se poklapaju. A još kad naletiš na kakav težak vagon ... Nadam se da mi Admin neće zamjeriti ako sam bio malo preoštar u odgovoru, ali tako je jednostavno moralo biti.
Sa velikim pozdravom svim forumašima :-$
Zadnjič spremenil thomcro, dne 03.02.2007, 9:15, skupaj popravljeno 1 krat.
Pozdrav iz Rijeke
Odgovori